Nová maloobchodní centra

02. června 2008, 00:00 - Renata Lichtenegerová
02. června 2008, 00:00

Již otevřená

Galerie Fénix – Otevřela začátkem března na Praze 9 nedaleko metra Vysočanská. Desetipodlažní komplex zahrnuje 81 obchodů s celkovou plochou kolem dvanácti tisíc metrů čtverečních a čtyřhvězdičkový kongresový hotel s 559 pokoji. Investorem projektu je skupina Czech Property Investments. Stavba vyšla na 2,5 miliardy korun.

Centrum Most – Otevřeno 15. května, nachází se v sousedství mosteckého 1. náměstí. Na ploše 18 tisíc metrů čtverečních nabízí 95 obchodních jednotek, restauraci a pět stánků s rychlým občerstvením. Náklady na výstavbu objektu, jehož investorem je společnost Crestyl management, dosáhly 1,1 miliardy korun.

Zlaté Jablko – Otevřeno 15. května ve Zlíně. Součástí čtyřpodlažní budovy s kapacitou 75 prodejen a plochou přes třináct tisíc metrů čtverečních je i multikino. Investorem projektu za 600 milionů korun je společnost Rein Holding.

Otevření se plánuje do konce roku

Galerie móda Praha – Nacházet se bude v Tuchoměřicích u Prahy. Investiční společnost B. Consulting do centra investuje přes jednu miliardu korun. V centru bude asi 170 obchodů na ploše padesát tisíc metrů čtverečních.

Arkády Pankrác – Komplex vyroste v pražské čtvrti Pankrác. Na výstavbě se podílejí společnosti ECE Projektmanagement a Rodamco Europe. Projekt vyjde na tři miliardy korun. Centrum bude mít prodejní plochu 45 tisíc metrů čtverečních, přibližně 140 obchodů a 1100 parkovacích míst.

Obchodní centrum Kolín – Vznikne u vlakového a autobusového nádraží v Rorejcově ulici v Kolíně. Na ploše zhruba deseti tisíc metrů čtverečních nabídne kolem padesáti obchodů, restaurace, kavárny, provozovny rychlého občerstvení a parkoviště. Předpokládané náklady jsou 450 milionů korun. Developerem projektu je dánská společnost TK Development.

City Park Jihlava – Roste v centru Jihlavy. Celkově by mělo být v parku 110 obchodních jednotek na ploše dvacet pět tisíc metrů čtverečních. Developerem je firma PSJ Invest. Celková investice dosáhne 1,3 miliardy.

Oaza Kladno – První nákupní centrum v Kladně vzniká v městské části Kročehlavy. Staví ho společnost CPDP Shopping Mall Kladno za 755 milionů korun. Obchodníkům centrum nabídne 17 800 metrů čtverečních.

Palác Pardubice – Bude stát na Masarykově náměstí v Pardubicích. Na ploše osmnácti tisíc metrů čtverečních bude zhruba stovka obchodů. V plánu je také multikino. Investorem je izraelská společnost AFI Europe. Stavba vyjde na více než miliardu korun.

Plaza Liberec – Staví developerská společnost Plaza Centers na pěší zóně v samotném centru Liberce. Centrum nabídne více než 120 obchodů na devatenácti tisících metrech čtverečních.

Exit 66 – Na dálnici D1 staví společnost Devo Group. Zhruba sedmdesát procent z celkových osmnácti tisíc metrů čtverečních bude učeno módě. Zbytek bude věnován prodejnám s jiným sortimentem, restauracím a službám.

Kaskády Zlín – Otevřou s největší pravděpodobností až v roce 2009. Stavba si vyžádá přibližně 1,5 miliardy korun. Po svém dokončení nabídne třicet dva tisíc čtverečních metrů ploch a zhruba šest set parkovacích míst. Developerem je společnost ECM.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pouštní supersport Zaroq Sand Racer 500 GT jde do výroby.…
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Technologie
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít