Nová maloobchodní centra

02. června 2008, 00:00 - Renata Lichtenegerová
02. června 2008, 00:00

Již otevřená

Galerie Fénix – Otevřela začátkem března na Praze 9 nedaleko metra Vysočanská. Desetipodlažní komplex zahrnuje 81 obchodů s celkovou plochou kolem dvanácti tisíc metrů čtverečních a čtyřhvězdičkový kongresový hotel s 559 pokoji. Investorem projektu je skupina Czech Property Investments. Stavba vyšla na 2,5 miliardy korun.

Centrum Most – Otevřeno 15. května, nachází se v sousedství mosteckého 1. náměstí. Na ploše 18 tisíc metrů čtverečních nabízí 95 obchodních jednotek, restauraci a pět stánků s rychlým občerstvením. Náklady na výstavbu objektu, jehož investorem je společnost Crestyl management, dosáhly 1,1 miliardy korun.

Zlaté Jablko – Otevřeno 15. května ve Zlíně. Součástí čtyřpodlažní budovy s kapacitou 75 prodejen a plochou přes třináct tisíc metrů čtverečních je i multikino. Investorem projektu za 600 milionů korun je společnost Rein Holding.

Otevření se plánuje do konce roku

Galerie móda Praha – Nacházet se bude v Tuchoměřicích u Prahy. Investiční společnost B. Consulting do centra investuje přes jednu miliardu korun. V centru bude asi 170 obchodů na ploše padesát tisíc metrů čtverečních.

Arkády Pankrác – Komplex vyroste v pražské čtvrti Pankrác. Na výstavbě se podílejí společnosti ECE Projektmanagement a Rodamco Europe. Projekt vyjde na tři miliardy korun. Centrum bude mít prodejní plochu 45 tisíc metrů čtverečních, přibližně 140 obchodů a 1100 parkovacích míst.

Obchodní centrum Kolín – Vznikne u vlakového a autobusového nádraží v Rorejcově ulici v Kolíně. Na ploše zhruba deseti tisíc metrů čtverečních nabídne kolem padesáti obchodů, restaurace, kavárny, provozovny rychlého občerstvení a parkoviště. Předpokládané náklady jsou 450 milionů korun. Developerem projektu je dánská společnost TK Development.

City Park Jihlava – Roste v centru Jihlavy. Celkově by mělo být v parku 110 obchodních jednotek na ploše dvacet pět tisíc metrů čtverečních. Developerem je firma PSJ Invest. Celková investice dosáhne 1,3 miliardy.

Oaza Kladno – První nákupní centrum v Kladně vzniká v městské části Kročehlavy. Staví ho společnost CPDP Shopping Mall Kladno za 755 milionů korun. Obchodníkům centrum nabídne 17 800 metrů čtverečních.

Palác Pardubice – Bude stát na Masarykově náměstí v Pardubicích. Na ploše osmnácti tisíc metrů čtverečních bude zhruba stovka obchodů. V plánu je také multikino. Investorem je izraelská společnost AFI Europe. Stavba vyjde na více než miliardu korun.

Plaza Liberec – Staví developerská společnost Plaza Centers na pěší zóně v samotném centru Liberce. Centrum nabídne více než 120 obchodů na devatenácti tisících metrech čtverečních.

Exit 66 – Na dálnici D1 staví společnost Devo Group. Zhruba sedmdesát procent z celkových osmnácti tisíc metrů čtverečních bude učeno módě. Zbytek bude věnován prodejnám s jiným sortimentem, restauracím a službám.

Kaskády Zlín – Otevřou s největší pravděpodobností až v roce 2009. Stavba si vyžádá přibližně 1,5 miliardy korun. Po svém dokončení nabídne třicet dva tisíc čtverečních metrů ploch a zhruba šest set parkovacích míst. Developerem je společnost ECM.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít