Na výstavu s dotací až 120 tisíc

08. října 2010, 03:59 - Tomáš Stingl
08. října 2010, 03:59

Brněnský veletrh znovu připomněl, že pro obchodní úspěch je důležité ukázat svou produkci na výstavě. I proto právě v Brně dvojnásob rezonovaly informace o programu Společná účast na specializovaných výstavách a veletrzích v zahraničí.

Autor: archív Profit

V programu, který běží od letošního února, může česká firma získat dotaci pro svou prezentaci na zahraničním veletrhu. „Podpora může činit až 120 tisíc korun, navíc mohou firmy těžit ze společné propagační kampaně české výpravy,“ připomněl na strojírenském veletrhu generální ředitel proexportní agentury CzechTrade Ivan Jukl.

Projekt je financován z prostředků ministerstva průmyslu a obchodu v rámci Operačního projektu Podnikání a inovace. Zadavatelem je CzechTrade, koordinátorem podpory je Hospodářská komora. „Dosud využilo podporu již asi 400 firem, do konce roku by jich podle našeho očekávání mohlo být zhruba 700,“ uvedl tajemník Hospodářské komory Radek Pažout.

Podle Petra Očka, ředitele sekce strukturálních fondů ministerstva průmyslu a obchodu, je tato podpora ideální pomocí pro menší firmy, které si dosud třeba nemohly účast na zahraničním veletrhu dovolit. „V podpoře jde sice o relativně malé částky, ale tuto dotaci lze velmi rychle a snadno zadministrovat,“ podotýká Očko.

Se službou je spokojena například vývozní aliance podniků z energetického odvětví. „Zúčastnili jsme se za pomoci této dotace už dvou výstav. Zájem firem se díky podpoře oproti loňsku zdvojnásobil,“ říká mluvčí Czech Power Team Jiří Carda.

Podle Ivana Nikla z Czech Water Alliance lze dotaci skombinovat s další státní pomocí. „Ideální je využít zároveň služeb kanceláře CzechTrade v dané zemi, která vám rovnou na veletrh může pomoci přivést ty správné obchodní partnery,“ míní Nikl.

Podpora je určena jen pro vybrané veletrhy. Jejich seznam pro rok 2011 je již schválen a obsahuje 54 akcí ve 23 zemích světa. Spadají mezi ně i rozvíjející se trhy, jako je Brazílie, Mexiko či Vietnam.

Další informace o projektu, přihlášku i seznam podporovaných veletrhů najdete na internetové stránce www.komora.cz/podpora-exportu-a-zahranicni-vztahy/veletrhy-a-vystavy-v-zahranici/informace-o-projektu-1/informace-o-projektu-2.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít