Na moravské svatbě

25. června 2009, 14:47 - (red)
25. června 2009, 14:47

Nejvýznamnější firmy slavily v Národním

Žebříček sto nejvýznamnějších firem České republiky sestavovaný Sdružením CZECH TOP 100 na základě přesně měřitelných hospodářských výsledků představil výsledky již po patnácté.
Neziskové sdružení si zakládá na tom, že ani dodatečně nežádá oceněné firmy o finanční příspěvek a veškeré akce financuje ze svých prostředků získávaných od partnerů. Ti využívají spojení se značkou CZECH TOP 100 ke svému zviditelnění před rozhodujícími osobnostmi české ekonomiky.
Letošní vyhlášení sto nejvýznamnějších firem za rok 2008 bylo nejen jubilejní, ale také originální. „Jakkoli je vyhlašování našich žebříčků vždy důstojné, chtěli jsme se letos v tom jubilejním odlišit od všech podobných ceremoniálů. Chtěli jsme připravit něco, nač ocenění i naši partneři a hosté budou dlouho v dobrém vzpomínat,“ říká předseda Sdružení CZECH TOP 100 Jan Struž.
Na scéně Národního divadla už nebyl jen řečnický pult a důstojní pánové s diplomy, nezpívaly se náročné operní árie, netančil se balet, nýbrž se rozvinula nefalšovaná moravská svatba. Osmdesát hudebníků, tanečníků a zpěváků od pěti do šedesáti let ve slováckých krojích vsáklo ke svatebním stolům vážné manažery, vysokoškolské profesory a další osobnosti. Svatební koláčky byly dovezeny čerstvé z jihovýchodní Moravy, doplnila je domácí slivovice a nejlepší víno z jižních strání. Místo diplomů obdrželi manažeři od sličné nevěsty vyšívané šerpy se svatebními vonicemi, místo suchého ohlašování oceněných vyzpívával mužský sbor jména firem, místo státnického potřásání rukou se přiťukávalo slivovicí.
Svatba pokračovala i po ceremoniálu v prostorách Národního divadla. Akci připravilo sdružení ve spolupráci se starostou Boršic u Blatnice Bohuslavem Vávrou, učitelem malotřídky v Nivnici Vlastimilem Ondrou, autorem scénáře, režisérem a šéfem produkce slováckých souborů, mužským sborem Boršičané, ženským sborem Nivnička, kapelou Boršičanka, dětmi ze souborů Kuřátko z Bánova, Malá Nivnička z Nivnice, slováckými pekařkami, řezníky, sýraři, vinaři, šičkami a vyšívačkami krojů. Blahoslavený kraj a lidé pod Svatým Antonínkem!

Mohlo by vás zajímat

Finance
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Auta
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je…
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Technologie
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Legendární John Romero prodává Dooma II. Na diskety se vám i podepíše
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít