Nápad roku: Krtečkův svět

07. ledna 2008, 00:00 - (red)
07. ledna 2008, 00:00

První místo v soutěži podnikatelských záměrů Nápady za miliony získal Lukáš Plaček za projekt Krtečkův svět. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo na Vysoké škole ekonomické v Praze. Ceny od partnerů akce získalo nejlepších deset soutěžících, jejich pořadí přinášíme v rámečku.

Projekt Krtečkův svět připravil Lukáš Plaček spolu s dalšími dvěma studenty pražského Gymnázia na Vítězné pláni. Pokud se záměr uskuteční, vznikne v Praze velké zábavní centrum pro děti, kde se vše bude točit kolem oblíbené postavy krtečka z filmů Zdeňka Milera. Vítěz mimo jiné obdržel stipendium od společnosti RWE v hodnotě 150 tisíc korun, předplatné Profitu a 10 tisíc korun od společnosti Ernst & Young.

Na druhém místě se umístil Tomáš Kliegr s projektem Odhalování podvodů v internetových PPC inzertních systémech v České republice. Tento student VŠE Praha si odnesl mimo jiné notebook značky Asus, pět tisíc korun v hotovosti od Ernst & Young a předplatné Profitu.

Třetí místo obsadil projekt Smlouvy on-line Petra Vašíčka a Martina Charváta, o němž jsme podrobně psali už v Profitu č. 35/2007. Nová internetová služba, která byla v pilotním provozu již vloni, umí za nízké ceny sestavit smlouvy na míru, aniž by zájemce platil mnohem vyšší částky u právníka.

Nezávisle na porotě hodnotili projekty i potenciální investoři. Ti si z předložených nápadů vybrali osm projektů, s jejichž autory nyní jednají o možnostech investice či přímo společné realizace. Celkový objem předpokládaných investičních projektů přesahuje milion korun.

Osud vybraných zajímavých záměrů budeme i nadále sledovat. Podrobnější informace však zatím není možné u většiny z nich zveřejnit.

Přihlášeno bylo 123 projektů

Prostřednictvím stránek soutěže www.soutezomilion.cz požádalo o podrobné informace a přihlášku 597 osob, z nichž 123 nakonec svůj projekt zpracovalo a do soutěže přihlásilo.

Přihlásit se mohl každý, kdo má libovolný podnikatelský záměr, nápad na rozšíření firmy či projekt pro investory, který dosud nebyl realizován nebo je ve stadiu rozjezdu (ještě neuplynul rok od vstupu na trh). Rozhodující nebylo formální zpracování, ale nápad – tedy obsah projektu. Čím vyšší měl podobnost s existujícími aktivitami jiných podnikatelů a firem, tím nižší byly šance na výhru.

Odborná porota hodnotila projekty podle jejich proveditelnosti, potenciálu dalšího růstu a samozřejmě originality. Skládala se z akademiků, zkušených podnikatelů, investorů. Jejím členem byl i šéfredaktor Profitu Petr Kučera. „Pár desítek nápadů mi přišlo hodně zajímavých, rozhodování tedy bylo složité. Při pročítání soutěžních projektů jsem se ale občas i skvěle pobavil – některé nápady totiž byly až absurdní, některé zase měly vtipně napsaný komentář,“ vzpomíná na hodnocení.

Soutěž organizovala společnost Profi-kancelář ve spolupráci s Podnikatelským inkubátorem při Vysoké škole ekonomické v Praze a Hospodářskou komorou hlavního města Prahy. Hlavním partnerem a sponzorem akce byla skupina RWE v ČR, jedním ze tří mediálních partnerů byl týdeník Profit.

„Soutěž má za cíl inspirovat studenty a širokou veřejnost k domýšlení podnikatelských nápadů a usnadnit těm nejlepším cestu na trh. Kromě praktických hodnotných cen přináší účastníkům pozornost a podporu investorů, s nimiž mají záměry mnohem vyšší šance na úspěch. Zájem o první ročník soutěže i záběr projektů nás příjemně překvapil a ukazuje na velké možnosti inovativního podnikání v Česku. Druhý ročník soutěže startuje 1. května tohoto roku,“ dodává Marek Dědič, manažer soutěže.

NEJLEPŠÍCH 10 PROJEKTŮ PODLE HODNOCENÍ POROTY

1. Lukáš Plaček, Václav Šuser, Jiří Večeřa – Zábavní centrum Krtečkův svět

2. Tomáš Kliegr – Odhalování podvodů v Internetových PPC inzertních systémech

3. Petr Vašíček, Martin Charvát – Smlouvy on-line

4. Otto Turner – Double Book – náhrada notebooku

5. Milan Hájek – Cyklistický parkovací stojan s reklamní plochou

6. Pavel Kalina – Gumbin – koš na použité žvýkačky

7. Juraj Bindas – Balon na záchranu lidí

8. Aleš Jeník – Portál TechContractors

9. Vladimír Dušek, Petr Vacula, Tomáš Potocký – Portál Music-Centrum.cz

10. Pavlína Sedlaříková – Asistenční služby pro turisty „Lost in…“

Mohlo by vás zajímat

Finance
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Auta
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s…
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Technologie
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Facebook hledá v Hollywoodu originální skriptované pořady. „Vysílat“ by mohl brzy
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hvězdou YouTubu beze slov. Tyhle kanály vás budou bavit, i když se v nich nemluví
Tamron představil pořádné tele. První objektiv pro zrcadlovky s 22× zoomem
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít