Na nemocenské prodělají malé firmy

23. února 2004, 00:00 - (em, čtk)
23. února 2004, 00:00

STÁT ZVEŘEJNIL ČÍSLA O DOPADECH ZMĚN VE VYPLÁCENÍ NEMOCENSKÉ NA FIRMY. TU MAJÍ V BUDOUCNU PLATIT SVÝM ZAMĚSTNANCŮM V PRVNÍCH ČTRNÁCTI DNECH STONÁNÍ SAMY.

STÁT ZVEŘEJNIL ČÍSLA O DOPADECH ZMĚN VE VYPLÁCENÍ NEMOCENSKÉ NA FIRMY. TU MAJÍ V BUDOUCNU PLATIT SVÝM ZAMĚSTNANCŮM V PRVNÍCH ČTRNÁCTI DNECH STONÁNÍ SAMY.

Z propočtů ministerstva práce vyplývá, že na chystaných

pravidlech vydělají podniky v oborech, kterým se nyní daří dobře: například telekomunikační a softwarové firmy či banky. Do problémů se ale naopak mohou dostat například textilky. Ty se potýkají s častějším a delším stonáním zaměstnanců, což se jim v budoucnu ještě více prodraží. V oděvních společnostech totiž v průměru chybí v práci každý den až deset lidí ze sta. A těm budou v budoucnu platit dva týdny nemocenskou. Vláda jim chce proto ulevit na odvodech na nemocenskou. Pokud ale projde návrh ministerstva práce, aby zaměstnavatelé platili za zaměstnance 1,5 procenta z hrubého platu místo nynějších 3,3 procenta, textilky nadále prodělají zhruba devět stovek na každý milion vyplacený na mzdách. Naopak například počítačové firmy, kde stonají ze stovky zaměstnanců sotva tři až čtyři, by na stejných mzdových prostředcích ušetřily zhruba jedenáct tisíc korun. Většině podniků by se měla nová pravidla vyplatit. „Pro podnikovou sféru to nebude zničující, ale naopak spíše pozitivní. Vydělalo by na tom zhruba osmdesát procent firem,“ říká ministr práce Zdeněk Škromach. V průměrné firmě totiž stoná na sto zaměstnanců každý den sedm lidí. Takový podnik tak z každého milionu korun vyplacených mezd ušetří podle návrhu přes pět tisíc korun. Jiného názoru je předseda Sdružení podnikatelů Bedřich Danda. Výpočty ministerstva ho nepřesvědčily. „Proč si stát nemocenskou nenechá, když je to tak lukrativní?“ ptá se. Ministerstvo uvažuje o tom, že by dočasně vytvořilo dvě sazby pojistného. Vyšší pro firmy, kde lidé nestonají, a nižší pro odvětví, kde jsou častěji na nemocenské.To se ale nelíbí ekonomům. Dvě sazby totiž lze obcházet. I část textilních firem totiž přišla sama na to, jak odnaučit zaměstnance stonat jen „naoko“. „Zaměstnáváme převážně ženy s dětmi, takže problémy s nemocností se občas objevují,“ říká majitel českobudějovické společnosti TEXSR Jaroslav Šrajer. Proto začali zdravým zaměstnancům vyplácet bonusy. „Každý pracovník, který v daném měsíci nemarodí, dostane k platu odměnu 600 korun.“

Mohlo by vás zajímat

Finance
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
Auta
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je…
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Technologie
Facebook ovládá celý svět. Má již 2 miliardy uživatelů
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít