Na veletrh Investor za zlatem a mincemi

31. srpna 2011, 14:30 - Profit, TZ
31. srpna 2011, 14:30

Příležitost jak nakoupit za výhodné ceny zlato, mince, drahé kameny a poštovní známky budou mít návštěvníci veletrhu Investor – veletrhu investic do zlata, mincí, filatelie a drahých kamenů.

Foto: Profimedia.cz

Ten od 8. do 10. září doprovodí na výstavišti v Letňanech 14. ročník veletrhu Sběratel, který je tradičně největším setkáním sběratelů ve střední a východní Evropě. Obě akce budou hostit téměř 260 vystavovatelů z 35 zemí, což je o 20 % více než v loňském roce.

Uspořádání nového veletrhu, jež se koná souběžně se zavedenou akcí, vychází z aktuálního vývoje ekonomické situace. Na veletrh Sběratel už nemíří jen sběratelé, ale v posledních dvou letech stále více návštěvníků, kteří chtějí bezpečně investovat. Na veletrhu najdou na jednom místě největší dealery z oblasti prodeje investičního zlata, numismatiky a filatelie z celého světa. Vedle firem jako jsou Česká mincovna, Slovenská mincovna, Rakouská mincovna nebo čínská China Gold Corporation; jedni z největších německých obchodníků se zlatem – společnosti Emporium Hamburg a Künker; holandský NumisCollect nebo vídeňský Rauch se bude na veletrhu vůbec poprvé prezentovat jeden z nejprestižnějších německých aukčních domů Felzmann. Své služby představí domácím investorům rovněž americké firmy Numismatic Garanty Corporation a PCGS, které posuzují pravost a garantují autenticitu při investicích do antických a historických mincí.

V čtvrtek 8. září se pak přímo na výstavišti bude konat unikátní seminář zaměřený na sběratelství a investování do zlata, mincí a filatelie, který povedou obchodníci a sběratelé s bohatou praxí z oboru. 

Na Sběrateli poprvé v historii pošta Vatikán

Letošním tahákem veletrhu Sběratel je pak účast poštovního a mincovního úřadu Vatikán, který se ve východní Evropě bude prezentovat vůbec poprvé a pořadatelé o jeho přítomnosti v Praze vyjednávali tři roky.

Pro návštěvníky bude i letos fungovat oblíbená a unikátní služba – možnost nechat si od nezávislých znalců zdarma ocenit nejen donesené poštovní známky, mince nebo drahé kameny. Poradenskou službu na veletrhu zajišťují autority z profesních organizací: Svaz českých filatelistů (oceňování a poradenství v oblasti filatelie), Česká numismatická společnost (oceňování v oblasti současných i historických mincí, medailí a bankovek),  Minerál & Gem (minerály, drahé kameny), Klub sběratelů telefonních karet (vše kolem karet), Muzeum cenných papírů (akcie, cenné papíry) a Klub sběratelů kuriozit (vše, co se sbírá).

Novinkou je účast Puncovního úřadu, který poskytne odborné informace o ryzosti předmětů z drahých kovů a způsobech jejího stanovení. Návštěvníkům veletrhu bude zdarma určovat použitý kov, jeho „pravost“, popř. orientačně ryzost doneseného kovového materiálu a šperků. Ženy a mládež do 18 let mají vstup na oba veletrhy zdarma.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Auta
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a…
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Seat Leon FR 1.4 TSI ACT v dlouhodobém testu: dvouválec na část úvazku
Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017
Také Toyota Auris (ne)míří do terénu. Verze Freestyle přidává plasty, ale nic dalšího
Technologie
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na prvního ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Malá dávka oprav a možnost pokračovat ve čtení článků na počítači [Windows Insider]
Stáhněte si zdarma legendární plošinovku Oddworld: Abe’s Oddysee
Týden blbec. Po Outlooku má velký výpadek také Skype
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít