Na veletrh Investor za zlatem a mincemi

31. srpna 2011, 14:30 - Profit, TZ
31. srpna 2011, 14:30

Příležitost jak nakoupit za výhodné ceny zlato, mince, drahé kameny a poštovní známky budou mít návštěvníci veletrhu Investor – veletrhu investic do zlata, mincí, filatelie a drahých kamenů.

Foto: Profimedia.cz

Ten od 8. do 10. září doprovodí na výstavišti v Letňanech 14. ročník veletrhu Sběratel, který je tradičně největším setkáním sběratelů ve střední a východní Evropě. Obě akce budou hostit téměř 260 vystavovatelů z 35 zemí, což je o 20 % více než v loňském roce.

Uspořádání nového veletrhu, jež se koná souběžně se zavedenou akcí, vychází z aktuálního vývoje ekonomické situace. Na veletrh Sběratel už nemíří jen sběratelé, ale v posledních dvou letech stále více návštěvníků, kteří chtějí bezpečně investovat. Na veletrhu najdou na jednom místě největší dealery z oblasti prodeje investičního zlata, numismatiky a filatelie z celého světa. Vedle firem jako jsou Česká mincovna, Slovenská mincovna, Rakouská mincovna nebo čínská China Gold Corporation; jedni z největších německých obchodníků se zlatem – společnosti Emporium Hamburg a Künker; holandský NumisCollect nebo vídeňský Rauch se bude na veletrhu vůbec poprvé prezentovat jeden z nejprestižnějších německých aukčních domů Felzmann. Své služby představí domácím investorům rovněž americké firmy Numismatic Garanty Corporation a PCGS, které posuzují pravost a garantují autenticitu při investicích do antických a historických mincí.

V čtvrtek 8. září se pak přímo na výstavišti bude konat unikátní seminář zaměřený na sběratelství a investování do zlata, mincí a filatelie, který povedou obchodníci a sběratelé s bohatou praxí z oboru. 

Na Sběrateli poprvé v historii pošta Vatikán

Letošním tahákem veletrhu Sběratel je pak účast poštovního a mincovního úřadu Vatikán, který se ve východní Evropě bude prezentovat vůbec poprvé a pořadatelé o jeho přítomnosti v Praze vyjednávali tři roky.

Pro návštěvníky bude i letos fungovat oblíbená a unikátní služba – možnost nechat si od nezávislých znalců zdarma ocenit nejen donesené poštovní známky, mince nebo drahé kameny. Poradenskou službu na veletrhu zajišťují autority z profesních organizací: Svaz českých filatelistů (oceňování a poradenství v oblasti filatelie), Česká numismatická společnost (oceňování v oblasti současných i historických mincí, medailí a bankovek),  Minerál & Gem (minerály, drahé kameny), Klub sběratelů telefonních karet (vše kolem karet), Muzeum cenných papírů (akcie, cenné papíry) a Klub sběratelů kuriozit (vše, co se sbírá).

Novinkou je účast Puncovního úřadu, který poskytne odborné informace o ryzosti předmětů z drahých kovů a způsobech jejího stanovení. Návštěvníkům veletrhu bude zdarma určovat použitý kov, jeho „pravost“, popř. orientačně ryzost doneseného kovového materiálu a šperků. Ženy a mládež do 18 let mají vstup na oba veletrhy zdarma.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se…
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Kvíz na pátek: Poznáte auta podle fotografie?
Toužíte po luxusní prémiové ojetině? Kalkulace nákladů vás vrátí zpět na zem
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni dají minimálně 12 milionů
Technologie
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít