Neformální kontakty pomáhají podnikání

24. ledna 2005, 00:00 - JIŘÍ PINKA
24. ledna 2005, 00:00

PREZIDENTKA ASOCIACE PODNIKATELEK A MANAŽEREK ČR ZDENKA HOLCMANOVÁ: Asociace podnikatelek a manažerek České republiky se nechává slyšet: Navazujeme vzájemné neformální vztahy, rozvíjíme podnikání a pomáháme se samostatným startem dalším ženám.

PREZIDENTKA ASOCIACE PODNIKATELEK A MANAŽEREK ČR ZDENKA HOLCMANOVÁ: Asociace podnikatelek a manažerek České republiky se nechává slyšet: Navazujeme vzájemné neformální vztahy, rozvíjíme podnikání a pomáháme se samostatným startem dalším ženám. * Vaše členky pocházejí z různých oborů podnikání, co je drží pohromadě? Nejdůležitější je vzájemná komunikace. Naváží mezi sebou neformální kontakty, což jim pomáhá, když podnikají nebo vedou jako manažerky i některé podniky či jejich oddělení. Dáváme také důraz na vzdělávací činnost a na poskytování informací, které jsou pro podnikání potřeba. Ty jsou využitelné téměř v každém oboru. * Je u vás více podnikatelek, nebo manažerek?

Řekla bych, že podnikatelek je u nás více. Přicházejí ale i ženy, které nejsou podnikatelkami ani manažerkami. O asociaci třeba jen slyšely a do podnikání by se chtěly pustit nebo o něm něco vědět. My kvůli tomu pořádáme různé akce a především máme poradenský kabinet. Ten je nyní bezplatný, ale hledáme nové zdroje. Jaké informace kabinet poskytuje?

Veškeré týkající podnikání. Zde mají možnost podnikatelky a manažerky konzultovat problémy s daňovými poradkyněmi, auditory, eventuálně právničkou.

* Jak vysoký členský poplatek se platí? Loni byl dva tisíce korun na členku. Počet členek je rok od roku jiný. Máme asi tři sta adres, některé ženy třeba nezaplatí členský příspěvek, takže je nepočítáme mezi řádné členky, ale pouze jako sympatizující. * Tvrdíte, že mezi sebou uvítáte i mužské partnery. Jsou u vás nějací muži? Mužské členy nemáme, ale na naše akce muži nezřídka chodí. Jsou také samozřejmě našimi partnery v podnikání a řízení podniků. My jsme sice ženská organizace, ale nebojujeme za to, aby ženy byly ve své činnosti osamocené. * Co podle vás nejvíce brzdí podnikání? Často neuspořádaná legislativa, kontroverzní návrhy zákonů a nárůst úředníků státní správy. Čím více úředníků, tím více musíme vyplňovat hlášení, aby měli s čím pracovat. * Působíte celorepublikově? Fungujeme celostátně a zase rok od roku jinak, protože se snažíme zakládat kluby. Ty existují v různých městech a vždycky záleží na tom, jestli se v dotyčném místě najde organizátorka, která se ujme vedení klubu. Základní myšlenkou je, aby se podnikatelky, případně manažerky, seznámily a získaly kontakty. * Jaké další výhody nabízíte? Udržujeme čilé zahraniční styky, jsme členy celosvětové mezinárodní organizace Business and Profesional Women of Europe (BPWE), která existuje od roku 1930. Přes jiné podobné organizace podnikatelek v různých státech, případně některá zastupitelství v Praze, nabízíme též různé stáže v zahraničí či další příležitosti. Jezdíme na pozvání na konference do zahraničí a partnerské organizace zase k nám. Takže u nás je možné získat i zahraniční kontakty neformálně. * V jaké oblasti podnikáte vy?

Jsem profesí daňová poradkyně a mám malou účetní firmu, ve které zaměstnávám pár lidí. Pro mě je tak zajímavý právě finanční klub. Tím, že se zde setkáváme v přátelském prostředí a třeba i s lidmi ze státní správy, kteří nám záludnosti zákonů v takovém malém kroužku vysvětlí, je to kolikrát příjemnější než školení, kde je sto posluchačů a lektor pospíchá, protože za dvě hodiny už to má mít odpřednášené.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít