Na každé prase se najde řezník...

22. srpna 2005, 00:00 - (ph)
22. srpna 2005, 00:00

RADOVAN KREJČÍŘ Od krkolomného útěku Radovana Krejčíře uplynuly dva měsíce. Po podnikateli, který prý podvodně shromáždil miliardy korun, se slehla zem. Spekuluje se o jeho útěku do některé z arabských zemí. Kvůli jeho zmizení padl i policejní prezident.

**RADOVAN KREJČÍŘ

Od krkolomného útěku Radovana Krejčíře uplynuly dva měsíce. Po podnikateli, který prý podvodně shromáždil miliardy korun, se slehla zem. Spekuluje se o jeho útěku do některé z arabských zemí. Kvůli jeho zmizení padl i policejní prezident.

Podnikatel Radovan Krejčíř, který skandálně utekl policii během zásahu v jeho luxusní černošické vile, toho má na krku poměrně dost. Je totiž obviněn z podílnictví v půlmiliardovém celním podvodu společnosti M5 a z vytunelování firmy Technology Leasing. Policie ho viní i z toho, že vyvedl 271 milionů korun z rodinné firmy na Panenské ostrovy, a z podvodu při ovládnutí Tepláren Otrokovice. Obžalován je za nezaplacení dvacetimilionového úvěru, kdy podle policie převedl zadluženou firmu na takzvaného bílého koně, a z podvodu při koupi stavebních pozemků v pražských Letňanech. Spekuluje se i o jeho účasti v podvodech s takzvanými lehkými topnými oleji, které vzbudily velkou pozornost v polovině devadesátých let. Kuriózní na Krejčířově případu je to, že ho „shodili“ kumpáni. A tak se není co divit, že v jednom z jeho dopisů, které se dostaly na veřejnost v době Krejčířova vazebního stíhání, píše: „Mrázek a Gottvald mě nezajímají. Jsou to všechno prasata, na která se taky určitě najde řezník.“ Násilí ostatně Krejčíř pocítil i vůči svým blízkým. Jeho otec před několika lety zmizel a podnikatel se domnívá, že to bylo v souvislosti s pokusem podsvětí dostat se k části jeho majetku. „Kdo bude hovořit proti Krejčířům, špatně dopadne. A kdo bude svědčit proti Krejčířovi, nepřežije. Nikdo neví, kolik policistů a politiků má Krejčíř na své straně. A z lidí okolo něj šel vždycky strach. Vždycky si najdou každého, kdo promluví,“ vyznal se nedávno obyvatel Krejčířova rodného Českého Těšína reportérům Magazínu Práva. Jestli je Krejčíř už za hranicemi, nebo se skrývá v Česku, není jasné. Jeho advokát Tomáš Sokol tvrdí, že to neví, a i kdyby věděl, neřekl by to. Každopádně má díky svým finančním možnostem zřejmě obstojnou šanci na dlouhý útěk či dokonce pokojný život pod novou identitou.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Co je dobré vědět o exekucích? 2. díl: dědictví, společné jmění manželů a rozvod
Jaké je zadlužení českých domácností?
Auta
Mercedes vymění DTM za elektrické formule. Ostrý start…
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle jako Porsche 918 Spyder
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Suzuki Swift Sport nové generace se ukazuje na prvním obrázku. Atmosféra je minulostí
Technologie
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Čína blokuje WhatsApp, Rusko po jeho vzoru hodlá blokovat služby VPN a proxy
Poslední testovací kolo. Stáhněte si Android O Developer Preview 4
Malování zastřeleno nebude. Microsoft ho „uklidí“ do Windows Storu
Intel nový ovladač pro SoC Cloverview nevydá. Jak to bude s podporou Windows 10?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít