Na lyže i do Alp

20. června 2008, 19:04 - Ondřej Hergesell
20. června 2008, 19:04

Provozovatel lyžařských středisek začne prodávat zájezdy na hory

Společnost Snowhill, největší provozovatel lyžařských středisek v České republice, hodlá začít prodávat lyžařské zájezdy do Alp. Týdeníku EURO to potvrdil majitel a jednatel Snowhillu Karel Vacek. Firma proto před časem založila dceřinou společnost, cestovní kancelář SporTour, která již nyní zprostředkovává ubytování na českých horách. „Organizátorem zájezdů do Alp bude SporTour, ale samotný produkt hodláme nabízet pod značkou Snowhill, která je na českém trhu již dobře zavedená. Se zájezdy chceme začít již nadcházející zimu,“ říká Vacek. Firma plánuje zájezdy prodávat prostřednictvím internetu a také v kamenných pobočkách, které hodlá vybudovat v osmi nákupních centrech po celé České republice.
SporTour v současnosti vyjednává v alpských střediscích výhodnější ceny permanentek a ubytování pro své zákazníky. Součástí nabídky služeb by měla být i doprava do zahraničí. „Výsledkem všeho by měl být stav, kdy z jednoho místa budeme moci obsloužit všechny zákazníky. Tedy ty, kteří chtějí lyžovat v našich střediscích v Česku, i ty, jež hodlají za sněhem vyjet do Alp,“ tvrdí Vacek. Počítá s tím, že během následující zimní sezony by mohlo do Rakouska, Švýcarska a Itálie se Snowhillem vycestovat pět až deset tisíc lidí. „Do budoucna by se toto číslo mělo zvyšovat,“ dodává. Z informací týdeníku EURO rovněž vyplývá, že od 1. července by měl do SporTouru do pozice ředitele nastoupit Jan Herget, dosavadní marketingový manažer cestovní kanceláře Nev-Dama. „Bude se podílet na vytváření nabídek zájezdů a především nasmlouvání středisek a ubytovacích kapacit v Alpách,“ vysvětluje Vacek.
Kromě nabídky běžných lyžařských zájezdů se Snowhill, respektive SporTour, hodlá zaměřit i na bonitnější klientelu, která preferuje lyžování v luxusnějších alpských střediscích. „Chceme nabízet full-service zájezdy pro zákazníky do Kitzbühelu, Davosu a dalších lokalit, jež by podle požadavků klienta zahrnovaly ubytování ve špičkových hotelech i dopravu letadlem, ať již běžnou linkou, či soukromým tryskáčem,“ naznačuje majitel Snowhillu. Cílem rozšíření aktivit o cestovní kancelář je snaha o vyrovnanější portfolio nabídky a snaha profilovat se jako firma pro trávení volného času. „Proto jsme koupili podíl ve společnosti Yellow Point, jež zprostředkovává firemní akce a outdoorové aktivity, a také proto jsme vstoupili do firmy na zážitky Den jak sen,“ uzavírá Vacek.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít