Největší veletrh má Bavorsko

09. května 2006, 00:00 - ERICH HANDL
09. května 2006, 00:00

DIGITÁLNÍ TISK Kde se koná největší veletrh digitálního tisku v Evropě? Pořádá jej vždy na jaře holandská společnost Océ v Poingu u Mnichova. Na začátku jara se v bavorském Poingu uskutečnil největší veletrh digitálního tisku v Evropě. Jak taková akce vůbec vypadá?

DIGITÁLNÍ TISK

Kde se koná největší veletrh digitálního tisku v Evropě? Pořádá jej vždy na jaře holandská společnost Océ v Poingu u Mnichova.

Na začátku jara se v bavorském Poingu uskutečnil největší veletrh digitálního tisku v Evropě. Jak taková akce vůbec vypadá? Laik v Poingu uvidí velkou halu, v níž syčí a hučí různé přístroje. Oproti klasickému tisku je to ale spíše jen tichý šum, jde přece o digitální technologii.

Největší pozornost budila světová premiéra nového tiskového systému Océ VarioPrint 6250, využívající údajně revoluční technologii zvanou Gemini Instant Duplex. Ta umožňuje oboustranný tisk 250 stran A4 za minutu, dělá prý z uvedeného systému nejrychlejší duplexovou tiskárnu na světě. Díky rychlosti směřuje zařízení do oblasti komerčních tiskáren jako souběžná technologie k černobílému ofsetovému tisku, disponující navíc výhodami digitálních technologií.

VYSOKORYCHLOSTNÍ ZÁZRAKY

V oblasti vysokorychlostních tiskových systémů byl premiérově představen evoluční Océ VarioStream 9230, který umožňuje oboustranný barevný potisk média. Výhodou systému je výrazný posun v identifikaci tiskových výstupů variabilních dat využitím speciálních barev. Z oblasti velkoformátového tisku se ukázal podle tvrzení výrobce nejproduktivnější inkoustový systém Océ TCS500 určený pro výkresovou dokumentaci a grafické vizualizace. Vedle těchto novinek byly v Poingu k vidění i multifunkční černobílé tiskárny různých kategorií a další velkoformátové systémy.

Z produkce partnerských firem koncernu Océ patřila mezi nejzajímavější exponáty světová premiéra koncernu Hunkeler, který zde ve spojení s dvojicí kontinuálních produkčních tiskáren Océ VarioStream 7550 uvedl unikátní linku FlyFolder Book Solution pro komplexní knihařské zpracování manuálů a publikací on-line.

PRO STROJÍRNY I NOVINY

Firma Océ se na veletrhu prezentovala nejen novinkami, ale i aplikacemi, které již ve světě fungují a generují svým majitelům profit nebo úspory. Fungují v oblasti architektury, konstrukcí, projekcí, strojírenství, stavebnictví, marketingu, reprografie, reklamní grafiky, polygrafie, průmyslu a obchodu, financí, telekomunikací, veřejných služeb, zdravotnictví, státní a veřejné správy, vzdělávání nebo novinového průmyslu.

A co umí? Design dokumentů, personalizaci, plně automatizovaný tok a správu dokumentů včetně skenování a archivace, tisk na vyžádání, e-objednávky, inteligentní řízení výstupů a kontrolu nákladů. Océ se například chlubí, že její Prisma je nejlepším softwarem ve své třídě, který umožní integritu všech těchto požadavků.

ČEŠI V AKCI

Stranou pozornosti nezůstaly ani aplikace realizované na území České republiky. Prezentována zde byla jak případová studie České pošty, tak i aplikace variabilních formulářů z produkce společnosti Optys.

CO JE OCÉ OPEN HOUSE Jde o největší evropský veletrh digitálního tisku, kde se každé jaro prezentují novinky značky Océ a partnerských firem. Letos jej navštívilo přes pět tisíc lidí z 83 zemí. Je zaměřen na profesionály v oboru reprografie a polygrafie, představil poslední trendy digitálního tisku jak v komerčním, tak i firemním prostředí. Na ploše přes 6500 metrů čtverečních uvedl přes 20 novinek i několik světových premiér.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Projekt otevřeného ne-x86 počítače žije. Talos II bude ještě letos, s IBM Power9 a za míň
OneDrive rozšiřuje zálohování starších verzí na všechny typy souborů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít