NOTES

01. března 2004, 00:00 - (em, čtk)
01. března 2004, 00:00

Domácnosti s dětmi by si v budoucnu mohly odečíst z daňového základu až 24 000 korun za nákup počítače. Vyplývá to z pracovního návrhu ministra informatiky Vladimíra Mlynáře. Systém obdobně funguje například ve Finsku nebo Švédsku.

MLYNÁŘ NAVRHUJE DAŇOVÝ ODPOČET ZA POČÍTAČ

Domácnosti s dětmi by si v budoucnu mohly odečíst z daňového základu až 24 000 korun za nákup počítače. Vyplývá to z pracovního návrhu ministra informatiky Vladimíra Mlynáře. Systém obdobně funguje například ve Finsku nebo Švédsku. Další odpočet by uživatel mohl uplatnit za daň z přidané hodnoty, kterou měsíčně zaplatí za připojení k internetu. Maximálně by však mohl ročně požadovat odpočet 2400 korun. Možnost podpory počítačové vybavenosti svých pracovníků by měli mít i zaměstnavatelé.

OUTSOURCING JE VELKÝM BYZNYSEM

Outsourcing, při němž zákazník zaměstná společnost odjinud, například pro navržení, implementaci a provozování počítačové sítě nebo jiné technologie, je dnes velkým byznysem, jehož potenciál využívají i české firmy. Celosvětové náklady na velké outsourcingové projekty vzrostly od roku 2002 o 44 % na celkovou sumu 119 miliard dolarů. Největším odbytištěm pro outsourcované služby jsou USA a další bohaté země s drahou pracovní silou. Dodavateli jsou v převážné části naopak levné asijské a zčásti východoevropské země.

ÚZEMNÍ PLÁN PRAHY BUDE JEDNODUŠŠÍ

Pražský magistrát chce zjednodušit územní plán města. Nyní se rozlišuje téměř pět desítek účelů, do budoucna by se měl jejich počet snížit. Současný plán platí čtyři roky a magistrát už projednával skoro tisícovku žádostí o jeho změnu. Přitom je jedno, zda jde o možnost výstavby rodinného domu na malé parcele, nebo o změnu využití rozsáhlého území. Zjednodušení územního plánu by mělo být do roka hotové. Plán by měl po těchto úpravách lépe vyhovovat záměrům města, vlastníků pozemků i investorů.

FARMÁŘI POŽADUJÍ ZVÝŠENÍ CENY PRASAT

Výkupní cenu nejméně třicet korun za kilogram živého vepře chtějí tuzemští farmáři. Proto zahájili protestní akce, které mají majitele masokombinátů dotlačit k tomu, aby cenu za výkup zvýšili. Majitelé jatek tvrdí, že řezníci za pokles cen nemohou a na vině je nejednotnost farmářů, z nichž část nabízí maso za levnější ceny. Výkupní cena jednoho kilogramu živého vepře se nyní pohybuje mezi dvaceti čtyřmi a sedmadvaceti korunami za kilogram. Farmáři vyhrožují protestními akcemi před masokombináty.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Audi radikálně mění číselné značení modelů. Bude v tom…
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Technologie
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít