Nesvítí-li slunce, nefunguje rozum

14. dubna 2003, 00:00 - Michal Zachar
14. dubna 2003, 00:00

ImageZatmělo se mi před očima, když jsem otevřel asi tři měsíce starý magazín pro ženy. V článku Nový vzhled pod dotyky prstů jsem našel několik pozoruhodných citací. Čtěte se mnou např. tento citát: "Mnoho profesionálů doporučuje nanášet líčidla prsty. Má to obrovskou výhodu: na tváři vám nezůstanou stopy po štětci či pěnovém aplikátoru.

Image

Zatmělo se mi před očima, když jsem otevřel asi tři měsíce starý magazín pro ženy. V článku Nový vzhled pod dotyky prstů jsem našel několik pozoruhodných citací. Čtěte se mnou např. tento citát: „Mnoho profesionálů doporučuje nanášet líčidla prsty. Má to obrovskou výhodu: na tváři vám nezůstanou stopy po štětci či pěnovém aplikátoru.“ Z fyziky je známo, že velikost plochy a tlak, který působí na plochu, přináší tření. To je přímo závislé na velikosti předmětu, který tře. Což znamená, že při líčení vyhrávají menší předměty, jako jsou štětce, aplikátory a houbičky. Mají na pokožku stále stejný přítlak a jsou daleko citlivější než prsty. Krom toho, také se nemastí. Lidské prsty ano. Další perlou bylo: „Totálně krycí make-upy nejsou in. Lehce retušovaná pleť - to je to pravé! Máte-li hezkou pleť a pouze s drobnými nedostatky, stačí, když make-up nanesete jen na problematická místa.“ Po přečtení těchto řádků, zatoužil jsem stát se malířem. Přišel bych do pokoje, nabral barvu na štětku a cákal. Že by stěna byla flekatá? Souhlasím. Proč však podobně zacházet s lidskou pletí? A to nejlepší na konec: „Možná jste dosud žila v přesvědčení, že výrazný make-up musí být dokonale vymalován. Jinými slovy - jedno oko jako druhé. Omyl! Nové typy očních stínů můžete nanášet spontánně a nesouměrně.“ Vzpomněl jsem si na projekt katedry psychologie skotské Univerzity sv. Ondřeje. Měl zjistit, co má osobnost společného s typy tváří, které považujeme za atraktivní. Půl roku zkoumání přineslo zajímavý výsledek. Naprostá většina dotázaných osob byla přesvědčena, že na prvním místě hodnotícího žebříčku je vzhled druhého pohlaví. Také se všichni shodli, že nejdůležitější vlastnost pro krásu je souměrnost. Ne velikost nebo tvar, ale souměrnost! Nechávám na vaší fantazii, co asi může způsobit výzva: na souměrnost nehleďte.

Autor je členem sdružení vizážistů Pei (www.vizazista.cz)

Nevíte si rady s módními trendy nebo si nejste jisti, co vaší firmě dodá šmrnc? Napište své dotazy vizážistovi a image poradci Michalu Zacharovi.

Týdeník Profit Rubrika „Styl“ - poradna Vinohradská 1511/230, 100 00 Praha 10 e-mail: styl@profit.cz, vizazista@tiscali.cz

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Auta
Maserati GranTurismo se dočkalo dalšího faceliftu. Nástupce…
Historicky nejrychlejší Jaguar pro běžný provoz má 600 koní a maximálně jede 322 km/h
Aston Martin DB11 dostal osmiválec 4,0 l bi-turbo od Mercedesu AMG
Galerie na středu: Vyplatí se nejoblíbenější auta s dieselem? Jen když najedete stovky tisíc km
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je uvnitř? (první dojmy)
Technologie
Další velký útok ransomwaru zasáhl nezáplatované počítače. Nejvíce je postižena Ukrajina
Čtečky otisků schované v displejích přijdou příští rok. Umožní to tato technologie
Prohlížeč Vivaldi konečně dostane synchronizaci
AMD vydalo první Vegu 10, poloprofi kartu Radeon Vega Frontier Edition za 999$. Bez recenzí
Facebook ovládá celý svět. Má již 2 miliardy uživatelů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít