Navrhuji redukci úředníků a lepší výběr vedoucích

21. dubna 2008, 00:00 - Věra Térová
21. dubna 2008, 00:00

(reakce na článek v Profitu č. 12/2008)

Oslovil mě váš článek nazvaný Konec tradičních živnostenských listů. Moje první podnikání začalo vydáním registrace v říjnu 1990, k němuž jsem předkládala výpis z rejstříku trestů a maturitní vysvědčení. Pro rozšiřování předmětu podnikání jsem vždy provedla změnu, kterou jsem náležitě zaplatila. První registrace za 120 korun, první rozšíření předmětu podnikání v roce 1991 bylo za poplatek 60 korun. V září 1992 přešla činnost pod Živnostenský úřad ve Dvoře Králové nad Labem, kde mi vydali živnostenský list za poplatek 1000 korun. Další změnou jsem doplňovala své provozovny a vždy zaplatila správní poplatek 500 korun. Těchto změn bylo několik, vždy řádně zaplaceny.

Píši však proto, že v loňském roce mě Živnostenský úřad ve Dvoře Králové vyzval ke kontrole, a protože můj živnostenský list měl předmět podnikání „obchodní činnost“ a ne podle novely zákona „zprostředkování obchodu a služeb“, tak na mě úřad s paní vedoucí Pokornou podal žalobu. Před podáním žaloby mi vydal opět za 1000 korun nový živnostenský list s výše uvedeným předmětem podnikání. Před vydáním však zjišťoval, zda nemám nedoplatky na daních, sociálním i zdravotním pojištění. Protože se snažím mít vždy do posledního haléře vše zaplaceno, ani při vyšetřování celého případu nenašli podnět k zahájení trestního řízení, že bych se obohatila vykonanou prací a podnikáním bez slovíčka „zprostředkování“.

Vím, že vlastně popisuji, jak fungují mezilidské vztahy, neskutečná závist a neomezená moc úředníků. Za vedoucí živnostenského úřadu bych mohla nastoupit ihned, ale paní by si mojí prací těžko vydělala ten plat, který ona má. Proto budu velmi vděčná, že anabáze s živnostenskými listy bude volnější, mírnější a navrhuji ještě řádnou redukci těchto institucí a výběr pracovníků na vedoucí místa. Poslední větou chci říci, že do prvního zaměstnání jsem nastoupila v červenci 1960 a jen na nezbytně nutnou dobu jsem byla na mateřské dovolené. Z toho tedy vyplývá, že pracuji 48 let, a za celou dobu jsem se s podobným přístupem nesetkala.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít