Největší veletrh má Bavorsko

09. května 2006, 00:00 - ERICH HANDL
09. května 2006, 00:00

DIGITÁLNÍ TISK Kde se koná největší veletrh digitálního tisku v Evropě? Pořádá jej vždy na jaře holandská společnost Océ v Poingu u Mnichova. Na začátku jara se v bavorském Poingu uskutečnil největší veletrh digitálního tisku v Evropě. Jak taková akce vůbec vypadá?

DIGITÁLNÍ TISK

Kde se koná největší veletrh digitálního tisku v Evropě? Pořádá jej vždy na jaře holandská společnost Océ v Poingu u Mnichova.

Na začátku jara se v bavorském Poingu uskutečnil největší veletrh digitálního tisku v Evropě. Jak taková akce vůbec vypadá? Laik v Poingu uvidí velkou halu, v níž syčí a hučí různé přístroje. Oproti klasickému tisku je to ale spíše jen tichý šum, jde přece o digitální technologii.

Největší pozornost budila světová premiéra nového tiskového systému Océ VarioPrint 6250, využívající údajně revoluční technologii zvanou Gemini Instant Duplex. Ta umožňuje oboustranný tisk 250 stran A4 za minutu, dělá prý z uvedeného systému nejrychlejší duplexovou tiskárnu na světě. Díky rychlosti směřuje zařízení do oblasti komerčních tiskáren jako souběžná technologie k černobílému ofsetovému tisku, disponující navíc výhodami digitálních technologií.

VYSOKORYCHLOSTNÍ ZÁZRAKY

V oblasti vysokorychlostních tiskových systémů byl premiérově představen evoluční Océ VarioStream 9230, který umožňuje oboustranný barevný potisk média. Výhodou systému je výrazný posun v identifikaci tiskových výstupů variabilních dat využitím speciálních barev. Z oblasti velkoformátového tisku se ukázal podle tvrzení výrobce nejproduktivnější inkoustový systém Océ TCS500 určený pro výkresovou dokumentaci a grafické vizualizace. Vedle těchto novinek byly v Poingu k vidění i multifunkční černobílé tiskárny různých kategorií a další velkoformátové systémy.

Z produkce partnerských firem koncernu Océ patřila mezi nejzajímavější exponáty světová premiéra koncernu Hunkeler, který zde ve spojení s dvojicí kontinuálních produkčních tiskáren Océ VarioStream 7550 uvedl unikátní linku FlyFolder Book Solution pro komplexní knihařské zpracování manuálů a publikací on-line.

PRO STROJÍRNY I NOVINY

Firma Océ se na veletrhu prezentovala nejen novinkami, ale i aplikacemi, které již ve světě fungují a generují svým majitelům profit nebo úspory. Fungují v oblasti architektury, konstrukcí, projekcí, strojírenství, stavebnictví, marketingu, reprografie, reklamní grafiky, polygrafie, průmyslu a obchodu, financí, telekomunikací, veřejných služeb, zdravotnictví, státní a veřejné správy, vzdělávání nebo novinového průmyslu.

A co umí? Design dokumentů, personalizaci, plně automatizovaný tok a správu dokumentů včetně skenování a archivace, tisk na vyžádání, e-objednávky, inteligentní řízení výstupů a kontrolu nákladů. Océ se například chlubí, že její Prisma je nejlepším softwarem ve své třídě, který umožní integritu všech těchto požadavků.

ČEŠI V AKCI

Stranou pozornosti nezůstaly ani aplikace realizované na území České republiky. Prezentována zde byla jak případová studie České pošty, tak i aplikace variabilních formulářů z produkce společnosti Optys.

CO JE OCÉ OPEN HOUSE Jde o největší evropský veletrh digitálního tisku, kde se každé jaro prezentují novinky značky Océ a partnerských firem. Letos jej navštívilo přes pět tisíc lidí z 83 zemí. Je zaměřen na profesionály v oboru reprografie a polygrafie, představil poslední trendy digitálního tisku jak v komerčním, tak i firemním prostředí. Na ploše přes 6500 metrů čtverečních uvedl přes 20 novinek i několik světových premiér.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít