Article, show

NOTES

02. února 2004, 00:00 - (pb, bal)
02. února 2004, 00:00

Schválená novela vodního zákona, která v souladu s předpisy EU požaduje modernizaci čističek odpadních vod, by mohla mít za důsledek vzrůst cen vody až o 100 procent. Čističky mají být schopny zachycovat dusičnany a další prvky, na které běžné biologické a mechanické čištění nestačí.

VODA MŮŽE ZDRAŽIT AŽ NA DVOJNÁSOBEK Schválená novela vodního zákona, která v souladu s předpisy EU požaduje modernizaci čističek odpadních vod, by mohla mít za důsledek vzrůst cen vody až o 100 procent. Čističky mají být schopny zachycovat dusičnany a další prvky, na které běžné biologické a mechanické čištění nestačí. Předpokládaná modernizace čisticích a úpravárenských kapacit si podle některých odhadů vyžádá náklady ve výši 85 miliard korun. VÁCLAV FISCHER ODCHÁZÍ, CK FISCHER POKRAČUJE Zakladatel největší české cestovní kanceláře Václav Fischer odchází ze společností, kde koncem loňského roku získala majoritní podíl firma K&K Capital Group. Fischer uvedl, že neodchází rád, nicméně je to poslední nutný krok, který musí pro záchranu značky učinit. Cestovní kancelář bude v činnosti pokračovat a zachováno zůstane i jméno CK Fischer. MAKLÉŘE Z EU ZAJÍMÁ PRAŽSKÁ BURZA O členství na pražské burze se začínají zajímat obchodníci s cennými papíry ze zemí EU, kteří zatím licenci v ČR nemají a proto tady investují prostřednictvím jiných firem. Pražská burza se po vstupu ČR do Unie více otevře a příchod na ni bude jednodušší. BUDE PRO STARŠÍ LIDI PRÁCE?

Počet obyvatel České republiky ve věku vyšším než šedesát let vzroste do roku 2010 o půl milionu. Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) i Evropská unie proto varují českou vládu a doporučují, aby pro ně včas našla práci, kterou nyní těžko hledají i padesátiletí. Hrozí totiž, že vzroste počet nezaměstnaných i výdaje státu na důchody - podle Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí situace může přerůst v sociální krizi.

STÁT SI HODLÁ ZBRANĚ KUPOVAT SÁM

O provizi za stovky milionů korun za dovoz nadzvukových stíhaček přijdou čeští obchodníci se zbraněmi. Pokud poslanci schválí novelu o zahraničním obchodu s vojenským materiálem, budou ministerstva moci nakupovat vojenskou techniku vlastními silami, bez prostředníků.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost, nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít