Nesvítí-li slunce, nefunguje rozum

14. dubna 2003, 00:00 - Michal Zachar
14. dubna 2003, 00:00

ImageZatmělo se mi před očima, když jsem otevřel asi tři měsíce starý magazín pro ženy. V článku Nový vzhled pod dotyky prstů jsem našel několik pozoruhodných citací. Čtěte se mnou např. tento citát: "Mnoho profesionálů doporučuje nanášet líčidla prsty. Má to obrovskou výhodu: na tváři vám nezůstanou stopy po štětci či pěnovém aplikátoru.

Image

Zatmělo se mi před očima, když jsem otevřel asi tři měsíce starý magazín pro ženy. V článku Nový vzhled pod dotyky prstů jsem našel několik pozoruhodných citací. Čtěte se mnou např. tento citát: „Mnoho profesionálů doporučuje nanášet líčidla prsty. Má to obrovskou výhodu: na tváři vám nezůstanou stopy po štětci či pěnovém aplikátoru.“ Z fyziky je známo, že velikost plochy a tlak, který působí na plochu, přináší tření. To je přímo závislé na velikosti předmětu, který tře. Což znamená, že při líčení vyhrávají menší předměty, jako jsou štětce, aplikátory a houbičky. Mají na pokožku stále stejný přítlak a jsou daleko citlivější než prsty. Krom toho, také se nemastí. Lidské prsty ano. Další perlou bylo: „Totálně krycí make-upy nejsou in. Lehce retušovaná pleť - to je to pravé! Máte-li hezkou pleť a pouze s drobnými nedostatky, stačí, když make-up nanesete jen na problematická místa.“ Po přečtení těchto řádků, zatoužil jsem stát se malířem. Přišel bych do pokoje, nabral barvu na štětku a cákal. Že by stěna byla flekatá? Souhlasím. Proč však podobně zacházet s lidskou pletí? A to nejlepší na konec: „Možná jste dosud žila v přesvědčení, že výrazný make-up musí být dokonale vymalován. Jinými slovy - jedno oko jako druhé. Omyl! Nové typy očních stínů můžete nanášet spontánně a nesouměrně.“ Vzpomněl jsem si na projekt katedry psychologie skotské Univerzity sv. Ondřeje. Měl zjistit, co má osobnost společného s typy tváří, které považujeme za atraktivní. Půl roku zkoumání přineslo zajímavý výsledek. Naprostá většina dotázaných osob byla přesvědčena, že na prvním místě hodnotícího žebříčku je vzhled druhého pohlaví. Také se všichni shodli, že nejdůležitější vlastnost pro krásu je souměrnost. Ne velikost nebo tvar, ale souměrnost! Nechávám na vaší fantazii, co asi může způsobit výzva: na souměrnost nehleďte.

Autor je členem sdružení vizážistů Pei (www.vizazista.cz)

Nevíte si rady s módními trendy nebo si nejste jisti, co vaší firmě dodá šmrnc? Napište své dotazy vizážistovi a image poradci Michalu Zacharovi.

Týdeník Profit Rubrika „Styl“ - poradna Vinohradská 1511/230, 100 00 Praha 10 e-mail: styl@profit.cz, vizazista@tiscali.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít