Neformální kontakty pomáhají podnikání

24. ledna 2005, 00:00 - JIŘÍ PINKA
24. ledna 2005, 00:00

PREZIDENTKA ASOCIACE PODNIKATELEK A MANAŽEREK ČR ZDENKA HOLCMANOVÁ: Asociace podnikatelek a manažerek České republiky se nechává slyšet: Navazujeme vzájemné neformální vztahy, rozvíjíme podnikání a pomáháme se samostatným startem dalším ženám.

PREZIDENTKA ASOCIACE PODNIKATELEK A MANAŽEREK ČR ZDENKA HOLCMANOVÁ: Asociace podnikatelek a manažerek České republiky se nechává slyšet: Navazujeme vzájemné neformální vztahy, rozvíjíme podnikání a pomáháme se samostatným startem dalším ženám. * Vaše členky pocházejí z různých oborů podnikání, co je drží pohromadě? Nejdůležitější je vzájemná komunikace. Naváží mezi sebou neformální kontakty, což jim pomáhá, když podnikají nebo vedou jako manažerky i některé podniky či jejich oddělení. Dáváme také důraz na vzdělávací činnost a na poskytování informací, které jsou pro podnikání potřeba. Ty jsou využitelné téměř v každém oboru. * Je u vás více podnikatelek, nebo manažerek?

Řekla bych, že podnikatelek je u nás více. Přicházejí ale i ženy, které nejsou podnikatelkami ani manažerkami. O asociaci třeba jen slyšely a do podnikání by se chtěly pustit nebo o něm něco vědět. My kvůli tomu pořádáme různé akce a především máme poradenský kabinet. Ten je nyní bezplatný, ale hledáme nové zdroje. Jaké informace kabinet poskytuje?

Veškeré týkající podnikání. Zde mají možnost podnikatelky a manažerky konzultovat problémy s daňovými poradkyněmi, auditory, eventuálně právničkou.

* Jak vysoký členský poplatek se platí? Loni byl dva tisíce korun na členku. Počet členek je rok od roku jiný. Máme asi tři sta adres, některé ženy třeba nezaplatí členský příspěvek, takže je nepočítáme mezi řádné členky, ale pouze jako sympatizující. * Tvrdíte, že mezi sebou uvítáte i mužské partnery. Jsou u vás nějací muži? Mužské členy nemáme, ale na naše akce muži nezřídka chodí. Jsou také samozřejmě našimi partnery v podnikání a řízení podniků. My jsme sice ženská organizace, ale nebojujeme za to, aby ženy byly ve své činnosti osamocené. * Co podle vás nejvíce brzdí podnikání? Často neuspořádaná legislativa, kontroverzní návrhy zákonů a nárůst úředníků státní správy. Čím více úředníků, tím více musíme vyplňovat hlášení, aby měli s čím pracovat. * Působíte celorepublikově? Fungujeme celostátně a zase rok od roku jinak, protože se snažíme zakládat kluby. Ty existují v různých městech a vždycky záleží na tom, jestli se v dotyčném místě najde organizátorka, která se ujme vedení klubu. Základní myšlenkou je, aby se podnikatelky, případně manažerky, seznámily a získaly kontakty. * Jaké další výhody nabízíte? Udržujeme čilé zahraniční styky, jsme členy celosvětové mezinárodní organizace Business and Profesional Women of Europe (BPWE), která existuje od roku 1930. Přes jiné podobné organizace podnikatelek v různých státech, případně některá zastupitelství v Praze, nabízíme též různé stáže v zahraničí či další příležitosti. Jezdíme na pozvání na konference do zahraničí a partnerské organizace zase k nám. Takže u nás je možné získat i zahraniční kontakty neformálně. * V jaké oblasti podnikáte vy?

Jsem profesí daňová poradkyně a mám malou účetní firmu, ve které zaměstnávám pár lidí. Pro mě je tak zajímavý právě finanční klub. Tím, že se zde setkáváme v přátelském prostředí a třeba i s lidmi ze státní správy, kteří nám záludnosti zákonů v takovém malém kroužku vysvětlí, je to kolikrát příjemnější než školení, kde je sto posluchačů a lektor pospíchá, protože za dvě hodiny už to má mít odpřednášené.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít