Monzum u Hájků

20. února 2009, 13:33 - Martin Mašek
20. února 2009, 13:33

Krátké zprávy

Lázně
Monzun u Hájků
Monsoon spa znamená česky monzunové lázně. A právě první pražské exotické lázně v asijském stylu s názvem Monsoon spa vznikly Na Poříčí, v pasáži U Hájků. Ve třech poschodích na ploše 650 čtverečních metrů poskytují jak tradiční lázeňské procedury (například včetně uhličité vany nebo fyzioterapie), tak i léčebné a osvěžující metody Východu. Několik druhů asijských masáží, akupunkturu, akupresuru, ajurvédu i třeba pyramidální léčbu, která dobíjí tělo pozitivní energií.
Prostor Monsoon spa má dvě hlavní části s rozdílným zaměřením i atmosférou. Privátní spa tvoří dvě separátní místnosti se saunou či párou, whirpoolem, sprchou a odpočívárnou. Druhá část je přístupná pouze členům exkluzivního klubu Monsoon spa. V její suché části se provádějí rozmanité asijské masáže, sportovní a relaxační masáže, masáže lávovými kameny, lymfodrenáže, baňkování, reiki, shiatsu. Mokrá část nabízí například finskou saunu, aroma saunarium, aroma a bylinnou páru, hydromasážní vanu, léčbu obelisky, thalasso (solná) oxygenoterapii (léčbu kyslíkem), ledovou studnu, ochlazovací vědro a tropický déšť. V části pro specializované terapie členové klubu vybírají ze šesti balíčků složených ze zvláštních procedur, jejichž zaměření naznačují názvy: Relax, Energy, Immunity, Detox, Slim a Beauty. Systém on-line rezervací garantuje, že ve stejnou chvíli nebude v celých lázních více než 15 osob.
„Dnes je zvykemí při potížích spolknout pilulku a zakrýt tak dlouhodobé signály našeho těla. Pak ale přicházejí chronické bolesti, nenávratná poškození a deprese. Proto jsem se rozhodla vytvořit místo, kde si lidé mohou vyzkoušet, že pečovat o sebe se opravdu vyplatí, a navíc to může být velmi příjemné,“ říká duchovní matka a majitelka Monsoon spa Lenka Tretterová.

popisek
Uklidňujícím dojmem působí už samy prostory Monsoon spa. Martin Mašek

Voňavá Vaňkovka
Ještě týden (do 1. března včetně) bude v brněnské Galerii Vaňkovka instalovaná voňavá expozice s názvem Zahrada jarního Orientu. K vidění a také cítění jsou ve Vaňkovce stylizované japonské zahrady s typickými architektonickými prvky, cestičkami a jezírky. Na pozadí exotických rostlin připravila galerie ve spolupráci s Japonským centrem v Brně doprovodný program. V jeho rámci bude v sobotu 28. února probíhat Malý workshop kaligrafie a dojde také na ukázky bojových umění tajči a wushu. V neděli 1. března předvedou studenti japonské divadlo kjógenu a členové brněnského klubu další bojové umění taekwondo.

popisek
Památka na Liberec. K mistrovství světa v klasickém lyžování, které se od 18. února koná v Liberci, vydala společnost Zlaté Mince – Numismatika pamětní medaile z ryzího zlata a ze stříbra. Jejich autorem je Petr Horák a rytecky je ztvárnil Lubomír Lietava. Zlatá plaketa má průměr 28 milimetrů a váží 15,56 g. Zájemci za ni zaplatí 15 000 Kč. Stejné vyobrazení je na šestnáct gramů vážící stříbrné medaili s průměrem 34 milimetrů, jejíž cena je 700 Kč.

LeSportsac před branami
Na český trh vstupuje americká značka LeSportsac, která je synonymem luxusu, originálního a nenapodobitelného designu, kvalitního zpracování a dobrého vkusu. Už od sedmdesátých let okupuje přední příčky žebříčků nejoblíbenějších módních doplňků. LeSportsac vyrábí stylové kabely, kabelky, batůžky a cestovní kufříky, které vypadají luxusně, ale zároveň si je může každý dovolit. Modely jsou totiž roztříděné do několika kolekcí, které jsou cenově odlišné. Základní řada LeSportsac Classic Collection, která bude v Česku v prodeji jako první, obsahuje sportovně laděné střihy a mnohobarevné potisky kabelek a tašek s motivy přírody i symboly velkoměst nebo elegantními geometrickými vzory. Kolekce zahrnuje kabelky v různých velikostech, praktické batohy a oblíbené objemné tašky na rameno. A také obaly na notebooky nebo menší doplňky jako peněženky, pouzdra na psací potřeby, doklady či kosmetické potřeby.
Pro LeSportsac pravidelně navrhují slavní designéři a umělci, několik kolekcí vytvořila například Stella McCartneyová, jejíž modely také postupně dorazí na český trh. více na www.lesportsac.com. Popisek: Výrobky LeSportsac charakterizuje také jejich pestrá barevnost

Lok citronového a do vln
S pivem, které chutná po karamelách, nebo dokonce po zdravém citronu, by zřejmě žádný hostinský od Aše po Lanžhot u svých hostů neuspěl. Přesto vznikají v Česku i piva s těmito pro každého pivaře jemně řečeno podivnými příchutěmi. Vyrábí je „postřižinský pivovar“ v Nymburce a pod názvem Gold Bohemia Beer exportuje do Francie, kde je o ně kupodivu zájem. V případě karamelového piva jde vlastně o tradiční jedenáctku s obsahem alkoholu od čtyř do sedmi procent a vyváží se po celý rok. Naopak „citronové“ pivo je sezonní záležitostí, pije se v létě na přímořských plážích, takže obsah alkoholu je „z bezpečnostních důvodů“ jen mezi třemi a třemi a půl procenty. Ještě slabší pivo, ovšem bez citronového šmaku, vyrábějí v Nymburce pro Švédy, u toho je obsah alkoholu pouze 2,8 procenta.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Fiat slaví už podruhé 60. narozeniny modelu 500. Tentokrát…
Totálka do šrotu? Kdepak. Z těchto vraků dělají v Rusku zánovní ojetiny
Pouštní supersport Zarooq SandRacer 500 GT jde do výroby. Stojí přes 10 milionů
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Technologie
Intel uvádí první disk s 64vrstvou NAND, SSD 545s. Slibuje vysoký výkon i ve velké zátěži
Intel Core i5-7400: jak si vede čtyřjádrový Kaby Lake za 5 tisíc? (uživatelská recenze)
Levné telefony budou výkonnější a déle vydrží. Díky Snapdragonu 450
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít