Nejlépe se prodává Sliz

16. července 2007, 00:00 - admin
16. července 2007, 00:00

RADEK A ŠÁRKA GRYCOVI, SPOLEČNOST NORIS CR Letní červnové teploty se na tržbách manželů Grycových odrazily pozitivně. „Pro dobrý prodej zmrzliny je ideální počasí od 25 do 30 stupňů Celsia. Při vyšších teplotách lidé chuť na studenou pochoutku ztrácejí. Pak spíše pijí,“ objasňuje Šárka Grycová.

RADEK A ŠÁRKA GRYCOVI, SPOLEČNOST NORIS CR Letní červnové teploty se na tržbách manželů Grycových odrazily pozitivně. „Pro dobrý prodej zmrzliny je ideální počasí od 25 do 30 stupňů Celsia. Při vyšších teplotách lidé chuť na studenou pochoutku ztrácejí. Pak spíše pijí,“ objasňuje Šárka Grycová. Děti si prý nejvíce pochutnávají na Slizu, což je efektní nanuk, když trošku roztaje, tak se hýbe jako jazyk. Naopak dospělí, obzvlášť ženy, dávají přednost jogurtovému Ovocnému snu. „V restauracích je zase velmi oblíbená vanilková klasika a z novinek jde slušně na odbyt nanuk Banány a Modré z nebe, jež chutná jako čokoláda,“ doplňuje. TRŽBY PŘEDBÍHAJÍ TEPLOTY V červnu se manželům Grycovým nadmíru dařilo. „Po tři měsíce se držíme na špici mezi pěti výhradními prodejci Nestlé zmrzliny v prodejích maloobchodním partnerům v Česku. V Brně nás proto navštívil generální ředitel Nestlé zmrzliny Marc Paloma. Přijel, aby s námi projednal další obchodní plány a také byl zvědav, jak se nám daří,“ popisuje Šárka Grycová. Růst tržeb ovšem Grycovi nenechávají pouze na rozmaru počasí. V polovině června vydali první akční leták, ve kterém představili 27 druhů novinek. „I když novinky jsou v oběhu jen dva týdny, přesto jsme svolali poradu, abychom prodeje předběžně zhodnotili, a zatím to vypadá slibně. Každý týden narůstají o třicet procent. Podle očekávání se nejlépe rozjely italské dorty Bindi, jichž máme 12 druhů,“ líčí Radek Gryc. Grycovi také intenzivně pracují na nabídce pro takzvané průmyslové odběratele, kteří kupují ovoce, hřiby a zeleninu pro další zpracování. „Dodávky se ročně pohybují například u jahod okolo 150 tun nebo mrkve 350 tun,“ objasňuje Radek Gryc. O RYBÁCH U VÍNA**

Sortiment hodlají nadále rozšiřovat také o ryby. Zaměstnanci proto absolvovali odborné školení obchodního partnera na jižní Moravě. Třešničkou na dortu bylo večerní posezení ve vinném sklípku. „Mezi číšemi moravských ročníků se dlouho do rána debatovalo o mořských či aljašských štikách a treskovitých rybách,“ líčí Šárka Grycová, jak spojili příjemné s užitečným.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off…
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Technologie
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít