Nejlepší je prevence

02. srpna 2004, 00:00 - RADAN DOLEJŠ
02. srpna 2004, 00:00

BEZPEČNOST POČÍTAČE Počítač připojený do internetu musí být dobře zabezpečen proti nejrůznějším útokům. Ty mohou představovat vedle zveřejnění vaší mailové pošty také zcizení důležitých dokumentů nebo například změnu internetového serveru.

BEZPEČNOST POČÍTAČE

Počítač připojený do internetu musí být dobře zabezpečen proti nejrůznějším útokům. Ty mohou představovat vedle zveřejnění vaší mailové pošty také zcizení důležitých dokumentů nebo například změnu internetového serveru. Kromě toho nechráněný počítač snadno podlehne virové nákaze, která ho v nejhorším případě dokáže připravit kompletně o všechna data. Je proto lepší mít počítač dobře ochráněn. Stoprocentní záruka bezpečnosti neexistuje, ale čím je bezpečnost na vyšší úrovni, tím je samozřejmě ochrana lepší. V P rofitu jsme již informovali o internetových adresách, které zdarma a spolehlivě zkontrolují na dálku počítač a odhalí nedostatky v jeho zabezpečení. Například na serveru http://test.bezpecnosti.cz bylo už celkem provedeno přes 50 tisíc kontrol počítačů. Ovšem takováto kontrola není samospasitelná. Některé viry se šíří opravdu bleskovou rychlostí a není v silách žádného administrátora kontrolovat počítače každý den. Usnadnit práci při kontrole pomůže i mailový newsletter, který rozesílá specializovaná firma na počítačovou bezpečnost Computer Associates (CA). Ta nyní jako novinku nabízí bezplatná upozornění e-mailem na nebezpečné viry a bezpečnostní chyby. Upozornění na kritické hrozby rozesílá v případech, kdy nějaký virus nebo chyba v používaných počítačových programech dosáhne kritického nebo nebezpečného stupně a vyžaduje okamžitý zásah, aby se podařilo zmírnit případný dopad a ochránit klíčové systémy. Součástí mailových informací jsou také odborné bezpečnostní rady a popisy hrozeb včetně rizik, dopadů, ovlivněných verzí, metod distribuce, souborů se signaturami pro detekci, ověřenými doporučeními a pokyny pro nápravu problému a nástroji pro odstranění virů. Informace nerozesílá CA jenom mailem - uživatelům, kteří mají nainstalovaný program pro čtení zpráv ve formátu RSS, poskytuje RSS Threat Feeds na internetovém portálu Computer Associates aktualizovaný přísun zpráv o hrozbách. Prevence je totiž lepší než likvidace škod. A bez informací - v počítačovém světě obzvlášť - nelze dělat účinnou prevenci.

Počítačové viry, nedokonalosti v softwaru. To vše ohrožuje bezchybné fungovaní firemních počítačů a snižuje produktivitu práce.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít