Na každé prase se najde řezník...

22. srpna 2005, 00:00 - (ph)
22. srpna 2005, 00:00

RADOVAN KREJČÍŘ Od krkolomného útěku Radovana Krejčíře uplynuly dva měsíce. Po podnikateli, který prý podvodně shromáždil miliardy korun, se slehla zem. Spekuluje se o jeho útěku do některé z arabských zemí. Kvůli jeho zmizení padl i policejní prezident.

**RADOVAN KREJČÍŘ

Od krkolomného útěku Radovana Krejčíře uplynuly dva měsíce. Po podnikateli, který prý podvodně shromáždil miliardy korun, se slehla zem. Spekuluje se o jeho útěku do některé z arabských zemí. Kvůli jeho zmizení padl i policejní prezident.

Podnikatel Radovan Krejčíř, který skandálně utekl policii během zásahu v jeho luxusní černošické vile, toho má na krku poměrně dost. Je totiž obviněn z podílnictví v půlmiliardovém celním podvodu společnosti M5 a z vytunelování firmy Technology Leasing. Policie ho viní i z toho, že vyvedl 271 milionů korun z rodinné firmy na Panenské ostrovy, a z podvodu při ovládnutí Tepláren Otrokovice. Obžalován je za nezaplacení dvacetimilionového úvěru, kdy podle policie převedl zadluženou firmu na takzvaného bílého koně, a z podvodu při koupi stavebních pozemků v pražských Letňanech. Spekuluje se i o jeho účasti v podvodech s takzvanými lehkými topnými oleji, které vzbudily velkou pozornost v polovině devadesátých let. Kuriózní na Krejčířově případu je to, že ho „shodili“ kumpáni. A tak se není co divit, že v jednom z jeho dopisů, které se dostaly na veřejnost v době Krejčířova vazebního stíhání, píše: „Mrázek a Gottvald mě nezajímají. Jsou to všechno prasata, na která se taky určitě najde řezník.“ Násilí ostatně Krejčíř pocítil i vůči svým blízkým. Jeho otec před několika lety zmizel a podnikatel se domnívá, že to bylo v souvislosti s pokusem podsvětí dostat se k části jeho majetku. „Kdo bude hovořit proti Krejčířům, špatně dopadne. A kdo bude svědčit proti Krejčířovi, nepřežije. Nikdo neví, kolik policistů a politiků má Krejčíř na své straně. A z lidí okolo něj šel vždycky strach. Vždycky si najdou každého, kdo promluví,“ vyznal se nedávno obyvatel Krejčířova rodného Českého Těšína reportérům Magazínu Práva. Jestli je Krejčíř už za hranicemi, nebo se skrývá v Česku, není jasné. Jeho advokát Tomáš Sokol tvrdí, že to neví, a i kdyby věděl, neřekl by to. Každopádně má díky svým finančním možnostem zřejmě obstojnou šanci na dlouhý útěk či dokonce pokojný život pod novou identitou.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít