NOTES

05. dubna 2004, 00:00 - (pk, čtk)
05. dubna 2004, 00:00

Univerzální zboží a služby by měla česká státní správa v budoucnu nakupovat hromadně. Stát si od toho slibuje úspory ve výdajích, omezení korupce, lepší kontrolu veřejných zakázek a tím i vyšší transparentnost. Vyplývá to z návrhu ministerstva financí.

STÁT CHCE UŠETŘIT ZA ZBOŽÍ A SLUŽBY Hromadné nákupy zboží a služeb, které prý s úspěchem fungují například v Rakousku, Itálii a Finsku, bude mít na starosti Správa státních hmotných rezerv. PPP PŘI REKONSTRUKCI TRATI Železnice mezi Prahou a Kladnem s odbočkou k letišti Ruzyně by měla být jedním ze dvou pilotních projektů, na kterých chce ministerstvo dopravy vyzkoušet účast soukromého kapitálu při výstavbě dopravní infrastruktury (PPP). „Nepůjde o rychlodráhu, ale klasickou železniční trať,“ řekl ministr dopravy Milan Šimonovský. Druhým pilotním projektem by podle něj měla být silnice - zatím existují tři možnosti, do konce roku by mělo být jasno o první z nich. Stát bude investory vybírat výhradně ve výběrových řízeních. ODBYT KANCELÁŘSKÉ TECHNIKY KLESL Prodej tiskáren, kopírek a multifunkčních kancelářských zařízení loni v ČR klesl o 3,6 % na 402 336 kusů. Tuzemští uživatelé za kancelářskou techniku utratili 146,8 milionu dolarů, což představuje téměř čtyři miliardy korun. Oproti roku 2002 to znamená zhruba procentní zvýšení, uvedla analytická firma IDC. Pro příští dva roky předpovídá IDC mírný růst, zejména díky multifunkčním zařízením, která budou ubírat tržní podíl tiskárnám i kopírkám. ZNÁME ZAMĚSTNAVATELE ROKU**

Společnosti Západočeská energetika, výrobce zámků do automobilů Witte Nejdek, mladoboleslavská Škoda Auto a Jihočeská energetika uspěly v prvním ročníku soutěže Zaměstnavatel regionu 2004. Soutěž se konala pod záštitou ministra pro místní rozvoj a ministra práce a sociálních věcí. O vítězích soutěže v prvních čtyřech krajích, Plzeňském, Karlovarském, Středočeském a Jihočeském, informovala pořádající firma Fincentrum Event Management. Vítězové dalších krajů budou známi ještě v dubnu.

Mohlo by vás zajímat

Finance
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Auta
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je…
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Technologie
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Legendární John Romero prodává Dooma II. Na diskety se vám i podepíše
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít