Návrat k pravěké stravě

06. března 2011, 06:28 - Petra Klíčová
06. března 2011, 06:28

Orientovat se v záplavě různých zázračných diet a odlišných stravovacích zvyků je čím dál tím složitější. Nějakého vegetariána zná asi každý z nás, lidí stravujících se makrobioticky je už méně. A víte, kdo jsou to vitariáni?

Foto: Profimedia

Vita v latině znamená život. Vitariáni jsou tedy lidé, kteří se snaží jíst živou potravu. Neznamená to však, že by pojídali některé živočichy zaživa. Naopak, podobně jako vegetariáni preferují stravu rostlinnou a masu se vyhýbají. Považují ho za nepřípustné jak z důvodů etických, tak dietetických. Zásadní rozdíl mezi vegetariánstvím a vitariánstvím spočívá v tom, že vitariáni jídlo tepelně neupravují. Živá strava v tomto případě znamená syrová, tepelně neupravená. Takový životní styl v mnohém připomíná časy před podmaněním si ohně.

Co zničí oheň

Podle vitariánského přesvědčení ničí tepelná úprava přirozené kvality potravin, ba je dokonce škodlivá. V každém jídle, které budete vařit při 100 stupních Celsia tři minuty a více, dojde ke sražení bílkovin, karamelizaci cukrů, rozkladu vlákniny, ztrátě 30 až 50 procent vitaminů a minerálů a zničení všech enzymů. Sražené bílkoviny pak nedokáže naše tělo správně zpracovat a využít, pro dobré trávení mu chybí potřebné enzymy i vláknina, která trávicí proces urychluje a pomáhá detoxikaci organismu.

Lidské tělo prý není na zpracovávání tepelně upravené potravy stavěné. Tím, že dlouhodobě konzumujeme vařená jídla, svůj organismus neúměrně zatěžujeme a vyčerpáváme. Příčinu většiny civilizačních onemocnění, jako jsou alergie, obezita, cukrovka, kardiovaskulární onemocnění a rakovina, vidí vitariáni právě v nadměrném holdování vařenému jídlu, které je pro náš organismus nepřirozené a nevhodné.

Smutný kočičí experiment

Nepřirozenost tepelně zpracovaného jídla spočívá podle vitariánského pohledu v tom, že člověk jako jediný živý tvor při přípravě jídla používá oheň. A to jen po krátkou část své historické existence na této planetě. Lékař Francis M. Pottenger mladší doložil negativní účinky tepelně upravené stravy studií, kterou prováděl na početné skupině 900 koček.

Polovinu koček krmil po dobu 10 let, tedy přibližně tří kočičích generací, vařeným masem, druhou polovinu syrovým. U koček se syrovou stravou k žádným změnám zdravotního stavu nedocházelo, zato s kočkami, které jedly maso vařené, to šlo z kopce. Každou další kočičí generaci postihovala řada degenerativních onemocnění o něco dříve než tu předešlou. Ve čtvrté generaci pak zmiňovaná polovina koček úplně vymřela, nedokázala už přirozeně zplodit další potomstvo.

Tělo jako alkalická baterie

Tepelná úprava prý stravu mění na všech úrovních. Hlavním negativem, ke kterému při vaření potravy dochází, je značný úbytek vody. Aby mohla strava projít trávicím traktem, musí ji naše tělo opětovně zkapalnit. Nedostatek vody v tepelně upravené potravě tak vede k tomu, že nám houstne krev. Z takto zahuštěné krve se osmózou (fyzikální proces, při kterém se šíří částice z míst s vyšší koncentrací do míst, kde je koncentrace nižší) dostávají toxické látky do lymfy, a tím do lymfatického, čili imunitního systému. Tento proces je údajně jedním z původců zdravotních problémů počínajících chřipkami a alergiemi a končících rakovinou.

Druhým problémem, který vařená strava způsobuje, je narušení zásadito-kyselé rovnováhy našeho organismu. Tepelně zpracované jídlo se chová kyselinotvorně, zatímco naše tělo by mělo být spíše zásadité – alkalické, podobně jako baterie. Životadárné chemické reakce se mohou odehrávat pouze tehdy, když má tělo dostatek energie – elektronů, které přebíhají mezi atomy. A tepelná úprava tyto elektrony v potravinách ničí.

Teplé večeře jsou návykové

Přechod na vitariánský způsob stravování není snadný. Musíte se vzdát masa, a to i syrového – pokud jste si mysleli, že by tatarský biftek prošel, nenechte se mýlit, maso mrtvých zvířat rozhodně mezi živé potraviny nepatří. A vzdáte se také polévek, bramborových jídel, knedlíků, moučníků… A všech teplých snídaní, obědů či večeří. Vitariáni říkají, že vařené jídlo je návykové a oproštění se od něj představuje detox, který nikdy nebývá příjemný. Pokud to však vydržíte, odměnou by vám mělo být absolutně zdravé a čisté tělo.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Projekt otevřeného ne-x86 počítače žije. Talos II bude ještě letos, s IBM Power9 a za míň
OneDrive rozšiřuje zálohování starších verzí na všechny typy souborů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít