Na trh sázek přibyla další firma

25. listopadu 2002, 00:00 - Pavel Šnajdr, profit@profit.cz
25. listopadu 2002, 00:00

Společnost Teletip přichází s novými technologiemi Sportovní sázky je možné podávat prostřednictvím telefonu. Na internetu se to zatím nesmí. Na český trh přichází nová firma, která se zabývá sázením na výsledky sportovních utkání.

Společnost Teletip přichází s novými technologiemi

Sportovní sázky je možné podávat prostřednictvím telefonu. Na internetu se to zatím nesmí.

Na český trh přichází nová firma, která se zabývá sázením na výsledky sportovních utkání. Ke společnostem, které tipování sportovních výsledků nabízejí, jako je například Tipsport, Fortuna, Chance či Sazka, přibyla v listopadu další - Teletip. „Svým klientům chceme především nabídnout služby pohodlnější, zajímavější a modernější, než je u nás dosud běžné. Hodláme se zabývat především sázením po telefonu. Tipující si připraví sázku a pak nám zavolá. Je to bezpečné, musí mít s námi uzavřenou smlouvu, znát svůj osobní identifikační kód a volat z předem určeného telefonního čísla,“ uvedl při zahájení provozu předseda představenstva Teletipu Vít Volhejn. Do konce letošního roku by mělo být otevřeno až dvacet poboček, a to ve všech hlavních regionech České republiky. Vsadit je možné ve sběrnách v Brně, České Lípě, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Liberci, Olomouci, Ostravě a Praze. Sázky je možné uzavírat telefonicky přes operátora nebo tónovou volbou. V Česku není zatím ze zákona možné uzavírat sázky pomocí internetu. Někteří lidé ale využívají nabídek společností, které nemají v Česku sídlo. „I tak je to porušování zákona, tentokrát ze strany tipujícího, protože sázet v cizině rovněž není dovoleno,“ uvedl Volhejn.

Sázející se prý nemusí obávat

Možnost sázet po telefonu není v zemi novinkou. Společnost Tipsport tento způsob nabízí již sedm let. Lidí, kteří telefonické sázení využívají, však není příliš mnoho. Přestože je sázení po telefonu pohodlné a snadné, dělá často klientům starosti bezpečnost takových sázek a možnost případného zneužití. V případě Teletipu je podle Volhejna o bezpečí telefonních klientů společnosti důkladně postaráno. Bývá zvykem, že při telefonické komunikaci musí klient znát dva údaje, například osobní číslo a číslo své smlouvy se sázkovou kanceláří. Teletip je v tomto směru mnohem důslednější. Nejenže klient musí znát svůj osobní identifikační kód (OIK, jakýsi PIN), ale navíc musí mít v ruce právě ten telefon, který uvedl při uzavírání smlouvy jako svůj „sázkový“. Pokud vás tedy například nějaký zloděj připraví o mobil, nebude v žádném případě moci sázet za vaše peníze. A naopak. Dozví-li se někdo náhodou váš OIK, nebude mu nic platný, leda by měl přístup i k vašemu telefonu, a to dřív než si svůj OIK stačíte jednoduchým způsobem změnit. „A to už by musela být příliš velká náhoda nebo neopatrnost,“ poznamenal Vít Volhejn. Ani v tomto případě však není podle něj nic ztraceno, protože svůj sázkový telefon můžete snadno zablokovat a zabránit tak možnosti, že na vaše konto bude sázet někdo jiný. Pokud toto nebezpečí pomine nebo se přesvědčíte, že vaše podezření bylo neopodstatněné, znovu si telefon jednoduše odblokujete.

Povinné je složení kauce

Zájemce se může oprávněně ptát, zda je dostatečná záruka, že nepřijde o své peníze a výhry. Je to prosté - tuto záruku mu dává zákon. V této souvislosti se nemohl ani Teletip vyhnout zákonné povinnosti a složil kauci ve výši 10 milionů korun na vázaný účet vinkulovaný ve prospěch Ministerstva financí ČR. V případě jakýchkoliv problémů by se z této částky vyrovnaly finanční závazky společnosti vůči jejím klientům. K bezpečnému sázení u společnosti Teletip patří i jistota, že vsadit si může jen dospělý, tedy ten, komu již bylo osmnáct let. Největší nebezpečí přitom samozřejmě hrozí v případě telefonického sázení. Proto se zájemci o tuto službu uzavírá firma smlouvu o kurzovém sázení a zároveň ověřuje jejich věk. Teprve na základě tohoto platného ověření získává potenciální klient plné oprávnění vsadit si telefonem. „Od samého počátku chceme sázení klientům usnadnit využitím moderních informačních a komunikačních technologií. Věříme, že sázející, podobně jako klienti bank, postupně začnou dávat přednost samoobslužnému režimu na internetu a pomocí telefonů GSM před osobní návštěvou sběrny,“ uvedl Jan Volhejn (bratr Víta Volhejna), místopředseda představenstva společnosti Teletip. Ta chce sázející nalákat i na možnou nejvyšší výhru - 10 milionů.

Sázku lze na internetu sestavit

I když u nás není sázení pomocí internetu povolováno, umožňuje sázková společnost (na rozdíl od konkurenčních společností) sázejícím, aby si na internetu sázku kompletně sestavili. Podobně jako při internetovém sázení, tj. na jaké tipy a kolik chtějí vsadit. „Dozvědí se ihned, jaká bude případná výše výhry, a sázku si u nás mohou připravit. Připravená sázka dostane v systému jedinečné číslo. Když se klient rozhodne sázku skutečně uzavřít, sdělí klient číslo sázky ve sběrně a zaplatí vklad, případně může totéž provést telefonicky,“ poznamenal Volhejn. Zájem o kurzové sázení v České republice podle posledních údajů dlouhodobě roste, loni při tipování sportovních výsledků lidé zkusili štěstí již za 8,1 miliardy korun. Podle dosavadních příjmů sázkových kanceláří se letos objem přijatých sázek může zvýšit až o deset procent. Tipsport měl podle svého mluvčího Lubomíra Ježka v loňském roce tržby 4,1 miliardy, zatímco letos očekává asi 4,5 miliardy korun. Celkový loňský objem loterijního trhu překročil loni 64 miliard korun. Z toho asi 38 miliard tvořily hrací automaty.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít