NOTES

23. února 2004, 00:00 - admin
23. února 2004, 00:00

Z výrobních pásů v mladoboleslavské Škodovce minulý týden sjela miliontá octavia. Na výrobu milionu vozu tohoto typu potřebovala mladoboleslavská Škoda Auto takřka osm let. Škodu Octavia první generace představila automobilka poprvé na pařížském autosalonu v září 1996.

MILIONTÁ OCTAVIA Z výrobních pásů v mladoboleslavské Škodovce minulý týden sjela miliontá octavia. Na výrobu milionu vozu tohoto typu potřebovala mladoboleslavská Škoda Auto takřka osm let. Škodu Octavia první generace představila automobilka poprvé na pařížském autosalonu v září 1996. Její sériová výroba se naplno rozběhla ještě v témže roce. N ovou verzi octavie Škoda oficiálně představí 2. března v Ženevě. Kvůli zájmu zákazníků chce ale firma vyrábět zatím i starší typy octavií souběžně s novým modelem. Na českém exportu se vozy se značkou Škoda podílejí zhruba 10 %. ČSOB SE VRACÍ NA TRH HYPOTÉK

N a hypoteční trh vstupuje další konkurent - poměrně překvapivě se na něj po několika letech vrací ČSOB. Nový hypoteční produkt - ČSOB Hypotéka - je ovšem určen především klientům této banky. Jenom ti totiž mohou využít různé bonusy v podobě snížení úrokové sazby, a to celkově až o 0,35 % ročně. Bez těchto bonusů bude zatím úročení hypotéky činit 4,80 % (pětiletý fix), přičemž banka nabízí i fixaci na 15 let - pak by se úročení pohybovalo kolem 6 %. ČSOB se na trhu hypoték - s výjimkou krátkého období v polovině devadesátých let - angažovala hlavně prostřednictvím své dceřiné Českomoravské hypoteční banky, které teď ovšem sama bude konkurovat. Podle mluvčího skupiny Milana Tománka chce skupina do dvou až tří let získat na trhu vedoucí pozici s tím, že na ČSOB Hypotéku by mělo připadnout 5-6 %.

NOVÝM ŠÉFEM ČKA SE STANE ZDENĚK ČÁP

Ministr financí Bohuslav Sobotka vybral nového šéfa České konsolidační agentury. Nástupcem Pavla Řežábka se stane Zdeněk Čáp. Až dosud byl jednatelem společnosti Konpo patřící pod konsolidační agenturu. Na postavení a složení dozorčí rady agentury, která má rozhodující slovo, se nic nezmění. Místo ve vedení ČKA má také zaujmout analytik České spořitelny Mojmír Hampl. Měl by se stát finančním ředitelem agentury a zároveň působit v Sobotkově týmu pro reformu veřejných financí.

**EKONOM ŠVEJNAR O ČESKÉM HOSPODÁŘSTVÍ

České ekonomice by podle známého ekonoma Jana Švejnara pomohla podpora vzdělávání

Mohlo by vás zajímat

  • Majitel textilky Juta a senátor Hlavatý: V Senátu by…

  • Jan Hawelka: kavárenská hvězda z Mostu

  • Aleš Kučera: Chvíli potrvá, než se lidé naučí se státem…

  • Ondřej Kania: Otevřeme další dvě školy

  • Martin Burda: Bankám v Česku ujíždí vlak

  • Mnislav Zelený Atapana: Přítel amazonských indiánů

  • Jan Bílý: Nebuď uštvaný manažer. Buď král!

  • Jaroslav Žlábek: Na jedno nabití ujedeme 1000 kilometrů

  • Daniel Stein Kubín: Slova jsou jen slova, surf a poušť…

Hry pro příležitostné hráče