Na golfu s ptáčkem Emilem

17. října 2005, 00:00 - (ac)
17. října 2005, 00:00

EMIL 2005 Již třetí ročník Benefičního golfového turnaje Emil 2005 se tentokrát uskutečnil na golfovém hřišti v Karlových Varech, a to ve čtvrtek 29. září. Benefice byla určena projektu Emil. Tento projekt zajišťuje prostředky pro více než sedm tisíc handicapovaných dětí se všemi druhy postižení, které mají rády sport stejně jako jiné děti.

EMIL 2005

Již třetí ročník Benefičního golfového turnaje Emil 2005 se tentokrát uskutečnil na golfovém hřišti v Karlových Varech, a to ve čtvrtek 29. září. Benefice byla určena projektu Emil.

Tento projekt zajišťuje prostředky pro více než sedm tisíc handicapovaných dětí se všemi druhy postižení, které mají rády sport stejně jako jiné děti. Zájem zahrát si golf a navíc pomoci malým sportovcům projevili partneři Českého paralympijského týmu i další společnosti.

Hráčům, kteří vytvořili dvě mužské kategorie podle HCP, jednu kategorii žen a jednu smíšenou pro „zelené karty“, zpočátku počasí v krásném karlovarském areálu přálo, nakonec ale turnaj končil za deštivého a chladného počasí. Mimo hlavní turnaj byly vyhlášeny a oceněny dvě vložené soutěže the longest drive a nearest to the pin. Třetí vyhlášená soutěž - hole in one -neměla vítěze, a proto speciální cena - reprezentační dres paralympionika, cyklisty Jiřího Ježka, v němž získal zlato v Aténách - putovala do dražby.

Proměnlivé počasí nic neubralo na úspěšnosti dobročinné dražby, ve které se dražily sportovní předměty věnované úspěšnými paralympioniky. A tak licitátor, několikanásobný paralympijský vítěz se zkušenostmi moderátora Jiří Ježek, kromě svého dresu dražil rukavice lyžařky Petry Kurkové, disk atleta Romana Musila, kimono judistky Michaely Vodákové a dres atletky Martiny Kniezkové. Zlatým hřebem dražby se stal šíp lukostřelce Zdeňka Šebka, za nějž dal „nový“ majitel sto tisíc korun. Tím se celková částka, určená jako benefice handicapovaným dětem, vyšplhala na konečných 241 tisíc korun.

BENEFIČNÍ PROJEKT EMIL

Počátek projektu se datuje od roku 2003. Projekt podporuje sportovní kluby a tělovýchovné jednoty, které sdružuje Český paralympijský výbor. Jak můžete pomoci: zasláním DMS Emil na číslo 87777 nebo na účet č. 182 182 182/0800. Další informace a aktivity najdete na www.emil-cpt.cz.

VÝSLEDKY TURNAJE

Muži HCP 0-24,0

1. Karel Kučera

2. Petr Chajda

3. Antonín Ebr

Muži HCP 24,1-36,0

1. Pavel Kopečný

2. Ondřej Trojan

3. Tomáš Drápela

Ženy HCP 0-36,0

1. Jana Fialová-Zavacká

2. Tereza Vránková

3. Miroslava Stupková

Smíšená - zelené karty

1. Martina Kudláčková

2. Josef Boucník

3. Václav Havlíček

Nearest to the pin na jamce číslo 10

vítěz - Bohumil Procházka

The longest drive na jamce číslo 3

vítěz - David Dušek

Nejlepší flight:

Pavel Kopečný, Ondřej Trojan, Aleš Tomec

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít