NOTES

01. března 2004, 00:00 - (em, čtk)
01. března 2004, 00:00

Domácnosti s dětmi by si v budoucnu mohly odečíst z daňového základu až 24 000 korun za nákup počítače. Vyplývá to z pracovního návrhu ministra informatiky Vladimíra Mlynáře. Systém obdobně funguje například ve Finsku nebo Švédsku.

MLYNÁŘ NAVRHUJE DAŇOVÝ ODPOČET ZA POČÍTAČ

Domácnosti s dětmi by si v budoucnu mohly odečíst z daňového základu až 24 000 korun za nákup počítače. Vyplývá to z pracovního návrhu ministra informatiky Vladimíra Mlynáře. Systém obdobně funguje například ve Finsku nebo Švédsku. Další odpočet by uživatel mohl uplatnit za daň z přidané hodnoty, kterou měsíčně zaplatí za připojení k internetu. Maximálně by však mohl ročně požadovat odpočet 2400 korun. Možnost podpory počítačové vybavenosti svých pracovníků by měli mít i zaměstnavatelé.

OUTSOURCING JE VELKÝM BYZNYSEM

Outsourcing, při němž zákazník zaměstná společnost odjinud, například pro navržení, implementaci a provozování počítačové sítě nebo jiné technologie, je dnes velkým byznysem, jehož potenciál využívají i české firmy. Celosvětové náklady na velké outsourcingové projekty vzrostly od roku 2002 o 44 % na celkovou sumu 119 miliard dolarů. Největším odbytištěm pro outsourcované služby jsou USA a další bohaté země s drahou pracovní silou. Dodavateli jsou v převážné části naopak levné asijské a zčásti východoevropské země.

ÚZEMNÍ PLÁN PRAHY BUDE JEDNODUŠŠÍ

Pražský magistrát chce zjednodušit územní plán města. Nyní se rozlišuje téměř pět desítek účelů, do budoucna by se měl jejich počet snížit. Současný plán platí čtyři roky a magistrát už projednával skoro tisícovku žádostí o jeho změnu. Přitom je jedno, zda jde o možnost výstavby rodinného domu na malé parcele, nebo o změnu využití rozsáhlého území. Zjednodušení územního plánu by mělo být do roka hotové. Plán by měl po těchto úpravách lépe vyhovovat záměrům města, vlastníků pozemků i investorů.

FARMÁŘI POŽADUJÍ ZVÝŠENÍ CENY PRASAT

Výkupní cenu nejméně třicet korun za kilogram živého vepře chtějí tuzemští farmáři. Proto zahájili protestní akce, které mají majitele masokombinátů dotlačit k tomu, aby cenu za výkup zvýšili. Majitelé jatek tvrdí, že řezníci za pokles cen nemohou a na vině je nejednotnost farmářů, z nichž část nabízí maso za levnější ceny. Výkupní cena jednoho kilogramu živého vepře se nyní pohybuje mezi dvaceti čtyřmi a sedmadvaceti korunami za kilogram. Farmáři vyhrožují protestními akcemi před masokombináty.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít