Article, show

Neustávejte ve studiu, vyplatí se vám to

18. května 2011, 17:18 - Profit, TZ
18. května 2011, 17:18

Neustálé zvyšování kvalifikace a udržování si přehledu je dnes pro úspěšného manažera prakticky základním předpokladem. Můžete si rozšiřovat znalosti prostřednictvím krátkodobých kurzů a nebo se dejte na studium.

Foto: Profimedia.cz

Moderní postgraduální studijní programy berou ohledy na pracovní vytíženost studentů a vycházejí vstříc, nemusíte se tak bát, že byste nestíhali.

MBA (Master of Business Administration)

BIBS – vysoká škola je jedním  z největších poskytovatelů manažerského programu MBA v ČR, přičemž studium je možné absolvovat v Brně, Praze, Bratislavě a Ostravě a studijní skupiny jsou zahajovány několikrát v průběhu roku. Klíčovým partnerem této vysoké školy je britská univerzita Nottingham Trent University, která je poskytovatelem licencí na výuku většiny vysokoškolských programů školy.

MBA je vhodným pokračovacím vzděláním pro vrcholné manažery, členy středního managementu a podnikatele. Je určen členům managementu zdravotnických zařízení, státní správy, velkých advokátních kanceláří, manažerům neziskových organizací, reklamních agentur a dalším. Vychází z metodologie strategického řízení B.I.B.S., který vznikl přímo na vysoké škole a své základy staví na nejdůležitějších západních teoriích z oblasti strategického managamentu. Díky tomuto know-how je BIBS – vysoká škola jednou nejvyhledávanějšch MBA škol v České republice.

Právě zaměřením na strategický management se program MBA na této vysoké škole odlišuje od většiny ostatních MBA programů v ČR. Studenti v programu nejen získávají jak teoretické vzdělání v základních disciplínách managementu, učí se také nezbytným praktickým manažerským dovednostem, jakými jsou např. řešení problémů, rozhodování, jednání a komunikace. Během studia využívají aktivní metody jako případové studie, didaktické hry, hraní rolí apod. Vzhledem k faktu, že studenty jsou odborníci z praxe, a díky častým diskuzím a týmovým projektům v rámci studia, dochází k vyměňování praktických zkušeností z praxe firem z různých oborů. Právě zaměření „do života“ je nejdůležitějším výstupem programu MBA.     

I když je znalost angličtiny výhodou, studium lze absolvovat i bez její aktivní  znalosti. Studium je organizováno tzv. kombinovanou formou – výuka probíhá o víkendech. Zbytek tvoří samostudium, konzultace a zpracování hodnocených písemných prací ke každému modulu. Možná je také varianta výuky jednou za dva měsíce se čtyřdenními bloky od čtvrtka do neděle. Studium trvá 2,5 roku, studenti si je však mohou podle svých časových možností individuálně jak zkrátit, tak i prodloužit.

Po absolvování  mohou zájemci magisterských programů, kteří splní vstupní kriteria, pokračovat v dalším studiu na doktorském programu International Doctorate in Business and Administration (Ph.D), který škola organizuje pro podnikatele a manažery ve spolupráci s finskou School of Business and Economics, University of Jyväskylä.

Mezinárodně uznávaný program LLM Master of Law

Donedávna bylo možné  získat titul LLM pouze na univerzitách v zahraničí. Studijní  program LLM in Master of Law, poskytovaný ve spolupráci s britskou Nottingham Trent University je příležitostí pro zvyšování odborné kvalifikace v oblasti práva nejen u profesionálních právníků, advokátů, notářů, ale i právních specialistů z podnikové sféry a manažerů, kteří si přejí doplnit své právní vzdělání. Studium je výrazně prakticky orientováno a tomu odpovídají i lektorské týmy. Výuku zajišťují zkušení odborníci z právní praxe specializovaní na jednotlivé oblasti mezinárodního obchodního práva i pedagogové působící na vysokých školách, z nichž většina má s výukou v mezinárodních studijních programech dlouholeté zkušenosti. 

Program LLM nabízí  BIBS – vysoká škola ve dvou variantách:

1) České obchodní právo v kontextu práva EU

Unikátnost programu LLM na BIBS – vysoké škole spočívá v zasazení problematiky českého obchodního práva do kontextu práva EU. LLM umožňuje zvýšení kvalifikace v oblasti obchodního práva EU, je příležitostí k odlišení se na trhu práce a v případě právních kanceláří a dalších institucí i možností ke zvýšení jejich prestiže ve vztahu k zahraničním partnerům a klientům. Manažerský program LLM je speciálně vyvinut a přizpůsoben prostředí České republiky a jeho výuka probíhá v českém jazyce.

2) Slovenské obchodní právo v kontextu práva EU

Z důvodu rozdílnosti české a slovenské legislativy byla nabídka studijních programů rozšířena o slovenskou variantu programu LLM. Jedním z klíčových cílů programu LLM in Slovak Business Law in the European Union je usnadnit slovenským studentům aplikaci získaných poznatků v rámci právnických či podnikatelských činností na Slovensku. Struktura programu je identická s původní českou variantou, předmět studia byl však rozšířen o slovenskou legislativu. Z tohoto důvodu došlo k rozšíření lektorského týmů o zkušené slovenské odborníky.

Absolvování programu LLM trvá 2,5 roku pro uchazeče s předchozím právním vzděláním a 3,5 roku pro uchazeče s ekonomicko-manažerským vzděláním. U obou variant je možnost individuálního zkrácení na dva roky nebo prodloužení na tři, resp. čtyři roky i více.

Oba programy LLM mají  kombinovanou formou studia – studenti navštěvují zpravidla dvoudenní víkendové semináře, které se konají  jedenkrát v měsíci. Semináře programu LLM in Czech Business Law in the European Union probíhají v Brně, Bratislavě a Praze, výuka programu LLM in Slovak Business Law in the European Union je organizována pouze v Bratislavě.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost, nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Barem na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Aukro chystá změny. Začátkem srpna bude služba nedostupná
AMD se díky kryptotěžařům a Ryzenu dostalo v druhém čtvrtletí do zisku – tedy skoro
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít