Nevystavujme ženy na pospas atentátníkům

22. září 2003, 00:00 - Petr Nergl, Aš
22. září 2003, 00:00

Smutná událost, která se stala ve Švédsku, tedy vražda tamní ministryně zahraničních věcí, mě pobouřila, ale zároveň přivedla na myšlenku, s níž asi nebudou souhlasit zaryté feministky. Politik ve své funkci riskuje, že ho jednou může kulka zasáhnout, ať už ji vystřelí pomatenec či politický odpůrce.

DOPIS

Jakkoli je to smutné a vypovídá to o nedokonalosti společnosti, politik při vstupu do vysokých funkcí musí s atentátníkem počítat. Ochranka ho před šílencem ochránit může, ale také nemusí. Vždyť už J. F. Kennedy, jakoby v předtuše svého konce, prohlašoval, že žádná absolutní ochrana neexistuje. Ito může být důvod, proč je málo žen v nejvyšší politice. Nemyslím si v žádném případě, že ženy do politiky nepatří - právě naopak. Politika jako veřejná služba zahrnuje a rámuje všechny oblasti běžného života a na některých postech je ženská mentalita doslova nezastupitelná. I když ženy dnes pronikají téměř do všech oblastí lidského konání a prolomily i ve vyspělých zemích taková mužská hájemství, jako je armáda či služba u policie, jsou to pořád naše matky, manželky, milenky a matky našich dětí. Proto jsem přesvědčen, že ženy nemají být nasazovány v armádě do první linie či u policie do přepadového komanda. A proto si také myslím, že by neměly zastávat takové politické funkce, v nichž by se mohly stávat terčem fyzických útoků. Jsem zřejmě ze staré školy, ale myslím si, že pro muže zůstává jednou z nejvyšších ctí chránit děti a ženy. A ne je vystavovat na pospas atentátníkům.

Vážení čtenáři! Budeme rádi, podělíte-li se s námi o svoje názory, reakce na naše články i podněty ze života. Pište nebo telefonujte: Profit, Vinohradská 1511/230, 100 00 Praha 10, tel.: 225 010 366, fax: 225 010 377 , profit@profit.cz, kont. osoba: Michaela Kotíková

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít