Nejobdivovanější zůstává Škoda Auto

11. dubna 2005, 00:00 - (dr)
11. dubna 2005, 00:00

CZECH TOP 100 Už posedmé s přehledem zvítězila v klání o nejobdivovanější tuzemskou firmu Škoda Auto. Pět stovek především manažerů, analytiků a ekonomů o tom rozhodlo v soutěži pořádané sdružením Czech Top 100.

CZECH TOP 100

Už posedmé s přehledem zvítězila v klání o nejobdivovanější tuzemskou firmu Škoda Auto. Pět stovek především manažerů, analytiků a ekonomů o tom rozhodlo v soutěži pořádané sdružením Czech Top 100.

Zatímco mladoboleslavská automobilka si v žebříčku stále drží první příčku, elektrárenská společnost ČEZ si oproti minulému roku o jednu pozici polepšila a postoupila na druhé místo. Skokanem roku se stala bronzová Zentiva, jež v předchozích ročnících v první desítce nebodovala.

Pro úspěch v této soutěži do značné míry platí i heslo: O kom se nepíše, jako by neexistoval. Mluvčí Zentivy Věra Kudynová totiž připouští, že někteří manažeři se rozhodují i podle toho, o jaké společnosti se v daném období hodně píše. Pozitivní zprávy pak přirozeně dávají větší šanci na lepší umístění. Zentivu však na třetí příčku podle organizátorů soutěže vyneslo hlavně umístění akcií na kapitálových trzích včetně pražské burzy.

Co však stojí za trvalým obdivem k mladoboleslavské Škodovce? Tomáš David z Czech Top 100 uvedl, že ji preferovala zhruba polovina dotázaných: „Jedním z faktorů může být i skutečnost, že automobilka má dlouhou řadu subdodavatelů, kteří jí dají svůj hlas. Jejich prostřednictvím pak ovlivňuje život daleko za hranicemi svého regionu,“ domnívá se.

Oslovení hodnotitelé posuzují jednak pozici firmy na trhu a schopnost udržet si ji. Dále pak inovativní počiny, vztah firmy k okolí, který se týká jak ekologického chování, tak například přístupu k projektům v dané lokalitě. Hodnotí se také vztahy firmy k vlastním zaměstnancům, schopnost získat je a udržet, péče o jejich další rozvoj, schopnost motivace.

Za zmínku stojí i skutečnost, že v první desítce se tradičně umisťují pivovary. Toto odvětví je také v letošním roce v All Stars zastoupeno nejsilněji. Naopak se v první desítce neudrželi mobilní operátoři, které tu vloni zastupoval Eurotel.

ALL STARS 2005

1. Škoda Auto

2. ČEZ

3. Zentiva

4. Plzeňský Prazdroj

5. Skanska CZ

6. Budějovický Budvar

7. Komerční banka

8. Třinecké železárny

9. Barum Continental

10. Česká pojišťovna

Pramen: Czech Top 100

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít