Nadace Rakovina věc veřejná představila nové projekty

21. ledna 2011, 15:07 - Profit, TZ
21. ledna 2011, 15:07

V COMO Restaurant & Cafe hotelu Jalta na Václavském náměstí v Praze se konala tisková konference nadace Rakovina věc veřejná – nadace pro výzkum rakoviny, na níž byly představeny osobnosti, které s Nadací spolupracují a také některé projekty, které Nadace chystá pro letošní rok.

Foto: Rakovina - Věc veřejná

V závěru tiskové konference převzala ředitelka Nadace Renata Grmolenská šek od COMO Restaurant & Cafe v hodnotě 109 400,- Kč za projekt, kdy z každého prodaného cappuccina věnovala právě COMO Restaurant & Cafe, ve spolupráci s dodavatelem kávy La Boheme, 10 Kč na konto nadace Rakovina věc veřejná.

Moderátor Honza Musil v úvodu představil osobnosti, které se významně podílejí na chodu Nadace a svou nezištnou účastí, prací a energií, kterou v její prospěch odvádějí, významně přispívají k jejímu úspěchu a dobrému jménu.

Modelka Vlaďka Erbová, která je patronkou a tváří Nadace pro výzkum rakoviny zastává tuto pozici již od loňského roku a velmi intenzivně a bez nároku na honorář jí věnuje obrovské úsilí, a to i za významné podpory svého partnera fotbalisty Tomáše Řepky.

Fotografka Pavla Hodková, která v loňském roce vytvořila sérii sugestivních fotografií, na nichž jsou zachyceny známé i neznámé osobnosti, které přišly nějakým způsobem do styku s rakovinou. Fotografie jsou prezentovány formou putovní výstavy a vzhledem k velkému úspěchu bude tato výstava pokračovat i v letošním roce a to za podpory společnosti Piklio. Nadaci je možné podpořit zakoupením produktů Piklio na www.piklio.cz/vecverejna.

Skvělé výsledky v léčbě dětské leukémie

Prof. MUDr. Vladimír Mihál, CSc.,předseda správní rady a přednosta Kliniky Dětského lékařství LF UP a Fakultní nemocnice (FN) v Olomouci poděkoval za podporu, které se Nadaci dostává. Seznámil přítomné s výsledky některých výzkumů, z nichž vyzdvihl hlavně nový projekt spojený s léčbou dětské leukémie, na němž spolupracují se slovenskými odborníky. Díky novým výzkumům a poznatkům je u nás v současné době vyléčeno 85 – 87% dětí, které onemocněly leukémií.

MUDr. Marián Hajdúch, CSc., vedoucí Laboratoře experimentální medicíny při Dětské klinice LF UP a FN v Olomouci představil nový typ diagnostiky nádoru plic a cílenou léčbu tohoto onemocnění, která má u nekuřáckých pacientů velmi dobré výsledky a seznámil přítomné i s dalšími způsoby léčby, výzkumu a diagnostiky dalších nádorových onemocnění.

Milionový projekt pokračuje i letos

Módní návrhářka Jiřina Tauchmanová se stejně jako v minulých ročnících bude podílet na Módní přehlídce Nadace a cvičitel Václav Krejčík opět podpoří aktivity, které Nadace pro letošní rok chystá.

Ředitelka Nadace Renata Grmolenská poděkovala za podporu a zájem a připomněla akci Milionový projekt, který probíhá od loňského roku a do něhož se mohou zájemci zapojit i letos. Více informací k projektu je uvedeno na stránkách www.milionovyprojekt.cz.

Naďa Urbánková jako tvář nového projektu Nadace

Tisková mluvčí Nadace Martina Husková pak pohovořila o novém projektu, který svou tváří zaštítila zpěvačka Naďa Urbánková a podpoří ho rovněž Václav Krejčík. Jeho cílem je prostřednictvím příběhů „obyčejných“ lidí, kteří přímo nebo nepřímo přišli do styku s rakovinou, vytvořit komunitu lidí a ukázat jí, že na toto onemocnění nejsou sami. Do budoucna s touto komunitou pracovat v rámci týmových workshopů.

Projekty pro rok 2011

Pokračování putovní výstavy Pavly Hodkové za podpory Jana Saudka od prosince 2010 vždy po 2 měsících do prosince 2011:

Hradec Králové - 3.12.2010-27.1.2011

Plzeň - 28.1.-25.3. 2011

České Budějovice – 26.3. - 26.5. 2011

Karlovy Vary – 27.5.-28.7. 2011

Liberec – 29.7.-29.9. 2011

Ústí nad Labem – 30.9.-25.11. 2011

OC Letňany 26.12/2011

4.února 2011 - finále soutěže Eurobabička v Brně, Besední dům

13.února 2011 - Sladký život s Vlaďkou Erbovou, prodej pralinek v OCLetňany Praha

7. května 2011 - kaskadérská show Crazy Day, Tesla Aréna

duben-prosinec - cena Nadi Urbánkové

podzim - kalendář ve spolupráci s Vlaďkou Erbovou

podzim - Velká módní show Jiřiny Tauchmanové

Představeni byli rovněž sponzoři Nadace pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná, kterým patří obrovský dík za jejich vytrvalou a obětavou pomoc a podporu. Jsou to: Generální partneři STAR Group, LIVE SPORT, hlavní partneři CK Kalousek, Eurosystémy, Crazy Day a partneři Žabka a.s., Sladký život , Piklio, COMO Restaurant & Cafe, Hotel Jalta. V závěru tiskové konference proběhlo předání šeku ve výši 109 400,- Kč ředitelce Nadace Renatě Grmolenské od zástupců COMO Restaurant & Cafe.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Nvidia nabízí levnější Shield TV. V balení však nemá gamepad
Jedna z nejlepších hororových her je teď zdarma. Stáhněte si Outlast
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít