Nejúspěšnější jsou členové vývozních aliancí

29. listopadu 2004, 00:00 - admin
29. listopadu 2004, 00:00

PODPORA EXPORTU Firmy, přihlášené do soutěže o nejúspěšnějšího klienta CzechTrade, se utkaly o to, která z nich v období od 30. října 2003 do 30. září 2004 uskutečnila největší vývoz s využitím služeb agentury. Zatímco v loňském roce dosáhl export účastníků soutěže 475 milionů korun, letos se přiblížil hranici jedné miliardy korun.

PODPORA EXPORTU

Firmy, přihlášené do soutěže o nejúspěšnějšího klienta CzechTrade, se utkaly o to, která z nich v období od 30. října 2003 do 30. září 2004 uskutečnila největší vývoz s využitím služeb agentury. Zatímco v loňském roce dosáhl export účastníků soutěže 475 milionů korun, letos se přiblížil hranici jedné miliardy korun. Vítězem druhého ročníku se stala firma INCO engineering, výrobce a dodavatel těžních strojů a zařízení pro svislou dopravu. Na druhém místě skončila ostravská společnost Czech Mining Technology, třetí příčku obsadila firma Ostroj Hansen + Reinders.

Všechny tři společnosti jsou členy aliance Česká dobývací technika, první z vývozních aliancí spoluzakládaných a podporovaných agenturou CzechTrade. „Jimi získané kontrakty jsou důkazem smyslu tvorby oborových vývozních aliancí. Sdružení dvanácti firem Česká důlní technika se podařilo v Rusku a na Ukrajině ve spolupráci s CzechTrade získat zakázky prozatím za stovky milionů korun. Úspěšná spolupráce bude pokračovat v dalších východoevropských zemích, stejně jako snaha naší agentury o vznik jiných perspektivních oborových clusterů,“ říká generální ředitelka CzechTrade Jitka Hanzlíčková. Vedle České dobývací techniky pomohla agentura vzniku vývozních sdružení Czech ICT Alliance, Czech Watter Alliance či Czech Power Team. Mezi první desítkou nejúspěšnějších se objevují nejen firmy, které s CzechTrade spolupracují již dlouhodobě, ale také draví nováčci. Stejně jako v minulém roce se letos v první desítce umístila Korona Lochovice (loni 3., letos 6. místo). Společnost úspěšně vyváží kancelářské pořadače za desítky milionů korun do Velké Británie, Ruska a nyní i do Maďarska.

Dlouhodobá spolupráce se zahraničními zastoupeními v ruském Petrohradě a Jekatěrinburgu pomohla k úspěchu za desítky milionů korun také středočeské firmě Buzuluk Komárov (4. místo). V Rusku, které mezi českými exportéry stále nabývá na významu, získal Buzuluk kontrakty na dodávku zařízení pro gumárenský průmysl (chladičky směsí, zkušebna pneumatik, hnětiče). Mezi desítku nejúspěšnějších se propracovali například také výrobce odlitků a vývojář konstrukcí a nářadí pro tlakové lití Drop-Press či výrobce žárovek Novalamp.

Česká agentura na podporu obchodu CzechTrade vyhlásila své nejúspěšnější klienty. Vítězem soutěže se stala společnost INCO engineering.

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ KLIENTI

* INCO engineering, s. r. o.

Výrobce a dodavatel těžních strojů a zařízení pro svislou dopravu, člen vývozní aliance Česká dobývací technika.

* Czech Mining Technology, a. s.

CZMT byla založena v roce 1999 předními výrobci těžebních strojů jako obchodní společnost. Činnost ostravské společnosti sahá od vytvoření designu jednotlivých zařízení, přes jejich prodej až k následnému servisu.

* Ostroj Hansen + Reinders, s. r. o.

Společnost se zabývá výrobou elektrických a elektronických zařízení a má své vlastní vývojové a konstrukční oddělení.

Klienty nalézá nejen doma, ale také v zahraničí (Rusko, Německo, Polsko).

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off…
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Technologie
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít