Nadace Rakovina věc veřejná představila nové projekty

21. ledna 2011, 15:07 - Profit, TZ
21. ledna 2011, 15:07

V COMO Restaurant & Cafe hotelu Jalta na Václavském náměstí v Praze se konala tisková konference nadace Rakovina věc veřejná – nadace pro výzkum rakoviny, na níž byly představeny osobnosti, které s Nadací spolupracují a také některé projekty, které Nadace chystá pro letošní rok.

Foto: Rakovina - Věc veřejná

V závěru tiskové konference převzala ředitelka Nadace Renata Grmolenská šek od COMO Restaurant & Cafe v hodnotě 109 400,- Kč za projekt, kdy z každého prodaného cappuccina věnovala právě COMO Restaurant & Cafe, ve spolupráci s dodavatelem kávy La Boheme, 10 Kč na konto nadace Rakovina věc veřejná.

Moderátor Honza Musil v úvodu představil osobnosti, které se významně podílejí na chodu Nadace a svou nezištnou účastí, prací a energií, kterou v její prospěch odvádějí, významně přispívají k jejímu úspěchu a dobrému jménu.

Modelka Vlaďka Erbová, která je patronkou a tváří Nadace pro výzkum rakoviny zastává tuto pozici již od loňského roku a velmi intenzivně a bez nároku na honorář jí věnuje obrovské úsilí, a to i za významné podpory svého partnera fotbalisty Tomáše Řepky.

Fotografka Pavla Hodková, která v loňském roce vytvořila sérii sugestivních fotografií, na nichž jsou zachyceny známé i neznámé osobnosti, které přišly nějakým způsobem do styku s rakovinou. Fotografie jsou prezentovány formou putovní výstavy a vzhledem k velkému úspěchu bude tato výstava pokračovat i v letošním roce a to za podpory společnosti Piklio. Nadaci je možné podpořit zakoupením produktů Piklio na www.piklio.cz/vecverejna.

Skvělé výsledky v léčbě dětské leukémie

Prof. MUDr. Vladimír Mihál, CSc.,předseda správní rady a přednosta Kliniky Dětského lékařství LF UP a Fakultní nemocnice (FN) v Olomouci poděkoval za podporu, které se Nadaci dostává. Seznámil přítomné s výsledky některých výzkumů, z nichž vyzdvihl hlavně nový projekt spojený s léčbou dětské leukémie, na němž spolupracují se slovenskými odborníky. Díky novým výzkumům a poznatkům je u nás v současné době vyléčeno 85 – 87% dětí, které onemocněly leukémií.

MUDr. Marián Hajdúch, CSc., vedoucí Laboratoře experimentální medicíny při Dětské klinice LF UP a FN v Olomouci představil nový typ diagnostiky nádoru plic a cílenou léčbu tohoto onemocnění, která má u nekuřáckých pacientů velmi dobré výsledky a seznámil přítomné i s dalšími způsoby léčby, výzkumu a diagnostiky dalších nádorových onemocnění.

Milionový projekt pokračuje i letos

Módní návrhářka Jiřina Tauchmanová se stejně jako v minulých ročnících bude podílet na Módní přehlídce Nadace a cvičitel Václav Krejčík opět podpoří aktivity, které Nadace pro letošní rok chystá.

Ředitelka Nadace Renata Grmolenská poděkovala za podporu a zájem a připomněla akci Milionový projekt, který probíhá od loňského roku a do něhož se mohou zájemci zapojit i letos. Více informací k projektu je uvedeno na stránkách www.milionovyprojekt.cz.

Naďa Urbánková jako tvář nového projektu Nadace

Tisková mluvčí Nadace Martina Husková pak pohovořila o novém projektu, který svou tváří zaštítila zpěvačka Naďa Urbánková a podpoří ho rovněž Václav Krejčík. Jeho cílem je prostřednictvím příběhů „obyčejných“ lidí, kteří přímo nebo nepřímo přišli do styku s rakovinou, vytvořit komunitu lidí a ukázat jí, že na toto onemocnění nejsou sami. Do budoucna s touto komunitou pracovat v rámci týmových workshopů.

Projekty pro rok 2011

Pokračování putovní výstavy Pavly Hodkové za podpory Jana Saudka od prosince 2010 vždy po 2 měsících do prosince 2011:

Hradec Králové - 3.12.2010-27.1.2011

Plzeň - 28.1.-25.3. 2011

České Budějovice – 26.3. - 26.5. 2011

Karlovy Vary – 27.5.-28.7. 2011

Liberec – 29.7.-29.9. 2011

Ústí nad Labem – 30.9.-25.11. 2011

OC Letňany 26.12/2011

4.února 2011 - finále soutěže Eurobabička v Brně, Besední dům

13.února 2011 - Sladký život s Vlaďkou Erbovou, prodej pralinek v OCLetňany Praha

7. května 2011 - kaskadérská show Crazy Day, Tesla Aréna

duben-prosinec - cena Nadi Urbánkové

podzim - kalendář ve spolupráci s Vlaďkou Erbovou

podzim - Velká módní show Jiřiny Tauchmanové

Představeni byli rovněž sponzoři Nadace pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná, kterým patří obrovský dík za jejich vytrvalou a obětavou pomoc a podporu. Jsou to: Generální partneři STAR Group, LIVE SPORT, hlavní partneři CK Kalousek, Eurosystémy, Crazy Day a partneři Žabka a.s., Sladký život , Piklio, COMO Restaurant & Cafe, Hotel Jalta. V závěru tiskové konference proběhlo předání šeku ve výši 109 400,- Kč ředitelce Nadace Renatě Grmolenské od zástupců COMO Restaurant & Cafe.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Seznam zruší legendární mapy. Ale ne ty, které myslíte
Tahle zahnutá výloha je ve skutečnosti obří flexibilní OLED panel od LG
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít