Novinky: Speciální Avatar a Hana Hegerová

12. listopadu 2010, 04:50 - Barák Vláďa
12. listopadu 2010, 04:50

James Cameron vrhnul na trh DVD se speciální verzí svého 3D eposu a po neuvěřitelných 23 letech vydala nové CD i první dáma českého šansonu, paní Hana Hegerová.

CD: Hana Hegerová – Mlýnské kolo v srdci mém

Třiadvacet let čekali fanoušci naší šansonové divy na její další album, o kterém sama zpěvačka prohlašuje, že je jejím posledním. Nakolik bylo dobré nechávat kvalitní písničky sušit tak dlouho, můžete posoudit právě na albu Mlýnské kolo v srdci mém. Zatímco texty schované v šupleti nevybledly, zub času a věk si pohrál s hlasivkami Hany Hegerové. Mrzí mě, že najednou slyšíte jistou špetku stařičké šišlavosti, která vás až zarazí. Stále je to ale dáma českého šansonu a já si nedokážu představit, že by tak výjimečné songy nazpíval někdo jiný. Obrovskou škodou je, že Hana Hegerová nenahrála toto výjimečné album již před 10 lety, dokázala by tak mnohem šťastněji splatit, jak sama říká, svůj dluh vůči sobě samé, oblíbeným autorům, přátelům textařům a také fanouškům.

Celkové hodnocení: 80 % Vydavatel: Supraphon, 2010

DVD: Avatar – speciální sběratelská edice

Loňské záchranné lano pro všechna kina na celém světě byl sci-fi snímek Avatar. Jen v Česku na něj přišlo více než milion diváků. Ke sběratelským edicím jsem trošku skeptický, filmové společnosti vám naslibují všechno, co k filmu mají, a pár let na to se přeci jen najde další nevydaný materiál, a filmovým fanouškům tak znovu krvácejí peněženky. V případě Avataru, který po roce vychází v speciální edici tří DVD, snad ale jde o režisérem Jamesem Cameronem přislíbenou finální podobu. Na planetě Pandora tentokráte strávíte o celých 16 minut víc a nebude chybět ani exkluzivní alternativní úvodní scéna. V bonusech na vás dále čeká více než 45 minut vystřižených scén, podíváte se do zákulisí a na výtvarné návrhy.

Celkové hodnocení: 90 % Vydavatel: Bontonfilm, 2010

Mohlo by vás zajímat

  • Majitel textilky Juta a senátor Hlavatý: V Senátu by…

  • Jan Hawelka: kavárenská hvězda z Mostu

  • Aleš Kučera: Chvíli potrvá, než se lidé naučí se státem…

  • Ondřej Kania: Otevřeme další dvě školy

  • Martin Burda: Bankám v Česku ujíždí vlak

  • Mnislav Zelený Atapana: Přítel amazonských indiánů

  • Jan Bílý: Nebuď uštvaný manažer. Buď král!

  • Jaroslav Žlábek: Na jedno nabití ujedeme 1000 kilometrů

  • Daniel Stein Kubín: Slova jsou jen slova, surf a poušť…

Hry pro příležitostné hráče