Article, show

Nejlepší je prevence

02. srpna 2004, 00:00 - RADAN DOLEJŠ
02. srpna 2004, 00:00

BEZPEČNOST POČÍTAČE Počítač připojený do internetu musí být dobře zabezpečen proti nejrůznějším útokům. Ty mohou představovat vedle zveřejnění vaší mailové pošty také zcizení důležitých dokumentů nebo například změnu internetového serveru.

BEZPEČNOST POČÍTAČE

Počítač připojený do internetu musí být dobře zabezpečen proti nejrůznějším útokům. Ty mohou představovat vedle zveřejnění vaší mailové pošty také zcizení důležitých dokumentů nebo například změnu internetového serveru. Kromě toho nechráněný počítač snadno podlehne virové nákaze, která ho v nejhorším případě dokáže připravit kompletně o všechna data. Je proto lepší mít počítač dobře ochráněn. Stoprocentní záruka bezpečnosti neexistuje, ale čím je bezpečnost na vyšší úrovni, tím je samozřejmě ochrana lepší. V P rofitu jsme již informovali o internetových adresách, které zdarma a spolehlivě zkontrolují na dálku počítač a odhalí nedostatky v jeho zabezpečení. Například na serveru http://test.bezpecnosti.cz bylo už celkem provedeno přes 50 tisíc kontrol počítačů. Ovšem takováto kontrola není samospasitelná. Některé viry se šíří opravdu bleskovou rychlostí a není v silách žádného administrátora kontrolovat počítače každý den. Usnadnit práci při kontrole pomůže i mailový newsletter, který rozesílá specializovaná firma na počítačovou bezpečnost Computer Associates (CA). Ta nyní jako novinku nabízí bezplatná upozornění e-mailem na nebezpečné viry a bezpečnostní chyby. Upozornění na kritické hrozby rozesílá v případech, kdy nějaký virus nebo chyba v používaných počítačových programech dosáhne kritického nebo nebezpečného stupně a vyžaduje okamžitý zásah, aby se podařilo zmírnit případný dopad a ochránit klíčové systémy. Součástí mailových informací jsou také odborné bezpečnostní rady a popisy hrozeb včetně rizik, dopadů, ovlivněných verzí, metod distribuce, souborů se signaturami pro detekci, ověřenými doporučeními a pokyny pro nápravu problému a nástroji pro odstranění virů. Informace nerozesílá CA jenom mailem - uživatelům, kteří mají nainstalovaný program pro čtení zpráv ve formátu RSS, poskytuje RSS Threat Feeds na internetovém portálu Computer Associates aktualizovaný přísun zpráv o hrozbách. Prevence je totiž lepší než likvidace škod. A bez informací - v počítačovém světě obzvlášť - nelze dělat účinnou prevenci.

Počítačové viry, nedokonalosti v softwaru. To vše ohrožuje bezchybné fungovaní firemních počítačů a snižuje produktivitu práce.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost, nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít