NOTES

05. dubna 2004, 00:00 - (pk, čtk)
05. dubna 2004, 00:00

Univerzální zboží a služby by měla česká státní správa v budoucnu nakupovat hromadně. Stát si od toho slibuje úspory ve výdajích, omezení korupce, lepší kontrolu veřejných zakázek a tím i vyšší transparentnost. Vyplývá to z návrhu ministerstva financí.

STÁT CHCE UŠETŘIT ZA ZBOŽÍ A SLUŽBY Hromadné nákupy zboží a služeb, které prý s úspěchem fungují například v Rakousku, Itálii a Finsku, bude mít na starosti Správa státních hmotných rezerv. PPP PŘI REKONSTRUKCI TRATI Železnice mezi Prahou a Kladnem s odbočkou k letišti Ruzyně by měla být jedním ze dvou pilotních projektů, na kterých chce ministerstvo dopravy vyzkoušet účast soukromého kapitálu při výstavbě dopravní infrastruktury (PPP). „Nepůjde o rychlodráhu, ale klasickou železniční trať,“ řekl ministr dopravy Milan Šimonovský. Druhým pilotním projektem by podle něj měla být silnice - zatím existují tři možnosti, do konce roku by mělo být jasno o první z nich. Stát bude investory vybírat výhradně ve výběrových řízeních. ODBYT KANCELÁŘSKÉ TECHNIKY KLESL Prodej tiskáren, kopírek a multifunkčních kancelářských zařízení loni v ČR klesl o 3,6 % na 402 336 kusů. Tuzemští uživatelé za kancelářskou techniku utratili 146,8 milionu dolarů, což představuje téměř čtyři miliardy korun. Oproti roku 2002 to znamená zhruba procentní zvýšení, uvedla analytická firma IDC. Pro příští dva roky předpovídá IDC mírný růst, zejména díky multifunkčním zařízením, která budou ubírat tržní podíl tiskárnám i kopírkám. ZNÁME ZAMĚSTNAVATELE ROKU**

Společnosti Západočeská energetika, výrobce zámků do automobilů Witte Nejdek, mladoboleslavská Škoda Auto a Jihočeská energetika uspěly v prvním ročníku soutěže Zaměstnavatel regionu 2004. Soutěž se konala pod záštitou ministra pro místní rozvoj a ministra práce a sociálních věcí. O vítězích soutěže v prvních čtyřech krajích, Plzeňském, Karlovarském, Středočeském a Jihočeském, informovala pořádající firma Fincentrum Event Management. Vítězové dalších krajů budou známi ještě v dubnu.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít