Novinky v technice: barevný notebook a miniaturní projektor

18. září 2010, 03:43 - Jan Němec
18. září 2010, 03:43

Společnost Lenovo uvedla na trh netbooky v podzimních barvách. Společnost Toshiba představila kapesní projektory.

Autor: Lenovo

Lenovo uvádí „podzimní“ netbooky

Nové netbooky vyvedené v podzimních barvách uvedla na na trh společnost Lenovo. Novinka Lenovo IdeaPad S10-3s s 16mm profilem je vybavena procesorem Intel Atom N475 s frekvencí 1,86 GHz a operační pamětí 1 GB. Snadnou práci s IdeaPadem S10-3s má umožnit velká klávesnice, dosahující podle výrobce 98 procent velikosti psacího panelu u běžných notebooků. Užitečná je pak také funkce Quick Start, která umožňuje surfovat po internetu nebo spouštět řadu aplikací a multimediálních souborů bez nutnosti bootovat operační systém. Přístroj je vybaven HD displejem s LED podsvícením a rozlišením 1 280 x 720 bodů.

Kapesní projektor od Toshiby

Společnost Toshiba představila novou řadu přenosných miniaturních prezentačních zařízení – Lumileo P100 a Lumileo M200. Novinky mají reagovat na stále rostoucí poptávku po lehkých a malých projektorech. V obou případech jde o doslova kapesní přístroje – rozměry jsou 132 x 53 x 23 milimetrů a hmotnost pouhých 145 gramů. Jako zdroj světla slouží u Lumilea úsporné LED diody, díky nimž přístroj vydrží v provozu s plným jasem déle než hodinu. Světelný zdroj přitom umožňuje promítat na stěnu obraz o úhlopříčce až 152 centimetrů. Oproti jednoduššímu modelu P100 je pokročilejší Lumileo P200 navíc vybaven také interní pamětí 2 GB nebo slotem na SD karty.

Telefony Gigaset s novými funkcemi

Dva nové stolní telefony Gigaset – modely E500 a E500A se záznamníkem – mají oproti předchůdcům od stejného výrobce hned několik vylepšení. Příkladem jsou čtyři oddělené klávesy rychlého vytáčení přímo na sluchátku, postranní ovládání hlasitosti během hovorů, větší displej s vysokým kontrastem, sytější podsvícení kláves nebo energeticky úsporná technologie ECO DECT s nízkou radiací. Výrobce se soustředil i na zvýšení kvality zvuku, a to včetně režimu handsfree i v kombinaci s naslouchadly a náhlavní soupravou. V závislosti na nastavení musí být Gigaset E500/500A vložen zpět do nabíječky až po 25 hodinách hovorů či 240 hodinách pohotovostního režimu.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít