Novinky představí desítky firem

01. října 2007, 00:00 - Tomáš Johánek
01. října 2007, 00:00

Součástí brněnského strojírenského veletrhu je akce s názvem Transport a Logistika. Zahraniční účastníci přijedou především z Německa, Slovenska, Rakouska, Polska a Ruska. Dvě desítky nových firem vystavují zejména v oboru informačních systémů pro logistiku a řízení podnikových procesů.

Přepravní společnosti Součástí brněnského strojírenského veletrhu je akce s názvem Transport a Logistika. Zahraniční účastníci přijedou především z Německa, Slovenska, Rakouska, Polska a Ruska. Dvě desítky nových firem vystavují zejména v oboru informačních systémů pro logistiku a řízení podnikových procesů.

K významným oborům veletrhu Transport a Logistika patří služby speditérů a dopravců. Prostřednictvím několika desítek spedičních firem se představí všechny druhy dopravy včetně kombinované. Největší expozice připravují Svaz spedice a logistiky, který vystavuje společně s několika členskými firmami, a mezinárodní spediční firma Express-interfracht.

Široce zastoupeny budou přístavy a lodní doprava, mimo jiné se účastní Česko-saské přístavy, Sassnitz, Rostock, Hamburk, Štětín, slovinský Koper i Slovenská plavba a přístavy. Tradičně silnou účast chystají dodavatelé dopravních a zdvihacích vozíků. Návštěvníci brněnského veletrhu získají dokonalý přehled o všech typech manipulační techniky, od specializovaných vozíků pro práci ve velmi úzkých uličkách, přes automatizované bezřidičové vozíky až po těžkotonážní kontejnerové stroje.

Ocenění pro železnici

Asociace podniků českého železničního průmyslu (ACRI) udělí u příležitosti veletrhu Transport a Logistika historicky první Výroční cenu ACRI. Posláním nové soutěže je podpořit český železniční průmysl, který má velmi dlouhou a významnou tradici. V posledním období prošel složitým procesem revitalizace a nyní v české ekonomice opět získává důležité postavení.

Mediálně podpořená soutěž umožní ocenit kvalitní produkty a služby firem českého železničního průmyslu a přiblížit je odborné i laické veřejnosti. Umožní lépe poznat svět dnešní železnice a ukáže významný pokrok, kterého tento obor v posledních letech dosáhl. Některé z přihlášených exponátů si návštěvníci veletrhu Transport a Logistika budou moci prohlédnout in natura na kolejišti mezi pavilony A a C.

Upravená regionova

K vystavovatelům z oboru železniční dopravy, jejichž exponáty stojí za zhlédnutí, patří například šumperská společnost Pars nova. Její novinkou je třívozová varianta motorové soupravy Regionova, složená ze dvou shodných motorových vozů řady 814 a jednoho vloženého částečně nízkopodlažního vozu řady 014. Regionova Trio o celkové délce přes 40 metrů vznikla na základě zkušeností z provozu dvouvozových jednotek, a to především z důvodu potřeby jednotky s vyšší přepravní kapacitou a současně i vyšším trakčním výkonem.

Na základě smlouvy s Českými drahami dodá Pars nova do roku 2010 celkem 26 těchto souprav, prvních sedm z nich ještě v letošním roce. Prototyp dvouvozové soupravy Regionova získal před dvěma lety v Brně Zlatou medaili a dnes se s ním mohou svézt cestující ve všech krajích Česka. I řada dalších výrobců představí v Brně své novinky.

Telematika pro železnici

K železniční dopravě patří také moderní telematická řešení. Na veletrhu je bude prezentovat například společnost ČD-Telematika, která disponuje druhou největší ICT infrastrukturou v Česku o délce 3500 kilometrů. K jejím zákazníkům patří vedle Českých drah také telekomunikační operátoři, subjekty státní správy a další významné společnosti.

Z oblasti řešení pro nákladní přepravu se návštěvníkům představí například informační systémy sledování pohybu vozidel a zásilek Povoz, informační systémy pro podporu činnosti vlakové stanice Vlasta nebo pro sledování ekonomické výnosnosti nákladních vozů EVNV. Návštěvníci dále uvidí, jak funguje centrální rezervační systém osobní přepravy Ares či pohodlná odbavovací technologie bezkontaktní čipové karty In-karta.

Mezi vystavovateli z oboru železniční dopravy budou i další významné tuzemské společnosti jako AŽD Praha, Bonatrans Bohumín nebo CZ Loko Jihlava. Vedle Českých drah se letos v Brně představí také železniční dopravci z Německa, Polska a Ruska.

Konference a další setkání

Česká logistická asociace u příležitosti veletrhu Transport a Logistika pořádá tradiční XII. mezinárodní konferenci na téma „Logistika – zdroj přidané hodnoty, úspěšné logistické projekty v České republice“. Dvoudenního setkání se zúčastní i prezident Evropské logistické asociace Roland Dachs. Přednášky se zaměří mimo jiné na trendy v poskytování služeb zákazníkům, CRM systém a zkvalitňování IT podpory, zajímavá určitě bude i možnost nahlédnout do zákulisí úspěšně fungujících logistických center.

Ve středu 3. října mají na veletrhu schůzku také odborníci na telematiku a mýtné systémy. Účast na panelové diskuzi „Budování mýtného systému a využití telematických funkcí“ přislíbili například Petr Moos z ministerstva dopravy, Jaroslav Zvára ze sdružení Jednotný systém dopravních informací pro Českou republiku a Václav Nestrašil z Ředitelství silnic a dálnic. Vedle hodnocení prvních zkušeností s provozem mýtného systému proběhne také diskuze k možnostem dalšího využití souvisejících telematických služeb. A to pro vyhledávání kradených vozidel, měření rychlosti jízdy či poskytování cestovních informací řidičům.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Hyundai i30 N: Krátké svezení s dalším korejským dítětem Alberta Biermanna
Technologie
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Asus uvádí monitory s technologií ELMB. Low motion blur konečně i pro LCD s FreeSync
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít