Novinky v technice: čtečka paměťových karet a originální hodinky

31. října 2009, 13:03 - Jan Němec
31. října 2009, 13:03

Společnost Kingston uvádí na trh čtečku pro více paměťových karet. Toshiba představila ultrapřenosné notebooky. S módními hodinkami přišla firma Tokyoflash.

Foto: Tokyoflash

Čtečka Kingston zvládne více paměťových karet

Společně se zvyšujícím se počtem používaných elektronických zařízení přibývá uživatelům i paměťových karet. Těmi jsou vybaveny fotoaparáty, kamery nebo mobilní telefony. Problémem někdy bývá mít s sebou ve správnou chvíli správnou čtečku a dostat se k jejich obsahu. Řešením může být zařízení od společnosti Kingston – Mobile Lite G2. To si poradí hned s několika druhy karet – podporované formáty jsou SD, SDHC, microSD, microSDHC, Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo a Memory Stick Micro (M2). Čtečku výrobce dodává se závěsnou šňůrou a krátkým prodlužovacím USB kabelem pro zapojení do obtížně přístupných USB slotů.

Toshiba s notebooky sází na mobilitu

Ultratenké notebooky Satellite T110 a Satellite T130 jsou nejnovějším příspěvkem společnosti Toshiba do třídy ultrapřenosných notebooků. Jsou určeny především pro uživatele, kteří vedle výkonu požadují od notebooku také velmi nízkou hmotnost a velikost. Toshiba se zaměřila i na výkon baterie – ten podle výrobce dosahuje jednoho pracovního dne bez nutnosti nabíjení, tedy více než deset hodin. Uspokojit by notebooky měly i fanoušky designu. Oba jsou k dispozici buď v elegantním provedení Precious Black, nebo v nápadnější variantě Iron Red Metallic se stylově vzorovanou lesklou povrchovou úpravou.

Notebook může být i stolním počítačem

Ačkoli přenosné počítače v sobě skrývají bezpočet výhod, stolní počítače nad nimi vždy vedly v pohodlnosti užívání, a to především díky větší klávesnici či externí myši. Právě pro fanoušky notebooků je určena sada Logitech, která zajistí stejně pohodlnou práci i na notebooku. Skládá se ze stojanu pod notebook, bezdrátové klávesnice a myši a přijímače Logitech®Unifying. Myš i klávesnici propojíte s notebookem pomocí jediného malého přijímače Logitech Unifying, který zůstává zapojený do notebooku a může být propojen až s šesti dalšími kompatibilními myšmi a klávesnicemi.

Poznáte čas i na hodinkách Tokyoflash?**

Zejména pro ty, kteří neberou hodinky na zápěstí pouze jako strojek k měření času, ale též jako módní doplněk, je určena novinka společnosti Tokyoflash. Originalita hodinek Tokyoflash spočívá především v opravdu nezvyklém zobrazování času. Čas je zobrazen na čtyřech oddělených displejích, a abyste jej zjistili, budete si muset trochu započítat. Hodinky v každém ze čtyř sloupců ukáží potřebné číslice a případně i symboly sčítaní, které dají dohromady správný výsledek. Čtyři bloky udávají pak čas v klasickém formátu XX:XX. Díky přítomnosti sčítacích symbolů je odečítání času snadné, začátečníkům ale může dělat mírné komplikace.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít