Na lyže i do Alp

20. června 2008, 19:04 - Ondřej Hergesell
20. června 2008, 19:04

Provozovatel lyžařských středisek začne prodávat zájezdy na hory

Společnost Snowhill, největší provozovatel lyžařských středisek v České republice, hodlá začít prodávat lyžařské zájezdy do Alp. Týdeníku EURO to potvrdil majitel a jednatel Snowhillu Karel Vacek. Firma proto před časem založila dceřinou společnost, cestovní kancelář SporTour, která již nyní zprostředkovává ubytování na českých horách. „Organizátorem zájezdů do Alp bude SporTour, ale samotný produkt hodláme nabízet pod značkou Snowhill, která je na českém trhu již dobře zavedená. Se zájezdy chceme začít již nadcházející zimu,“ říká Vacek. Firma plánuje zájezdy prodávat prostřednictvím internetu a také v kamenných pobočkách, které hodlá vybudovat v osmi nákupních centrech po celé České republice.
SporTour v současnosti vyjednává v alpských střediscích výhodnější ceny permanentek a ubytování pro své zákazníky. Součástí nabídky služeb by měla být i doprava do zahraničí. „Výsledkem všeho by měl být stav, kdy z jednoho místa budeme moci obsloužit všechny zákazníky. Tedy ty, kteří chtějí lyžovat v našich střediscích v Česku, i ty, jež hodlají za sněhem vyjet do Alp,“ tvrdí Vacek. Počítá s tím, že během následující zimní sezony by mohlo do Rakouska, Švýcarska a Itálie se Snowhillem vycestovat pět až deset tisíc lidí. „Do budoucna by se toto číslo mělo zvyšovat,“ dodává. Z informací týdeníku EURO rovněž vyplývá, že od 1. července by měl do SporTouru do pozice ředitele nastoupit Jan Herget, dosavadní marketingový manažer cestovní kanceláře Nev-Dama. „Bude se podílet na vytváření nabídek zájezdů a především nasmlouvání středisek a ubytovacích kapacit v Alpách,“ vysvětluje Vacek.
Kromě nabídky běžných lyžařských zájezdů se Snowhill, respektive SporTour, hodlá zaměřit i na bonitnější klientelu, která preferuje lyžování v luxusnějších alpských střediscích. „Chceme nabízet full-service zájezdy pro zákazníky do Kitzbühelu, Davosu a dalších lokalit, jež by podle požadavků klienta zahrnovaly ubytování ve špičkových hotelech i dopravu letadlem, ať již běžnou linkou, či soukromým tryskáčem,“ naznačuje majitel Snowhillu. Cílem rozšíření aktivit o cestovní kancelář je snaha o vyrovnanější portfolio nabídky a snaha profilovat se jako firma pro trávení volného času. „Proto jsme koupili podíl ve společnosti Yellow Point, jež zprostředkovává firemní akce a outdoorové aktivity, a také proto jsme vstoupili do firmy na zážitky Den jak sen,“ uzavírá Vacek.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Technologie
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Asus se úplně zbláznil. Uvedl 6 až 12 nových Zenfonů 4
GPS, laser a bohatá sklizeň: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít