Nevař kůzle v mléce jeho matky

27. srpna 2010, 02:00 - Petra Klíčová
27. srpna 2010, 02:00

Křesťanství je oproti ostatním náboženstvím k jídelníčkům svých oveček poměrně benevolentní. Poněkud komplikovanější to mají hinduisté i vyznavači islámu, kteří smí jíst pouze pravou rukou, levá je považována za nečistou. Buddhisté jsou zase vzhledem k pravidlu o neubližování jiným tvorům povětšinou vegetariáni. Asi nejsložitější pravidla má kuchyně židovská.

Autor: kosherfoodonline.cz

Označuje se termínem košer, což znamená vhodný či rituálně čistý, a vymezuje povolené a zakázané druhy potravin a způsoby jejich přípravy. Praktikující Židé smí vedle drůbeže a ryb se šupinami a ploutvemi konzumovat pouze maso přežvykujících sudokopytníků (tímto je vyřazeno vepřové), které je poraženo podle rituálních pravidel, takzvané šichty. Šichta se provádí speciálním nožem, jehož ostří musí být dokonale hladké a ostré (řezníci ostří kontrolují každých šest minut), a zvíře je podříznuto tak, aby rychle vykrvácelo a netrpělo bolestí ani stresem. Šichtu smí provádět pouze speciálně vyškolený řezník a praktikující Žid, zvaný šochet. Pokud usmrcení zvířete neproběhne přesně podle pravidel, je jeho maso označeno jako zdechlina a nesmí se jíst. Rovněž konzumace krve je striktně zakázána, maso musí být dokonale odkrveno.

JAK JEDL KRÁL ŠALAMOUN
Pokud chcete ochutnat nějakou specialitu židovské kuchyně, zajděte do nejstarší košer restaurace v České republice jménem King Solomon. V menu najdete výběr toho nejlepšího, co tradiční židovská kuchyně střední a východní Evropy nabízí. Třeba zlatý kuřecí vývar s macesovými knedlíčky a mandlemi, gefilte fish v octové želatině se strouhanou řepou, kachní stehno se zapečeným šouletem nebo jelení hřbet s latkes. Zvláštní pozornost věnuje restaurace kvalitě výchozích surovin, především masa. To je samozřejmě zpracováno podle pravidel košer kuchyně a rovněž vybíráno s mimořádnou pečlivostí. V nabídce tak najdete výtečné telecí, daňčí, jehněčí a mufloní z českých chovů.

V izraelských domácnostech mají více nádobí, v hotelích pak oddělené ledničky i kuchyně. Jedno z hlavních pravidel košer stravování totiž zakazuje mísení masitých a mléčných pokrmů, a dokonce jejich vaření ve stejných nádobách. Toust se šunkou a sýrem k snídani je nepřípustný, mezi konzumací masa a mléka musí uplynout podle nejmírnějších pravidel alespoň hodina, podle nejpřísnějších dokonce hodin šest.

I když se nám středoevropanům mohou některá pravidla košer kuchyně jevit jako zvláštní, vycházejí z empirických zkušeností s životem na poušti, a podobné principy proto najdeme i v kuchyni muslimské, kde se místo označení košer používá termín halal.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít