Na nemocenské prodělají malé firmy

23. února 2004, 00:00 - (em, čtk)
23. února 2004, 00:00

STÁT ZVEŘEJNIL ČÍSLA O DOPADECH ZMĚN VE VYPLÁCENÍ NEMOCENSKÉ NA FIRMY. TU MAJÍ V BUDOUCNU PLATIT SVÝM ZAMĚSTNANCŮM V PRVNÍCH ČTRNÁCTI DNECH STONÁNÍ SAMY.

STÁT ZVEŘEJNIL ČÍSLA O DOPADECH ZMĚN VE VYPLÁCENÍ NEMOCENSKÉ NA FIRMY. TU MAJÍ V BUDOUCNU PLATIT SVÝM ZAMĚSTNANCŮM V PRVNÍCH ČTRNÁCTI DNECH STONÁNÍ SAMY.

Z propočtů ministerstva práce vyplývá, že na chystaných

pravidlech vydělají podniky v oborech, kterým se nyní daří dobře: například telekomunikační a softwarové firmy či banky. Do problémů se ale naopak mohou dostat například textilky. Ty se potýkají s častějším a delším stonáním zaměstnanců, což se jim v budoucnu ještě více prodraží. V oděvních společnostech totiž v průměru chybí v práci každý den až deset lidí ze sta. A těm budou v budoucnu platit dva týdny nemocenskou. Vláda jim chce proto ulevit na odvodech na nemocenskou. Pokud ale projde návrh ministerstva práce, aby zaměstnavatelé platili za zaměstnance 1,5 procenta z hrubého platu místo nynějších 3,3 procenta, textilky nadále prodělají zhruba devět stovek na každý milion vyplacený na mzdách. Naopak například počítačové firmy, kde stonají ze stovky zaměstnanců sotva tři až čtyři, by na stejných mzdových prostředcích ušetřily zhruba jedenáct tisíc korun. Většině podniků by se měla nová pravidla vyplatit. „Pro podnikovou sféru to nebude zničující, ale naopak spíše pozitivní. Vydělalo by na tom zhruba osmdesát procent firem,“ říká ministr práce Zdeněk Škromach. V průměrné firmě totiž stoná na sto zaměstnanců každý den sedm lidí. Takový podnik tak z každého milionu korun vyplacených mezd ušetří podle návrhu přes pět tisíc korun. Jiného názoru je předseda Sdružení podnikatelů Bedřich Danda. Výpočty ministerstva ho nepřesvědčily. „Proč si stát nemocenskou nenechá, když je to tak lukrativní?“ ptá se. Ministerstvo uvažuje o tom, že by dočasně vytvořilo dvě sazby pojistného. Vyšší pro firmy, kde lidé nestonají, a nižší pro odvětví, kde jsou častěji na nemocenské.To se ale nelíbí ekonomům. Dvě sazby totiž lze obcházet. I část textilních firem totiž přišla sama na to, jak odnaučit zaměstnance stonat jen „naoko“. „Zaměstnáváme převážně ženy s dětmi, takže problémy s nemocností se občas objevují,“ říká majitel českobudějovické společnosti TEXSR Jaroslav Šrajer. Proto začali zdravým zaměstnancům vyplácet bonusy. „Každý pracovník, který v daném měsíci nemarodí, dostane k platu odměnu 600 korun.“

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s…
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Technologie
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít