NetSuite do roka a půl zaměstná dalších 100 vývojářů v Brně

03. listopadu 2010, 16:29 - Hamřík Miloslav, TZ
03. listopadu 2010, 16:29

NetSuite Inc., přední poskytovatel softwarových nástrojů cloud-based financials / ERP, dnes oznámil otevření prvního specializovaného evropského vývojového centra zaměřeného na vývoj software pro řízení podniku na bázi ERP v Brně v České republice.

Foto: archív Profit

Vývojové středisko se bude zaměřovat na rozšíření předních produktů NetSuite tak, aby naplnily potřeby globálních společností. V následujícím roce má NetSuite v plánu doplnit stav v Brně o více než 100 nových zaměstnanců se zaměřením na softwarové inženýrství a vývoj celé široké škály produktů NetSuite s důrazem zejména na ERP, Ecommerce, CRM a mobilní řešení.

Trh pro řešení NetSuite je globální a naše dnešní zahájení provozu prvního specializovaného vývojového centra Cloud ERP v Evropě nám umožňuje urychlit funkčnost, kterou naši zákazníci na celé planetě požadují,“ uvedl Zach Nelson, generální ředitel NetSuite. “Po rozsáhlém průzkumu jsme se rozhodli umístit středisko pro vývoj cloudu do České republiky. Skvělé univerzity, bohatá historie a rozsáhlá základna dalších mezinárodních IT společností činí z Brna místo s jedinečnými předpoklady pro to, aby hrálo hlavní úlohu v současném rozvoji nejlepších nástrojů cloud ERP na světě.

Brno, druhé největší město v České republice, se stalo vyhledávanou destinací pro high-tech firmy hledající talentovanou pracovní sílu a přátelské a vstřícné prostředí ve střední Evropě. První kancelář NetSuite bude otevřena v Jihomoravském inovačním centru.

Jihomoravské inovační centrum (JIC) má za cíl podporovat inovativní podnikání a komerční využití výzkumu a vývoje v Jihomoravském kraji v České republice. JIC v rámci svých služeb nabízí podporu podnikání, finanční, právní a podnikové poradenství, přístup do sítí a k financování, dále pak obsáhlý inkubátor firem a programy spolupráce s akademickou obcí. „Velmi nás těší, že můžeme spolupracovat s NetSuite na přivedení předních cloud technologií do Jihomoravského kraje,“ uvedl Miloš Sochor, hlavní konzultant JIC. „Očekáváme, že náš vztah s NetSuite bude sloužit jako model pro budoucí úspěch dalších úspěšných high-tech firem, které hledají možnosti expanze do střední Evropy.

České firmy a technologičtí partneři si již osvojují NetSuite Cloud

Zhruba 20% tržeb NetSuite je dnes generováno mimo Severní Ameriku a NetSuite má zákazníky a partnery v celé Evropě. Zákazníci a partneři v technologických firmách v České republice si již osvojili NetSuite cloud. Patří mezi ně například softwarová firma ESET, která se specializuje na boj s počítačovými viry. ESET má svoji světovou centrálu v Bratislavě a distribuční kanceláře v Buenos Aires, v Praze, v Krakově a v Singapuru. NetSuite jí umožňuje provozovat globální prodejní organizaci prostřednictvím Ecommerce i přes partnerské a maloobchodní kanály a současně snižovat nároky na interní IT. NetSuite nabízí pro firmu ESET přístup ke strukturovanému globálnímu podnikovému řešení za zlomkovou cenu oproti konvenčním místním systémům ERP. „Podařilo se nám upravit si NetSuite na míru tak, aby vyhovoval všem našim potřebám, a to rychleji a za nižší cenu, než u jakéhokoli jiného systému,“ říká Palo Luka, ředitel pro informace společnosti ESET.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít