Nadbytečnost zaměstnanců

18. srpna 2009, 14:16 - Markéta Pravdová
18. srpna 2009, 14:16

Pracovní právo

Nejen v důsledku ekonomické krize se zaměstnavatelé mohou dostat do situace, kdy kvůli zefektivnění výroby musejí snížit počet zaměstnanců a s nadbytečnými rozvázat pracovní poměr. V úvahu přichází výpověď nebo dohoda z takzvaných organizačních důvodů – pro nadbytečnost zaměstnance. Při tomto způsobu ukončení pracovního poměru je třeba zohlednit některé důležité skutečnosti.

Dohoda

Pro zaměstnance i zaměstnavatele je nejjednodušší, pokud se dohodnou na ukončení pracovního poměru. Dohoda o ukončení pracovního poměru musí být uzavřená písemně nejpozději v den, kdy je ukončen. Jinak je neplatná. Je vhodné, aby v dohodě zaměstnanec potvrdil nároky vůči zaměstnavateli, například na nevyplacenou mzdu za konkrétní měsíce a tak dále. A že žádné další nároky nemá.
Zaměstnanec má nárok, aby mu zaměstnavatel při ukončení pracovního poměru vyplatil náhradu za nevyčerpanou dovolenou. Tohoto nároku se nemůže vzdát. Minimální výše odstupného v případě ukončení pracovního poměru dohodou z takzvaných organizačních důvodů činí trojnásobek průměrného výdělku. Dohodu o ukončení pracovního poměru lze uzavřít i se zaměstnancem, u něhož je zakázaná výpověď v takzvané ochranné době – například se ženou na mateřské dovolené.

Výpověď

Zaměstnavatel může dát zaměstnanci výpověď jen v zákonem stanovených případech. Jedním z nich je takzvaná nadbytečnost zaměstnance v důsledku rozhodnutí zaměstnavatele o organizačních změnách. Rozhodnutí o organizačních změnách je v působnosti zaměstnavatele a nemůže je z hlediska věcné správnosti či opodstatněnosti přezkoumávat soud. Na zaměstnavateli také závisí výběr nadbytečných zaměstnanců. Výpověď musí být písemná a doručená zaměstnanci do vlastních rukou. Za doručení výpovědi se považuje i odmítnutí převzetí. Výpovědní důvod musí být ve výpovědi skutkově vymezen, aby jej nebylo možné zaměnit s jiným. A nesmí být dodatečně změněn. Jinak je výpověď neplatná. Výpovědní doba činí dva měsíce, pokud nebyla v pracovní smlouvě pro obě strany sjednána delší. Minimální výše odstupného činí trojnásobek průměrného výdělku i v případě výpovědi z takzvaných organizačních důvodů.
Zákoník práce stanoví v určitých případech takzvaný zákaz výpovědi v ochranné době, tedy pokud je zaměstnanec nemocný, zaměstnankyně čerpá mateřskou či rodičovskou dovolenou a tak dále. Tento zákaz se v plném rozsahu vztahuje na výpověď z důvodu nadbytečnosti zaměstnance.

Hromadné propouštění

Zákoník práce stanoví zvláštní pravidla pro takzvané hromadné propouštění. Jde o situaci, kdy v období 30 kalendářních dnů na základě výpovědí daných zaměstnavatelem z takzvaných organizačních důvodů končí pracovní poměr nejméně za prvé deseti pracovníkům u zaměstnavatele s dvaceti až sto zaměstnanci. Za druhé deseti procentům pracovníků u zaměstnavatele se 101 až třemi sty zaměstnanci. A za třetí 30 zaměstnancům u zaměstnavatele s více než třemi sty pracovníky.
Pokud za uvedených podmínek skončí pracovní poměr alespoň pěti zaměstnanců, započítají se do celkového počtu pracovníků i ti, s nimiž byl v tomto období ukončen dohodou ze stejných důvodů. Pokud tedy zaměstnavatel splňuje kritéria hromadného propouštění, musí postupovat dle Zákoníku práce – zejména jde o oznamovací povinnost vůči zaměstnancům a úřadu práce i o zvláštní ustanovení pro běh výpovědní doby.
V praxi se ukazuje, že současná úprava ukončení pracovního poměru poměrně intenzivně chrání práva zaměstnance – i z takzvaných organizačních důvodů. Proto zaměstnavatelé musejí dávat pozor, aby pracovní poměr se zaměstnancem ukončili platně. V případě neúspěšných sporů o neplatnost rozvázání pracovního poměru by totiž mohli být povinni hradit zaměstnancům náhrady průměrného výdělku i za několik let.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni…
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Technologie
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Ryzen 3 jde na trh, cenami míří pod Core i3. A konečně vychází i APU Bristol Ridge
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít