Nové systémy zajistí i bagr

21. listopadu 2005, 00:00 - TOMÁŠ JOHÁNEK
21. listopadu 2005, 00:00

OCHRANA PŘED ZLODĚJI V současné době je na trhu řada prostředků, které mají ochránit osobní či nákladní automobil před zloději. Nejrozšířenějším způsobem ochrany je zatím (zejména z cenových důvodů) mechanické zabezpečení. V posledních letech ale roste poptávka i po hlídání auta s pomocí satelitu.

OCHRANA PŘED ZLODĚJI V současné době je na trhu řada prostředků, které mají ochránit osobní či nákladní automobil před zloději. Nejrozšířenějším způsobem ochrany je zatím (zejména z cenových důvodů) mechanické zabezpečení. V posledních letech ale roste poptávka i po hlídání auta s pomocí satelitu. Satelitní systém zabezpečení automobilů kombinuje určování polohy GPS (globální satelitní navigační systém) s komunikací prostřednictvím mobilní telefonní sítě GSM. Propojení těchto technologií umožňuje účinně zabezpečit proti krádeži nejen osobní automobily, ale všechna motorová vozidla včetně stavebních strojů. Zařízení je v autě či jiném dopravním prostředku umístěno skrytě a v případě krádeže průběžně hlásí majiteli nebo pultu centrální ochrany přesnou polohu odcizeného vozu. RYCHLOST NA PRVNÍM MÍSTĚ

Komunikace uživatele se zařízením probíhá buď přímo prostřednictvím běžného mobilního telefonu, nebo prostřednictvím pultu centrální ochrany. V okamžiku, kdy zloděj vnikne do automobilu, chce vůz natáhnout na odtahový vůz či ukrást kola, odhalí čidla napadení a zařízení okamžitě odešle informaci o pokusu o krádež. Dispečer se ihned spojí s majitelem, aby zjistil, zda se jedná opravdu o krádež a nikoli jen o planý poplach.

MULTIFUNKČNÍ SYSTÉM

Dispečer současně dokáže obratem zjistit polohu automobilu, který se mu zobrazí přímo v detailní mapě na monitoru počítače. Výhodou tohoto systému na rozdíl od jiných je tedy to, že majitel vozu či jiná pověřená osoba se o jeho krádeži dozví prakticky v okamžiku, kdy k tomu činu došlo.

Zatímco většina podobných zařízení se specializuje buď na logistiku, nebo na zabezpečení proti krádeži, některé systémy jdou ještě dál. Například zařízení firmy AutoLocator je již plně multifunkční a lze je využít i jako pomoc v nouzi.

Součástí základní instalační sady je i nouzové tlačítko, které pomůže v případě nehody či například nevolnosti řidiče. Po jeho zmáčknutí se posádka vozu jednoduše dovolá do asistenčního centra. Zejména pro firmy jsou pak důležité různé nástavby a další služby, jako například monitoring pohybu služebních vozidel.

VÝHODA SYSTÉMU Základní výhodou satelitních systémů je to, že umožňují okamžité nahlášení pokusu o vloupání do střeženého vozidla bez zbytečné časové prodlevy. Řidič nebo majitel vozu má možnost hlídat si ho sám prostřednictvím mobilního telefonu nebo využít služeb pultu centrální ochrany. KOLIK STOJÍ SYSTÉM GSM/GPS |Zařízení|Celková cena|Roční náklady|

 AutoLocator AL3500 Satellite29 900 Kč4950 Kč
 Secar - Sherlog Satellite44 700 Kč8500 Kč
 Altea - Spirit 45 600 Kč9500 Kč
 Defendlock - Defendlocator44 500 Kč6500 Kč

**Pramen: Internetové stránky jednotlivých firem, ceny v korunách

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Nvidia nabízí levnější Shield TV. V balení však nemá gamepad
Jedna z nejlepších hororových her je teď zdarma. Stáhněte si Outlast
Nordic Telecom letos vypne CDMA. Než vybuduje LTE, přesune zákazníky k O2
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít