Nejistota roste a stoupá

17. května 2011, 05:18 - Irena Ryšánková
17. května 2011, 05:18

Nervozita sice stoupá, ale je otázka, kam dostoupá. Nejspíše nikam. Vždy, když stoupala nervozita, což se děje zcela cyklicky, a vypadlo to na nějaké vyvrcholení, došlo k ejaculatio praecox. Prostě – zas nic...

Foto: Profimedia.cz

Novináři se sice poctivě snaží „tepat“, ať už k tomu mají jakékoliv důvody, ale vcelku se nedotepou nikam. Aféra Watergate byla jen jedna. Další aféry se od té doby ukázaly jako problematické buď co do zdrojů (Judith Millerová a její zbraně hromadného ničení v Iráku jsou již pověstným příkladem), nebo co do reakce. Zatímco Millerové všichni hromadně uvěřili, poslanci Babákovi sice nevěří nikdo, ale neděje se nic. Babák vesele žije svůj poslanecký život.

V honbách za senzací (vyšší čteností a vyššími inzertními příjmy) už je těch senzací nějak moc. I „zástupci lidu“ pochopili, že se vše vždy přežene a dít se nebude nic. Protože koneckonců nějak tu spolu žít musíme a republika je malá.

Nervozita stoupá i na Nově. Po úterním odhalení, že CET21 má dluh 11,7 miliardy korun a vydala i obligace v objemu 170 milionů eur, splatné rok před koncem licence, se leccos stává jasnější. I chování šéfa Novy Jana Andruška na zimním sněmovním semináři o zrušení reklamy v České televizi. Naprosto zřetelně tam poslance varoval, že Nova může chtít další arbitráž.

Jenže… dvakrát nevstoupíš do téže řeky (ani arbitráže), jak by řekli Řekové. Předpokládat, že televize dnes na státu vyhraje dalších 10 miliard, je poněkud krátkozraké. I když by to komerční televizi vytáhlo trn z paty. Nova musí šetřit… a šetřit. Je to už vidět. Nezbývá jí nic jiného než se pokusit získat nějakou výhodu. Třeba změnou zákona sněmovním lobbingem. Za pokus to stojí. Ale… nasazení šeherezády a Andruškovy výhrůžky jsou takové ejaculatio praecox… Ale zase lepší turecká telenovela než zrnění. Podnikání je holt kruté.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít