Nebojte se omluvit

08. září 2009, 06:58 - <a href="http://www.ladyzone.cz">Ladyzone.cz</a>
08. září 2009, 06:58

Hádáte se do krve, jste na 120 procent přesvědčená, že máte pravdu, a ochotna za ni bojovat. Za cenu nepříjemné roztržky si prosadíte svou, ale pak zjistíte, že pravdu měla druhá strana. Oponent očekává omluvu, ale Vám se do ní moc nechce.

Autor: Martin Siebert

Ať už se pohádáte s partnerem, nadřízeným či podřízeným, matkou či kamarádkou, načež zjistíte, že hádka byla zcela zbytečná a Vy jste se velmi ukvapila, když jste tvrdila, že (…) a (…), aniž byste si to dostatečně ověřila. Pravdu jste samozřejmě neměla.

I běžná hádka o to, zda na křižovatce odbočit teď, nebo až za pět minut, někdy dokáže atmosféru ve vztahu pěkně rozčeřit. Většinou je to muž, kdo tvrdí, že „tomuhle rozumí“ a má na rozdíl od nás dobrý orientační smysl, nutno přiznat, že v tomhle má ale většinou pravdu.

My, ženy, však rády prosazujeme svou nejen v oblastech, kterým rozumíme, ale i v těch, v nichž se vůbec nevyznáme - když se partner lopotí např. s opravou vodovodního kohoutku nebo připevňuje obraz, bezpečně víme, že to „musíš takhle nahnout“, „támhle to odstává“, nebo že „takhle to teda držet nebude“.

Nezřídka kdy se v těchto případech uchylujeme i k sarkastickým poznámkách, že jsme na danou opravu (činnost, úkol) měli pozvat instalatéra (malíře…), nebo si ji udělat samy, neb partner je „úplně neschopný.“

I když partner skutečně není příliš manuálně zručný, takovýchto výpadů bychom se měly vyvarovat. Útokem na druhého jen dáme najevo svoji zranitelnost a slabost, ne to, že máme navrch. Pokud však přesto ulétnete, omluvte se. V klidu, ne s přehnaným patetismem, ale srozumitelně a mile.

Ač omluva nestojí peníze ani přílišné úsilí, mnoho z nás ji vyřknout neumí; při každé omluvě se totiž musí trochu „obnažit“, dát všanc svoji chybu a omyl a nechat na druhém, zda ji přijme či ne. Buďte si však jistá, že odmítnuta budete v tomto případě jen výjimečně - upřímná omluva a hlavně slib, že si vezmete ze své chyby příklad, jsou silnými zbraněmi.

Většími prohřešky se co se týče absence omluv proviňují ale muži. Ublíží nám, poníží nás, urazí…ale druhý den už o tom „neví“, nebo se „přece zas tolik nestalo.“ Sama víte, jak je Vám nepříjemné, pokud se k Vám muž chová právě takovýmto způsobem, neberte si tedy z něho příklad - vždy si představte sama sebe na místě toho druhého a šlápnete-li vedle, omluvte se.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty, jak na ně?
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Auta
BMW Z4 Concept byl neoficiálně odhalen těsně před premiérou…
Hyundai ukázal nástupce vodíkového crossoveru ix35. Příští rok dorazí také do Evropy
Volvo, Peugeot, Fiat a další vynechají autosalon ve Frankfurtu. Jsou to pro ně vyhozené peníze
Měření rychlosti na D1 v úseku Psáře – Soutice bezpečnost nezlepšilo a policie i MDČR to ví
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá, praktické ale moc není
Technologie
Čeští Warhorse Studios vnadí dalším trailerem na Kingdom Come: Deliverance (video)
Další pohroma v cenách grafických karet na obzoru. GDDR5 tento měsíc zdražila o 30 %
Bitcoin přišel o rekord. Kryptoměnou Ethereum už proudí více transakcí
ČTÚ chce regulovat. Zjistil, že si mobilní operátoři málo konkurují
AMD vydalo speciální ovladač pro horníky. Zrychluje těžbu Etherea na Radeonech
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít