Nejoblíbenější byly seriály

31. prosince 2007, 00:00 - Tomáš Stingl
31. prosince 2007, 00:00

Je to skoro jako v soudobé televizní produkci – nejpopulárnější jsou i v Profitu seriály. Alespoň pokud to měříme četností pozitivních ohlasů od čtenářů. Protože mnohá témata považujeme za natolik závažná, že si zaslouží víc než jen jednorázovou pozornost, stále častěji se snažíme zařadit do Profitu monotematické série článků. Které se vám v roce 2007 líbily nejvíc?

Jednoznačně největší ohlas vzbudil seriál Evropské fondy. Ten v osmi dílech přehledně shrnul, kdo a jakým způsobem se může o který dotační program ucházet a jak má postupovat. Čtenáři ocenili zejména srozumitelný jazyk, kterým jsme informace podali, stejně jako uvádění zkušeností konkrétních firem.

Skvělé ohlasy sklidil také osmidílný cyklus Jak na finanční úřad. Ten byl praktickým průvodcem pro daňové řízení. Články krok za krokem na názorných příkladech ukazovaly, jak korektně podat odvolání nebo třeba jak správně dokladovat své náklady.

V průběhu roku jsme uveřejnili též monotematický seriál nazvaný Energie ve firmě. Ten postupně představil výhody i nevýhody tradičních i alternativních zdrojů energie. Také mapoval, kde se otvírají menším firmám šance při samotné výrobě tepla či elektřiny.

Novým nápadem pak byl svým způsobem jedinečný časosběrný seriál Sedm statečných. V něm jsme sledovali osudy sedmi výrazných podnikatelských osobností, tak jak se v průběhu měsíců potýkají se svým každodenním podnikáním. V lednu přineseme závěrečný díl tohoto seriálu, který shrne veškerá martyria, kterými podnikatelé v uplynulých měsících prošli.

Naopak již téměř neodmyslitelnou součástí Profitu je dlouhou dobu seriál Historie o podnikatelích, kteří působili v Česku v předešlých stoletích. Někteří čtenáři nám dokonce napsali, že kvůli tomuto výbornému seriálu čtou časopis vždycky od konce. Pro ně i pro všechny ostatní máme dobrou zprávu. Autor cyklu má již přichystány desítky dalších historických příběhů i pro příští rok, takže tato populární rubrika ještě ani zdaleka nekončí.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan…
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
Technologie
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít