Nesvítí-li slunce, nefunguje rozum

14. dubna 2003, 00:00 - Michal Zachar
14. dubna 2003, 00:00

ImageZatmělo se mi před očima, když jsem otevřel asi tři měsíce starý magazín pro ženy. V článku Nový vzhled pod dotyky prstů jsem našel několik pozoruhodných citací. Čtěte se mnou např. tento citát: "Mnoho profesionálů doporučuje nanášet líčidla prsty. Má to obrovskou výhodu: na tváři vám nezůstanou stopy po štětci či pěnovém aplikátoru.

Image

Zatmělo se mi před očima, když jsem otevřel asi tři měsíce starý magazín pro ženy. V článku Nový vzhled pod dotyky prstů jsem našel několik pozoruhodných citací. Čtěte se mnou např. tento citát: „Mnoho profesionálů doporučuje nanášet líčidla prsty. Má to obrovskou výhodu: na tváři vám nezůstanou stopy po štětci či pěnovém aplikátoru.“ Z fyziky je známo, že velikost plochy a tlak, který působí na plochu, přináší tření. To je přímo závislé na velikosti předmětu, který tře. Což znamená, že při líčení vyhrávají menší předměty, jako jsou štětce, aplikátory a houbičky. Mají na pokožku stále stejný přítlak a jsou daleko citlivější než prsty. Krom toho, také se nemastí. Lidské prsty ano. Další perlou bylo: „Totálně krycí make-upy nejsou in. Lehce retušovaná pleť - to je to pravé! Máte-li hezkou pleť a pouze s drobnými nedostatky, stačí, když make-up nanesete jen na problematická místa.“ Po přečtení těchto řádků, zatoužil jsem stát se malířem. Přišel bych do pokoje, nabral barvu na štětku a cákal. Že by stěna byla flekatá? Souhlasím. Proč však podobně zacházet s lidskou pletí? A to nejlepší na konec: „Možná jste dosud žila v přesvědčení, že výrazný make-up musí být dokonale vymalován. Jinými slovy - jedno oko jako druhé. Omyl! Nové typy očních stínů můžete nanášet spontánně a nesouměrně.“ Vzpomněl jsem si na projekt katedry psychologie skotské Univerzity sv. Ondřeje. Měl zjistit, co má osobnost společného s typy tváří, které považujeme za atraktivní. Půl roku zkoumání přineslo zajímavý výsledek. Naprostá většina dotázaných osob byla přesvědčena, že na prvním místě hodnotícího žebříčku je vzhled druhého pohlaví. Také se všichni shodli, že nejdůležitější vlastnost pro krásu je souměrnost. Ne velikost nebo tvar, ale souměrnost! Nechávám na vaší fantazii, co asi může způsobit výzva: na souměrnost nehleďte.

Autor je členem sdružení vizážistů Pei (www.vizazista.cz)

Nevíte si rady s módními trendy nebo si nejste jisti, co vaší firmě dodá šmrnc? Napište své dotazy vizážistovi a image poradci Michalu Zacharovi.

Týdeník Profit Rubrika „Styl“ - poradna Vinohradská 1511/230, 100 00 Praha 10 e-mail: styl@profit.cz, vizazista@tiscali.cz

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít