Nová kampaň má zlepšit pověst

13. března 2006, 00:00 - TOMÁŠ JOHÁNEK
13. března 2006, 00:00

KAMIONOVÁ DOPRAVA Vysvětlit veřejnosti některé zažité omyly je cílem nové kampaně Sdružení autodopravců Česmad Bohemia. Pod názvem „Jedeme v tom spolu“ chce objasnit a zdůraznit roli kamionové dopravy pro českou ekonomiku.

KAMIONOVÁ DOPRAVA

Vysvětlit veřejnosti některé zažité omyly je cílem nové kampaně Sdružení autodopravců Česmad Bohemia. Pod názvem „Jedeme v tom spolu“ chce objasnit a zdůraznit roli kamionové dopravy pro českou ekonomiku.

Informační kampaň Sdružení autodopravců Česmad Bohemia „Jedeme v tom spolu“ má tři hlavní cíle. Konkrétně objasnit roli kamionové dopravy pro českou ekonomiku, zdůraznit a vyvrátit názor, že kamiony jsou neekologické.

Průměrné stáří tahačů je totiž v Česku osm až devět let, vozový park je tak o pět let mladší než u osobních vozidel. Kampaň začne ještě v březnu a v první fázi se zaměří na billboardy a reklamu v tisku. Na billboardech s kamiony budou hesla „Nejezdím pro svou zábavu, ale pro tu tvoji“ nebo „Zacláním ti na silnici, abys měl přehled“.

NENÍ ALTERNATIVA Podle generálního tajemníka sdružení Martina Špryňara více než polovina veřejnosti nevidí alternativu kamionové dopravy. Souhlasí též s názorem, že vzhledem k neustále se zvyšující spotřebě zboží lze kamionovou dopravu pouze těžko něčím nahradit. „Současný systém výroby totiž klade stále se zvyšující nároky na přepravu polotovarů i hotového zboží,“ říká Špryňar. Polovina lidí také nechce být osobně omezena opatřeními, která by mohla snížit kamionovou dopravu. Odmítají jak speciální daň pro kamiony, která by způsobila navýšení cen zboží, tak i omezení osobní spotřeby. POPTÁVKA PO DOPRAVĚ POROSTE „Chtěli bychom lidem vysvětlit, že s tím, jak roste blahobyt společnosti a poptávka spotřebitelů, zákonitě roste i kamionová doprava. Ta jediná umožňuje nejpružnější a nejefektivnější pohyb zboží po republice,“ vysvětluje prezident Česmadu Vladimír Starosta. Podle jeho slov podnikatele v dopravě trápí především katastrofální stav tuzemských silnic a mohutné odvody do státní pokladny. Ale i další platby jako je silniční daň, spotřební daně z paliv, pojištění vozidel, budoucí mýtné, placená povolení a školení. „Platíme dostatek, aby se mohly stavět kvalitní silnice pro všechny bez stálého svalování viny na kamiony,“ říká Špryňar.   LIDEM VADÍ KAMIONY

Průzkum vnímání kamionové dopravy, který pro Česmad provedla společností STEM/MARK, ukázal, že mezi lidmi převažuje negativní názor. A to ať už při hodnocení vlivu jízdy kamionů na stav českých silnic, tak i omezení řidičů osobních automobilů jízdou kamionů.

Za nejhorší typy vozů, které se účastní silničního provozu, považují tři čtvrtiny populace nákladní auta a kamiony. Drtivá většina populace, konkrétně 90 procent, souhlasí s názorem, že kamionová doprava nepřiměřeně zatěžuje dopravní systém a měla by se výrazně omezit.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Víte, kdo vlastní vaši banky? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Jak napsat správně CV, aby vás pozvali na pohovor
Jak přijímat a posílat balíky do zahraničí aneb kdy se platí DPH a clo?
Která 3 slova zachránila před pěti lety euro?
Zdraží v roce 2018 energie? A je dobré si cenu elektřiny nebo plynu fixovat?
Auta
Volvo, Peugeot, Fiat a další vynechají autosalon ve…
Měření rychlosti na D1 v úseku Psáře – Soutice bezpečnost nezlepšilo a policie i MDČR to ví
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá, praktické ale moc není
Galerie na středu: Nejlevnější rychlá kombi s výkonem od 200 koní na českém trhu
Honda Civic dostane naftový motor 1.6 i-DTEC. Koupíte ho ale až na jaře 2018
Technologie
Nejprodávanějším smartphonem světa je iPhone 7, nezměnil to ani Galaxy S8
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
GeForce na bázi Volty letos nebudou. Masová výroba na 12nm procesu začne koncem roku
Elektromobilů a hybridů u nás přibývá. Je jich přes jedno procento
Synology uvádí základní čtyřdiskový NAS. Je rychlejší a úspornější
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít