Nová maloobchodní centra

02. června 2008, 00:00 - Renata Lichtenegerová
02. června 2008, 00:00

Již otevřená

Galerie Fénix – Otevřela začátkem března na Praze 9 nedaleko metra Vysočanská. Desetipodlažní komplex zahrnuje 81 obchodů s celkovou plochou kolem dvanácti tisíc metrů čtverečních a čtyřhvězdičkový kongresový hotel s 559 pokoji. Investorem projektu je skupina Czech Property Investments. Stavba vyšla na 2,5 miliardy korun.

Centrum Most – Otevřeno 15. května, nachází se v sousedství mosteckého 1. náměstí. Na ploše 18 tisíc metrů čtverečních nabízí 95 obchodních jednotek, restauraci a pět stánků s rychlým občerstvením. Náklady na výstavbu objektu, jehož investorem je společnost Crestyl management, dosáhly 1,1 miliardy korun.

Zlaté Jablko – Otevřeno 15. května ve Zlíně. Součástí čtyřpodlažní budovy s kapacitou 75 prodejen a plochou přes třináct tisíc metrů čtverečních je i multikino. Investorem projektu za 600 milionů korun je společnost Rein Holding.

Otevření se plánuje do konce roku

Galerie móda Praha – Nacházet se bude v Tuchoměřicích u Prahy. Investiční společnost B. Consulting do centra investuje přes jednu miliardu korun. V centru bude asi 170 obchodů na ploše padesát tisíc metrů čtverečních.

Arkády Pankrác – Komplex vyroste v pražské čtvrti Pankrác. Na výstavbě se podílejí společnosti ECE Projektmanagement a Rodamco Europe. Projekt vyjde na tři miliardy korun. Centrum bude mít prodejní plochu 45 tisíc metrů čtverečních, přibližně 140 obchodů a 1100 parkovacích míst.

Obchodní centrum Kolín – Vznikne u vlakového a autobusového nádraží v Rorejcově ulici v Kolíně. Na ploše zhruba deseti tisíc metrů čtverečních nabídne kolem padesáti obchodů, restaurace, kavárny, provozovny rychlého občerstvení a parkoviště. Předpokládané náklady jsou 450 milionů korun. Developerem projektu je dánská společnost TK Development.

City Park Jihlava – Roste v centru Jihlavy. Celkově by mělo být v parku 110 obchodních jednotek na ploše dvacet pět tisíc metrů čtverečních. Developerem je firma PSJ Invest. Celková investice dosáhne 1,3 miliardy.

Oaza Kladno – První nákupní centrum v Kladně vzniká v městské části Kročehlavy. Staví ho společnost CPDP Shopping Mall Kladno za 755 milionů korun. Obchodníkům centrum nabídne 17 800 metrů čtverečních.

Palác Pardubice – Bude stát na Masarykově náměstí v Pardubicích. Na ploše osmnácti tisíc metrů čtverečních bude zhruba stovka obchodů. V plánu je také multikino. Investorem je izraelská společnost AFI Europe. Stavba vyjde na více než miliardu korun.

Plaza Liberec – Staví developerská společnost Plaza Centers na pěší zóně v samotném centru Liberce. Centrum nabídne více než 120 obchodů na devatenácti tisících metrech čtverečních.

Exit 66 – Na dálnici D1 staví společnost Devo Group. Zhruba sedmdesát procent z celkových osmnácti tisíc metrů čtverečních bude učeno módě. Zbytek bude věnován prodejnám s jiným sortimentem, restauracím a službám.

Kaskády Zlín – Otevřou s největší pravděpodobností až v roce 2009. Stavba si vyžádá přibližně 1,5 miliardy korun. Po svém dokončení nabídne třicet dva tisíc čtverečních metrů ploch a zhruba šest set parkovacích míst. Developerem je společnost ECM.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít