Na moravské svatbě

25. června 2009, 14:47 - (red)
25. června 2009, 14:47

Nejvýznamnější firmy slavily v Národním

Žebříček sto nejvýznamnějších firem České republiky sestavovaný Sdružením CZECH TOP 100 na základě přesně měřitelných hospodářských výsledků představil výsledky již po patnácté.
Neziskové sdružení si zakládá na tom, že ani dodatečně nežádá oceněné firmy o finanční příspěvek a veškeré akce financuje ze svých prostředků získávaných od partnerů. Ti využívají spojení se značkou CZECH TOP 100 ke svému zviditelnění před rozhodujícími osobnostmi české ekonomiky.
Letošní vyhlášení sto nejvýznamnějších firem za rok 2008 bylo nejen jubilejní, ale také originální. „Jakkoli je vyhlašování našich žebříčků vždy důstojné, chtěli jsme se letos v tom jubilejním odlišit od všech podobných ceremoniálů. Chtěli jsme připravit něco, nač ocenění i naši partneři a hosté budou dlouho v dobrém vzpomínat,“ říká předseda Sdružení CZECH TOP 100 Jan Struž.
Na scéně Národního divadla už nebyl jen řečnický pult a důstojní pánové s diplomy, nezpívaly se náročné operní árie, netančil se balet, nýbrž se rozvinula nefalšovaná moravská svatba. Osmdesát hudebníků, tanečníků a zpěváků od pěti do šedesáti let ve slováckých krojích vsáklo ke svatebním stolům vážné manažery, vysokoškolské profesory a další osobnosti. Svatební koláčky byly dovezeny čerstvé z jihovýchodní Moravy, doplnila je domácí slivovice a nejlepší víno z jižních strání. Místo diplomů obdrželi manažeři od sličné nevěsty vyšívané šerpy se svatebními vonicemi, místo suchého ohlašování oceněných vyzpívával mužský sbor jména firem, místo státnického potřásání rukou se přiťukávalo slivovicí.
Svatba pokračovala i po ceremoniálu v prostorách Národního divadla. Akci připravilo sdružení ve spolupráci se starostou Boršic u Blatnice Bohuslavem Vávrou, učitelem malotřídky v Nivnici Vlastimilem Ondrou, autorem scénáře, režisérem a šéfem produkce slováckých souborů, mužským sborem Boršičané, ženským sborem Nivnička, kapelou Boršičanka, dětmi ze souborů Kuřátko z Bánova, Malá Nivnička z Nivnice, slováckými pekařkami, řezníky, sýraři, vinaři, šičkami a vyšívačkami krojů. Blahoslavený kraj a lidé pod Svatým Antonínkem!

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jaké je zadlužení českých domácností?
Nejzadluženější státy světa
Když v cizině nabouráme, nebo nám auto ukradnou
Srovnaní cen potravin, nápojů a taxi v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Auta
Suzuki Swift Sport nové generace se ukazuje na prvním…
Jaguar XJR575: Nejrychlejší verze modelu XJ v historii zvládne až 300 km/h
BMW slaví 40. let řady 7 výroční edicí. Vznikne pouze 200 exemplářů
Test ojetiny: Ford Mondeo je už v letech a nabídka pěkných aut se zmenšuje
Porsche připravuje Boxster a Cayman GTS. Čtyřválcový motor ale zůstane
Technologie
Které funkce budou odebrány z Windows 10 Fall Creators Update?
Seagate se vrací na trh běžných SSD, s diskem Nytro 141 pro PC, NAS a levné servery
Rychlejší spuštění, nižší spotřeba paměti. Firefox 55 nabídne signifikantní zlepšení
Lenovo na výstavě Tech World 2017 znovu předvedlo ohýbací tablet [video]
Šestnáctijádro Intel Core i9-7960X by mohlo mít frekvenci 2,5 GHz, našlo se v Geekbench
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít