Netradiční společníci do kanceláře

13. března 2011, 07:00 - Zina Plchová
13. března 2011, 07:00

Ukaž mi svůj pracovní stůl a já ti povím, jaký jsi. Tak by se dala parafrázovat realita všedních dní našich kanceláří. Některé stoly jsou neustále uklizené, jako by se u nich ani nepracovalo. Všechno má svůj řád a místo. Jiné stoly ale ovládá chaos. Právě pro tyto účely Profit přináší několik zajímavých pomocníků, kteří vám pomůžou na stole udržet pořádek, a navíc udělají radost.

Foto: Vacavaliente.com

Do sterilních prostředí kanceláří je třeba přinést barvy. S tímto rozhodnutím pravděpodobně vznikala kolekce pomocníků Amigo Desk Accessory. Pocházejí z Argentiny, konkrétně od autorů ze studia Vacavaliente, jsou ručně vyráběné z pravé kůže a představují například klokana či housenku. Klokan hravě pohlídá váš mobil i tužky. Housenka pak nabízí prostor jak pro uchování důležitých vzkazů a poznámek na viditelném místě, tak jako zásobárna pro kancelářské sponky a psací potřeby. Kolekce Amigos je ale mnohem širší, zahrnuje i koně, kočku nebo třeba krokodýla. Dle vlastní chuti si tak můžete vybrat toho, kdo vám kancelářské potřeby na stole pohlídá nejspolehlivěji.

Designéři pod vedením Pedra Reissiga si kůži zvolili záměrně. Jejím tvarováním a úpravou chtějí dokázat hlavně to, že tento materiál je plnohodnotnou a moderní alternativou jiných, například syntetických surovin. Kvůli důrazu na ekonomii i ekologii využívají pro své výrobky kožené odřezky, které by se jinak vyhodily.

Věž, nebo třeba spirála

Kdo nehoví kůži a dává přednost třeba lesku kovu, může hledat jinde. Návrhu kovových kancelářských pomůcek se věnuje například Barbara Flanagan, která se kromě designu zabývá i urbanismem a architekturou. Ostatně zájem o prostorové řešení je patrný i z dalších Barbařiných návrhů. Její Tower of Clips je zhruba 30 centimetrů vysoká věž s 12 kolíčky z nerezu. Sem už se vejde hodně poznámkových papírků, tužek nebo sponek. Doručenou korespondenci nebo naopak dopisy určené k poslání, cédéčka i fotky pak můžete srovnat do spirálového držáku Spiral file holder od stejné autorky. Výrobek z hliníku je dostatečně velký – měří víc než 35 centimetrů, a tak rozhodně ozvláštní jakékoli uspořádání kancelářského stolu.

Univerzální ježek

Hlídačem kancelářských sponek se na vašem stole může stát také ježek. Jak velké a jak barevné bodliny bude mít, záleží jenom na vás. Autorem ježka „Dozi“ je Mika J. H. Kim, který do ježka integroval magnet. Díky němu shromáždíte na jednom místě všechny připínáčky, sponky či špendlíky. Mika J. H. Kim je hlavním návrhářem pro Mika Design Studio & Heni v Budapešti, vedle toho získal například zvláštní cenu na výstavě Korejského průmyslového designu 2001. Povrch ježka je z plastu a v nabídce je ve třech různých barvách – černé, zelené a růžové. Vybrat si tak může opravdu každý.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Seznam zruší legendární mapy. Ale ne ty, které myslíte
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít