Na vysoké noze

13. října 2003, 00:00 - KAROLINA KAMBERSKÁ, styl@profit.cz
13. října 2003, 00:00

MOUDROST, PŘEDÁVANÁ PO DLOUHÉ GENERACE ŽEN, HOVOŘÍ JASNĚ: BOTY MOHOU ZKAZIT CELKOVÝ VZHLED, NEBO HO NAOPAK "POSTAVIT NA NOHY". VŠECHNY TO OSTATNĚ PODVĚDOMĚ TUŠÍME I BEZ PŘISPĚNÍ NAŠICH MAMINEK, A ASI PROTO NÁS PŮVABNÉ BOTIČKY TOLIK FASCINUJÍ.

Trendem sezony jsou jehly - vysoké i nízké

MOUDROST, PŘEDÁVANÁ PO DLOUHÉ GENERACE ŽEN, HOVOŘÍ JASNĚ: BOTY MOHOU ZKAZIT CELKOVÝ VZHLED, NEBO HO NAOPAK „POSTAVIT NA NOHY“. VŠECHNY TO OSTATNĚ PODVĚDOMĚ TUŠÍME I BEZ PŘISPĚNÍ NAŠICH MAMINEK, A ASI PROTO NÁS PŮVABNÉ BOTIČKY TOLIK FASCINUJÍ.

Všechny známe, jak rozdílné pocity míváme z rozdílných druhů bot. Lodičky na pořádně vysokém podpatku si bereme, jen pokud chceme „udělat dojem“ (na čemž nic nemění ani fakt, že některé z nás je nosí nepřetržitě). Boty, které na sobě máme, podvědomě ovlivňují naše chování a snad by se dalo říci: jaká bota, taková žena. Když si vezmete šněrovací martensky, hned tak něco vás nerozhází (a budete se asi cítit trochu jako chlap). V jednoduchých lodičkách na podpatku budete důstojná, elegantní a trochu komisní. Pokud se ale chcete po práci jít pobavit, nechte je v kanceláři, jinak si s sebou můžete rovnou vzít i laptop. V pohodlných „plackách“ budete veselá a uvolněná - ale nepříliš sexy. V extravagantních botách na šíleném podpatku se budete cítit sexy, ale možná zase ne veselá a uvolněná. A pokud objevíte boty, které mají od každého tohoto extrému jen kousek, budou pravděpodobně úplně nudné. Tady je ovšem také potřeba dodat, že pokud se chcete především líbit svému oblíbenému muži, možná sáhněte právě po těch úplně nudných.

TREND VELÍ JEHLY

Všechny tyto úvahy jsou ovšem zbytečné, pokud jste rozhodnutá následovat Paní Módu ve všech jejích rozmarech. Na letošní podzim a zimu totiž káže jednoznačně - „in“ jsou hodně vysoké a hodně štíhlé podpatky. Není ovšem pochyb o tom, že jsou velmi elegantní. Pokud si tedy věříte, že si na zabláceném chodníku nezlomíte ani podpatek, ani nohu, nemusíte se dlouho rozmýšlet. Pokud považujete boty na podpatku za moderní obdobu středověkého mučení, nemusíte si zoufat. Návrháři přišli i s legračními „nižšími obdobami“ výše zmíněných bot. Vypadají v zásadě stejně, až na to, že titěrný podpateček měří jen pár centimetrů. Ponechává si však onu „jehlovou“ šířku, kterou u nízkých bor neočekáváme, proto působí velmi neobvykle.

KAMÍNKY, PERLIČKY A SPORTOVNÍ STYL

Zelenou mají nejrůznější ozdoby na botách - milovnice výšivek, děrování, kamínků, aplikací a jiných maličkostí si přijdou na své. Stejně kreativní náladu měli letos návrháři i při vymýšlení kabelek - pokud máte dost odvahy, třeba se vám podaří sehnat pěkně divokou soupravu. Není třeba dodávat, že kromě odvahy je k nošení zdobených doplňků třeba i značná dávka vkusu a uměřenosti ve výběru ostatního oblečení. Další možností jsou boty působící sportovním dojmem (i když všechny dobře víme, že na sport tedy rozhodně určeny nejsou) - nosí se už několik sezon, jsou nízké, barevné, vypadají velmi lehce a pohodlně, a oproti botám na jehlovém podpatku mají tu nezanedbatelnou výhodu, že na ně půl minuty po obutí zapomenete. Ať už pro svůj vzhled zvolíme dokonalou harmonii, nebo promyšlenou disharmonii, naše boty budou vždy samy sebou jen v kombinaci s vhodnými punčochami. Letošní zima navíc nabízí mnoho bláznivých punčochových kreací.

MAGIE PUNČOCH

Prvotní funkcí punčoch je hřát. A pokud nechceme přijít v podzimních a zimních plískanicích ke zdravotní úhoně, měly bychom se vzdát punčošek lehkých jako pírko, a zvolit raději silnou variantu. Silné punčocháče bývají neprůhledné, působí měkce a příjemně, ale měly bychom si dát pozor na kvalitu - řada z nich se krčí, nežádoucím způsobem leskne, vytváří se na nich žmolky. Vybírejte tedy pečlivě. Na letošní chladnou sezonu jsou povoleny všechny barvy punčocháčů, které máte odvahu obléci. Konzervativně zaměřené dámy zůstanou u decentních barev, ale všechny ostatní mohou sáhnout po křiklavých odstínech. Musí přitom ovšem pamatovat na několik pravidel. Štíhlá nožka ve světlé punčoše vypadá pěkně, kulatější nožce budou ovšem slušit spíše tmavé barvy. Odstín, který zvolíte pro punčocháče, se překvapivě nemusí vyskytovat vůbec nikde jinde na vašem oblečení. Musíte ale respektovat pravidlo, že pokud se barva punčocháčů nikde neopakuje, musí být všechno ostatní oblečení a doplňky tón v tónu, aby byly vaše nohy v podstatě jediným barevným akcentem.

VÝRAZNÉ KOMBINUJTE S JEDNODUCHÝM

Ještě opatrnější musíte být při oblékání punčocháčů vzorovaných. Kombinujte je vždy s jednoduchým oblečením. Vzorované punčocháče jsou velmi výrazný prvek celkového outfitu, takže je třeba mu prioritu nechat. Na přehlídkách se vzorované punčocháče objevovaly téměř zásadně v kombinaci s jehlovými podpatky - pokud chcete být „in“, jděte do toho. Pokud chcete vypadat jen vesele, klidně podpatky vynechte. Pro běžné, módními trendy neškolené oko je tato kombinace přece jen příjemnější - a pro vás ostatně také.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít