Na Slovensku vznikl logistický obr

05. ledna 2012, 12:58 - Profit, TZ
05. ledna 2012, 12:58

Od prvního dne roku 2012 došlo na slovenském logistickém trhu ke spojení tří logistických společností Raben Logistics Slovakia, Transkam – Slovakia a Raben Trans European Slovakia (dříve Wincanton) a vznikla tak jedna z největších společností v tomto oboru na Slovensku.

Foto: Raben Logictics Slovakia

Nově vzniklá společnost se nazývá Raben Logistics Slovakia a je nástupnickou organizací výše zmíněných společností.  Skupina Raben, jejíž součástí společnosti jsou, je jedním z předních poskytovatelů logistických služeb působících na evropském trhu již 80 let. V celkem deseti zemích poskytuje práci více než 8 000 zaměstnancům a disponuje 800 000 m2 skladové polochy ve více než 133 vlastních terminálech. Na slovenském trhu působí společnost Raben Group od roku 2008, kdy převzala česko-slovenskou společnost Setto Spedition. V následujících dvou letech dochází k další akvizici společnosti na tomto trhu. Konkrétně se jednalo o koupi 100% podílu ve společnosti Transkam - Logistika. Tímto krokem došlo k rozšíření služeb společnosti na slovenském trhu o logistické služby pro potravinářské výrobky. V roce 2011 pak proběhla poslední akvizice, kterou bylo převzetí obchodních aktivit mezinárodní společnosti Wincanton a její následné přejmenování na Raben Trans European Slovakia.

Naším cílem je zajistit obchodním partnerům společnosti Raben Group vysoký standard služeb a našim zaměstnancům jistotu práce. Spojení všech tří společností patřící do skupiny Raben bylo logické vyvrcholení předchozích událostí,” komentuje situaci Luboš Korec, výkonný ředitel Raben Logistics Slovakia. Na slovenském trhu tak vzniká společnost disponující více než 23 000 m2 skladové plochy a se čtyřmi terminály rozmístěnými strategicky jak v západním, středním, tak i východním Slovensku. Generálním ředitelem společností Raben v České a Slovenské republice se stává pan Jaroslav Nezbeda a v pozici výkonného ředitele společnosti Raben Logistics Slovakia s.r.o. bude i nadále působit ing. Luboš Korec.

Obrovský potenciál, dobrá pozice na trhu, evropské standardy a společné strategické cíle jsou zárukou stabilního vztahu mezi našimi podniky v současnosti a jejich rozvojem v budoucnosti. Jsme si jisti, že osvědčené postupy prověřené zkušenostmi všech firem a synergický efekt integrace nám pomohou poskytovat našim zákazníkům ještě efektivnější a kvalitnější logistické služby,” dodává Luboš Korec.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít