Navrhuji redukci úředníků a lepší výběr vedoucích

21. dubna 2008, 00:00 - Věra Térová
21. dubna 2008, 00:00

(reakce na článek v Profitu č. 12/2008)

Oslovil mě váš článek nazvaný Konec tradičních živnostenských listů. Moje první podnikání začalo vydáním registrace v říjnu 1990, k němuž jsem předkládala výpis z rejstříku trestů a maturitní vysvědčení. Pro rozšiřování předmětu podnikání jsem vždy provedla změnu, kterou jsem náležitě zaplatila. První registrace za 120 korun, první rozšíření předmětu podnikání v roce 1991 bylo za poplatek 60 korun. V září 1992 přešla činnost pod Živnostenský úřad ve Dvoře Králové nad Labem, kde mi vydali živnostenský list za poplatek 1000 korun. Další změnou jsem doplňovala své provozovny a vždy zaplatila správní poplatek 500 korun. Těchto změn bylo několik, vždy řádně zaplaceny.

Píši však proto, že v loňském roce mě Živnostenský úřad ve Dvoře Králové vyzval ke kontrole, a protože můj živnostenský list měl předmět podnikání „obchodní činnost“ a ne podle novely zákona „zprostředkování obchodu a služeb“, tak na mě úřad s paní vedoucí Pokornou podal žalobu. Před podáním žaloby mi vydal opět za 1000 korun nový živnostenský list s výše uvedeným předmětem podnikání. Před vydáním však zjišťoval, zda nemám nedoplatky na daních, sociálním i zdravotním pojištění. Protože se snažím mít vždy do posledního haléře vše zaplaceno, ani při vyšetřování celého případu nenašli podnět k zahájení trestního řízení, že bych se obohatila vykonanou prací a podnikáním bez slovíčka „zprostředkování“.

Vím, že vlastně popisuji, jak fungují mezilidské vztahy, neskutečná závist a neomezená moc úředníků. Za vedoucí živnostenského úřadu bych mohla nastoupit ihned, ale paní by si mojí prací těžko vydělala ten plat, který ona má. Proto budu velmi vděčná, že anabáze s živnostenskými listy bude volnější, mírnější a navrhuji ještě řádnou redukci těchto institucí a výběr pracovníků na vedoucí místa. Poslední větou chci říci, že do prvního zaměstnání jsem nastoupila v červenci 1960 a jen na nezbytně nutnou dobu jsem byla na mateřské dovolené. Z toho tedy vyplývá, že pracuji 48 let, a za celou dobu jsem se s podobným přístupem nesetkala.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Auta
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji…
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a nyní slaví 40 let
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Technologie
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na prvního ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Malá dávka oprav a možnost pokračovat ve čtení článků na počítači [Windows Insider]
Stáhněte si zdarma legendární plošinovku Oddworld: Abe’s Oddysee
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít