Námět pro autopůjčovny a kreativce

30. října 2006, 00:00 - ERICH HANDL
30. října 2006, 00:00

VYZKOUŠELI JSME - MITSUBISHI COLT CZCNa konci sezony jsme vyzkoušeli poslední přírůstek mezi malými kabriolety - Mitsubishi Colt CZC. Kupátko vyjde na 539 900 korun.CZC má avantgardní tvary, které navrhla italská karosárna Pininfarina. Kovová střecha se po odjištění zámků složí nad zavazadlový prostor během zhruba dvaceti sekund.

VYZKOUŠELI JSME - MITSUBISHI COLT CZC Na konci sezony jsme vyzkoušeli poslední přírůstek mezi malými kabriolety - Mitsubishi Colt CZC. Kupátko vyjde na 539 900 korun.

CZC má avantgardní tvary, které navrhla italská karosárna Pininfarina. Kovová střecha se po odjištění zámků složí nad zavazadlový prostor během zhruba dvaceti sekund. Pětašedesát procent dílů je převzato ze „standardního“ modelu Colt, zbytek je dělaný speciálně pro kabriolet. Vůz se prodává s benzinovým motorem o objemu 1,5 litru a výkonu 80 kilowattů. SPÍŠ DVA NEŽ ČTYŘI Jaké jsou naše dojmy z jízdy? Řidič i spolujezdec mají dostatek místa pro nohy. Kabina vypadá elegantně, byla vylepšena množstvím stříbrně lakovaných doplňků, kterým dominují kůží obšitý věnec volantu a hlavice řadicí páky.

Z běžného Coltu zůstala zachována středová konzole s bleděmodrým plastovým dílem uprostřed. A nad ní jsme našli první nedostatek, schránka před spolujezdcem se nedá uzamknout, což je u otevřeného vozu podstatná záležitost. A co vzadu? Prostor pro dva avizované spolujezdce je druhým a největším minusem auta. Prakticky tam žádné místo pro nohy není. Zadní sedadla jsou skutečně jen nouzová, vhodná spíše pro odložení tašky než člověka.

KUFR PLNÝ STŘECHY Vlastní jízda v malém Mitsubishi je dost tvrdá, motor se musí točit, ale dokáže i sportovní kousky. Z nuly na stovce je za 10,5 sekundy, na maximu dokáže 185 kilometrů v hodině. Razantní jízda je ale možné jen se střechou, bez ní se karoserie, navzdory výztuhám rámu, kroutí v zatáčkách. A kufr? Zavazadlový prostor má ve verzi kupé jen pro dva lidi. I když se nám při testu dozadu vešla dětská sedačka, není to rodinný vůz. Je to hezká hračka pro dvojici, která si dá nad zadní sedačky příplatkový větrolam a vyrazí k moři nebo do hor. Proto je Colt CZC vhodný pro autopůjčovny v rekreačních oblastech. S přihlédnutím k velkému kufru bychom si ho dovedli představit také jako referentský vůz v reklamní agentuře nebo jako služební auto podomního obchodníka.

TECHNICKÉ ÚDAJE

model Mitsubishi Colt CZC

typ vozu čtyřmístný kabriolet

motor benzínový čtyřválec

objem válců 1,5 litry

max. výkon 80 kilowattů

max. rychlost 185 km/hod

zrychlení 0-100 10,5 sekundy

spotřeba 6,6 l/100 km

kufr 460 litrů

cena (základ) 539 900 Kč

JAK SE HODÍ K PODNIKÁNÍ

Colt CZC pochopitelně nemá verzi N1, v byznysu je použitelný jako reprezentační nebo reklamní vůz. Jeho majitel jasně říká - jsem úspěšný a kreativní, můžu si dovolit hračku za půl milionu. Pravděpodobně po něm sáhnou autopůjčovny, kabriolet by díky avantgardním tvarům mohl být vhodný také jako nosič reklamy.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít