Nejlépe se prodává Sliz

16. července 2007, 00:00 - admin
16. července 2007, 00:00

RADEK A ŠÁRKA GRYCOVI, SPOLEČNOST NORIS CR Letní červnové teploty se na tržbách manželů Grycových odrazily pozitivně. „Pro dobrý prodej zmrzliny je ideální počasí od 25 do 30 stupňů Celsia. Při vyšších teplotách lidé chuť na studenou pochoutku ztrácejí. Pak spíše pijí,“ objasňuje Šárka Grycová.

RADEK A ŠÁRKA GRYCOVI, SPOLEČNOST NORIS CR Letní červnové teploty se na tržbách manželů Grycových odrazily pozitivně. „Pro dobrý prodej zmrzliny je ideální počasí od 25 do 30 stupňů Celsia. Při vyšších teplotách lidé chuť na studenou pochoutku ztrácejí. Pak spíše pijí,“ objasňuje Šárka Grycová. Děti si prý nejvíce pochutnávají na Slizu, což je efektní nanuk, když trošku roztaje, tak se hýbe jako jazyk. Naopak dospělí, obzvlášť ženy, dávají přednost jogurtovému Ovocnému snu. „V restauracích je zase velmi oblíbená vanilková klasika a z novinek jde slušně na odbyt nanuk Banány a Modré z nebe, jež chutná jako čokoláda,“ doplňuje. TRŽBY PŘEDBÍHAJÍ TEPLOTY V červnu se manželům Grycovým nadmíru dařilo. „Po tři měsíce se držíme na špici mezi pěti výhradními prodejci Nestlé zmrzliny v prodejích maloobchodním partnerům v Česku. V Brně nás proto navštívil generální ředitel Nestlé zmrzliny Marc Paloma. Přijel, aby s námi projednal další obchodní plány a také byl zvědav, jak se nám daří,“ popisuje Šárka Grycová. Růst tržeb ovšem Grycovi nenechávají pouze na rozmaru počasí. V polovině června vydali první akční leták, ve kterém představili 27 druhů novinek. „I když novinky jsou v oběhu jen dva týdny, přesto jsme svolali poradu, abychom prodeje předběžně zhodnotili, a zatím to vypadá slibně. Každý týden narůstají o třicet procent. Podle očekávání se nejlépe rozjely italské dorty Bindi, jichž máme 12 druhů,“ líčí Radek Gryc. Grycovi také intenzivně pracují na nabídce pro takzvané průmyslové odběratele, kteří kupují ovoce, hřiby a zeleninu pro další zpracování. „Dodávky se ročně pohybují například u jahod okolo 150 tun nebo mrkve 350 tun,“ objasňuje Radek Gryc. O RYBÁCH U VÍNA**

Sortiment hodlají nadále rozšiřovat také o ryby. Zaměstnanci proto absolvovali odborné školení obchodního partnera na jižní Moravě. Třešničkou na dortu bylo večerní posezení ve vinném sklípku. „Mezi číšemi moravských ročníků se dlouho do rána debatovalo o mořských či aljašských štikách a treskovitých rybách,“ líčí Šárka Grycová, jak spojili příjemné s užitečným.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Historická akvizice v oblasti GPU na obzoru. Firma vyvíjející grafiky PowerVR je na prodej
Historie televizorů Sony: od přistání na měsíci po deset let pokusů s OLEDem
Windows 10 již obsahuje český a slovenský hlas. Může vám předčítat text
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít