Nově a jako kombi

13. prosince 2007, 13:38 - Karel Zaoral
13. prosince 2007, 13:38

Škoda Auto

Škoda Auto oficiálně zveřejnila první snímek nové Škody Superb. „Vůz se představí v příštím roce na březnovém autosalonu v Ženevě. V Česku by se měl začít prodávat v létě,“ říká mluvčí automobilky Evžen Krauskopf. Design nového modelu je dle něj výraznější než těch starších a měl by být i větší. Nejvýraznější změnou je však oznámení automobilky, že nový superb bude zákazníkům od roku 2009 k dispozici i v karosářské variantě kombi. A to znamená i „živnostenské“ úpravy do N1 a možnost odečtu DPH.
Čelní maska nového superbu působí na jediné zveřejněné fotografii širším a agresivnějším dojmem než u jeho předchůdce. Zároveň se drží designové linie roomsteru a nové fabie. Výraznou změnou projdou také světlomety, které by měly být adaptivní, tedy s možností samočinně měnit osvětlovanou plochu v závislosti na rychlosti jízdy a jízdním režimu. Nové technologie se dále uplatní u karoserie. „Karoserie superbu bude konstruována neobvyklým způsobem, který spojí verzi sedan a liftback. Naše verze je chráněná patentem a znamená, že páté dveře jdou otevřít buď jako u sedanu, nebo jako u liftbacku i se zadním sklem,“ říká Krauskopf.
O kompletní nabídce motorů pro nový superb nepadlo ze strany Škody zatím ani slovo. Jisté je pouze to, že superb dostane pod kapotu čtyřválec 1,4 TSI - tedy unikátní motor, kombinující turbodmychadlo s kompresorem, který z objemu podobnému felicii dokáže získat výkon až 170 koní. Pravděpodobněji ale budou superby vybaveny pohonem 1,4 TSI s o třicet koní nižším výkonem kvůli zachování kultivovanosti běhu. Chybět nebude ani typ 1,8 TSI nebo 2,0 TFSI používaný u Octavie RS. Nejsilnějším motorem by měl být velkoobjemový šestiválec 3,6 FSI, jenž bude k dispozici výhradně s pohonem všech čtyř kol. Další technické detaily a chystané motory představí firma až na ženevském autosalonu.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít