NOTES

05. dubna 2004, 00:00 - (pk, čtk)
05. dubna 2004, 00:00

Univerzální zboží a služby by měla česká státní správa v budoucnu nakupovat hromadně. Stát si od toho slibuje úspory ve výdajích, omezení korupce, lepší kontrolu veřejných zakázek a tím i vyšší transparentnost. Vyplývá to z návrhu ministerstva financí.

STÁT CHCE UŠETŘIT ZA ZBOŽÍ A SLUŽBY Hromadné nákupy zboží a služeb, které prý s úspěchem fungují například v Rakousku, Itálii a Finsku, bude mít na starosti Správa státních hmotných rezerv. PPP PŘI REKONSTRUKCI TRATI Železnice mezi Prahou a Kladnem s odbočkou k letišti Ruzyně by měla být jedním ze dvou pilotních projektů, na kterých chce ministerstvo dopravy vyzkoušet účast soukromého kapitálu při výstavbě dopravní infrastruktury (PPP). „Nepůjde o rychlodráhu, ale klasickou železniční trať,“ řekl ministr dopravy Milan Šimonovský. Druhým pilotním projektem by podle něj měla být silnice - zatím existují tři možnosti, do konce roku by mělo být jasno o první z nich. Stát bude investory vybírat výhradně ve výběrových řízeních. ODBYT KANCELÁŘSKÉ TECHNIKY KLESL Prodej tiskáren, kopírek a multifunkčních kancelářských zařízení loni v ČR klesl o 3,6 % na 402 336 kusů. Tuzemští uživatelé za kancelářskou techniku utratili 146,8 milionu dolarů, což představuje téměř čtyři miliardy korun. Oproti roku 2002 to znamená zhruba procentní zvýšení, uvedla analytická firma IDC. Pro příští dva roky předpovídá IDC mírný růst, zejména díky multifunkčním zařízením, která budou ubírat tržní podíl tiskárnám i kopírkám. ZNÁME ZAMĚSTNAVATELE ROKU**

Společnosti Západočeská energetika, výrobce zámků do automobilů Witte Nejdek, mladoboleslavská Škoda Auto a Jihočeská energetika uspěly v prvním ročníku soutěže Zaměstnavatel regionu 2004. Soutěž se konala pod záštitou ministra pro místní rozvoj a ministra práce a sociálních věcí. O vítězích soutěže v prvních čtyřech krajích, Plzeňském, Karlovarském, Středočeském a Jihočeském, informovala pořádající firma Fincentrum Event Management. Vítězové dalších krajů budou známi ještě v dubnu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Nvidia nabízí levnější Shield TV. V balení však nemá gamepad
Jedna z nejlepších hororových her je teď zdarma. Stáhněte si Outlast
Nordic Telecom letos vypne CDMA. Než vybuduje LTE, přesune zákazníky k O2
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít