Article, show

Nejúspěšnější jsou členové vývozních aliancí

29. listopadu 2004, 00:00 - admin
29. listopadu 2004, 00:00

PODPORA EXPORTU Firmy, přihlášené do soutěže o nejúspěšnějšího klienta CzechTrade, se utkaly o to, která z nich v období od 30. října 2003 do 30. září 2004 uskutečnila největší vývoz s využitím služeb agentury. Zatímco v loňském roce dosáhl export účastníků soutěže 475 milionů korun, letos se přiblížil hranici jedné miliardy korun.

PODPORA EXPORTU

Firmy, přihlášené do soutěže o nejúspěšnějšího klienta CzechTrade, se utkaly o to, která z nich v období od 30. října 2003 do 30. září 2004 uskutečnila největší vývoz s využitím služeb agentury. Zatímco v loňském roce dosáhl export účastníků soutěže 475 milionů korun, letos se přiblížil hranici jedné miliardy korun. Vítězem druhého ročníku se stala firma INCO engineering, výrobce a dodavatel těžních strojů a zařízení pro svislou dopravu. Na druhém místě skončila ostravská společnost Czech Mining Technology, třetí příčku obsadila firma Ostroj Hansen + Reinders.

Všechny tři společnosti jsou členy aliance Česká dobývací technika, první z vývozních aliancí spoluzakládaných a podporovaných agenturou CzechTrade. „Jimi získané kontrakty jsou důkazem smyslu tvorby oborových vývozních aliancí. Sdružení dvanácti firem Česká důlní technika se podařilo v Rusku a na Ukrajině ve spolupráci s CzechTrade získat zakázky prozatím za stovky milionů korun. Úspěšná spolupráce bude pokračovat v dalších východoevropských zemích, stejně jako snaha naší agentury o vznik jiných perspektivních oborových clusterů,“ říká generální ředitelka CzechTrade Jitka Hanzlíčková. Vedle České dobývací techniky pomohla agentura vzniku vývozních sdružení Czech ICT Alliance, Czech Watter Alliance či Czech Power Team. Mezi první desítkou nejúspěšnějších se objevují nejen firmy, které s CzechTrade spolupracují již dlouhodobě, ale také draví nováčci. Stejně jako v minulém roce se letos v první desítce umístila Korona Lochovice (loni 3., letos 6. místo). Společnost úspěšně vyváží kancelářské pořadače za desítky milionů korun do Velké Británie, Ruska a nyní i do Maďarska.

Dlouhodobá spolupráce se zahraničními zastoupeními v ruském Petrohradě a Jekatěrinburgu pomohla k úspěchu za desítky milionů korun také středočeské firmě Buzuluk Komárov (4. místo). V Rusku, které mezi českými exportéry stále nabývá na významu, získal Buzuluk kontrakty na dodávku zařízení pro gumárenský průmysl (chladičky směsí, zkušebna pneumatik, hnětiče). Mezi desítku nejúspěšnějších se propracovali například také výrobce odlitků a vývojář konstrukcí a nářadí pro tlakové lití Drop-Press či výrobce žárovek Novalamp.

Česká agentura na podporu obchodu CzechTrade vyhlásila své nejúspěšnější klienty. Vítězem soutěže se stala společnost INCO engineering.

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ KLIENTI

* INCO engineering, s. r. o.

Výrobce a dodavatel těžních strojů a zařízení pro svislou dopravu, člen vývozní aliance Česká dobývací technika.

* Czech Mining Technology, a. s.

CZMT byla založena v roce 1999 předními výrobci těžebních strojů jako obchodní společnost. Činnost ostravské společnosti sahá od vytvoření designu jednotlivých zařízení, přes jejich prodej až k následnému servisu.

* Ostroj Hansen + Reinders, s. r. o.

Společnost se zabývá výrobou elektrických a elektronických zařízení a má své vlastní vývojové a konstrukční oddělení.

Klienty nalézá nejen doma, ale také v zahraničí (Rusko, Německo, Polsko).

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Transfăgărășan s Mazdou MX-5 je zážitek, na jaký se jen tak…
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První majitelé se dočkají v říjnu
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Technologie
Velká aktualizace ovladačů u AMD. Mnohé novinky pro hráče, GPU Profiler pro vývojáře
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít