NOTES

02. února 2004, 00:00 - (pb, bal)
02. února 2004, 00:00

Schválená novela vodního zákona, která v souladu s předpisy EU požaduje modernizaci čističek odpadních vod, by mohla mít za důsledek vzrůst cen vody až o 100 procent. Čističky mají být schopny zachycovat dusičnany a další prvky, na které běžné biologické a mechanické čištění nestačí.

VODA MŮŽE ZDRAŽIT AŽ NA DVOJNÁSOBEK Schválená novela vodního zákona, která v souladu s předpisy EU požaduje modernizaci čističek odpadních vod, by mohla mít za důsledek vzrůst cen vody až o 100 procent. Čističky mají být schopny zachycovat dusičnany a další prvky, na které běžné biologické a mechanické čištění nestačí. Předpokládaná modernizace čisticích a úpravárenských kapacit si podle některých odhadů vyžádá náklady ve výši 85 miliard korun. VÁCLAV FISCHER ODCHÁZÍ, CK FISCHER POKRAČUJE Zakladatel největší české cestovní kanceláře Václav Fischer odchází ze společností, kde koncem loňského roku získala majoritní podíl firma K&K Capital Group. Fischer uvedl, že neodchází rád, nicméně je to poslední nutný krok, který musí pro záchranu značky učinit. Cestovní kancelář bude v činnosti pokračovat a zachováno zůstane i jméno CK Fischer. MAKLÉŘE Z EU ZAJÍMÁ PRAŽSKÁ BURZA O členství na pražské burze se začínají zajímat obchodníci s cennými papíry ze zemí EU, kteří zatím licenci v ČR nemají a proto tady investují prostřednictvím jiných firem. Pražská burza se po vstupu ČR do Unie více otevře a příchod na ni bude jednodušší. BUDE PRO STARŠÍ LIDI PRÁCE?

Počet obyvatel České republiky ve věku vyšším než šedesát let vzroste do roku 2010 o půl milionu. Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) i Evropská unie proto varují českou vládu a doporučují, aby pro ně včas našla práci, kterou nyní těžko hledají i padesátiletí. Hrozí totiž, že vzroste počet nezaměstnaných i výdaje státu na důchody - podle Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí situace může přerůst v sociální krizi.

STÁT SI HODLÁ ZBRANĚ KUPOVAT SÁM

O provizi za stovky milionů korun za dovoz nadzvukových stíhaček přijdou čeští obchodníci se zbraněmi. Pokud poslanci schválí novelu o zahraničním obchodu s vojenským materiálem, budou ministerstva moci nakupovat vojenskou techniku vlastními silami, bez prostředníků.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít