Nová kampaň má zlepšit pověst

13. března 2006, 00:00 - TOMÁŠ JOHÁNEK
13. března 2006, 00:00

KAMIONOVÁ DOPRAVA Vysvětlit veřejnosti některé zažité omyly je cílem nové kampaně Sdružení autodopravců Česmad Bohemia. Pod názvem „Jedeme v tom spolu“ chce objasnit a zdůraznit roli kamionové dopravy pro českou ekonomiku.

KAMIONOVÁ DOPRAVA

Vysvětlit veřejnosti některé zažité omyly je cílem nové kampaně Sdružení autodopravců Česmad Bohemia. Pod názvem „Jedeme v tom spolu“ chce objasnit a zdůraznit roli kamionové dopravy pro českou ekonomiku.

Informační kampaň Sdružení autodopravců Česmad Bohemia „Jedeme v tom spolu“ má tři hlavní cíle. Konkrétně objasnit roli kamionové dopravy pro českou ekonomiku, zdůraznit a vyvrátit názor, že kamiony jsou neekologické.

Průměrné stáří tahačů je totiž v Česku osm až devět let, vozový park je tak o pět let mladší než u osobních vozidel. Kampaň začne ještě v březnu a v první fázi se zaměří na billboardy a reklamu v tisku. Na billboardech s kamiony budou hesla „Nejezdím pro svou zábavu, ale pro tu tvoji“ nebo „Zacláním ti na silnici, abys měl přehled“.

NENÍ ALTERNATIVA Podle generálního tajemníka sdružení Martina Špryňara více než polovina veřejnosti nevidí alternativu kamionové dopravy. Souhlasí též s názorem, že vzhledem k neustále se zvyšující spotřebě zboží lze kamionovou dopravu pouze těžko něčím nahradit. „Současný systém výroby totiž klade stále se zvyšující nároky na přepravu polotovarů i hotového zboží,“ říká Špryňar. Polovina lidí také nechce být osobně omezena opatřeními, která by mohla snížit kamionovou dopravu. Odmítají jak speciální daň pro kamiony, která by způsobila navýšení cen zboží, tak i omezení osobní spotřeby. POPTÁVKA PO DOPRAVĚ POROSTE „Chtěli bychom lidem vysvětlit, že s tím, jak roste blahobyt společnosti a poptávka spotřebitelů, zákonitě roste i kamionová doprava. Ta jediná umožňuje nejpružnější a nejefektivnější pohyb zboží po republice,“ vysvětluje prezident Česmadu Vladimír Starosta. Podle jeho slov podnikatele v dopravě trápí především katastrofální stav tuzemských silnic a mohutné odvody do státní pokladny. Ale i další platby jako je silniční daň, spotřební daně z paliv, pojištění vozidel, budoucí mýtné, placená povolení a školení. „Platíme dostatek, aby se mohly stavět kvalitní silnice pro všechny bez stálého svalování viny na kamiony,“ říká Špryňar.   LIDEM VADÍ KAMIONY

Průzkum vnímání kamionové dopravy, který pro Česmad provedla společností STEM/MARK, ukázal, že mezi lidmi převažuje negativní názor. A to ať už při hodnocení vlivu jízdy kamionů na stav českých silnic, tak i omezení řidičů osobních automobilů jízdou kamionů.

Za nejhorší typy vozů, které se účastní silničního provozu, považují tři čtvrtiny populace nákladní auta a kamiony. Drtivá většina populace, konkrétně 90 procent, souhlasí s názorem, že kamionová doprava nepřiměřeně zatěžuje dopravní systém a měla by se výrazně omezit.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pouštní supersport Zaroq Sand Racer 500 GT jde do výroby.…
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Technologie
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít