Monitorovací systém ušetří čtvrtinu nákladů

17. dubna 2009, 00:00 - Tomáš Johánek
17. dubna 2009, 00:00

Jednou z možností, jak zefektivnit správu vozového parku,je využívat služeb monitorovacích systémů. Kromě snížení nákladů umožňují i dohledání vozidla v případě krádeže.

Uživatel monitorovacího systému může vozidla kontrolovat prostřednictvím webového rozhraní.

Autor: Profit

Každá firma má svůj vozový park o různém počtu a různé struktuře vozidel. Díky monitorovacím systémům mohou ušetřit jak velké organizace, tak i menší podnikatelé. Úspora provozních nákladů se obvykle pohybuje od 10 do 30 procent. Návratnost systému činí dva až čtyři měsíce. Výhodou je také zjednodušení vedení celé agendy knihy jízd, ta se totiž generuje automaticky. Systém dává majitelům okamžité informace o poloze při odcizení vozidla, a výrazně tak zvýší šance na jeho navrácení.

Poloha vozidla v reálném čase

Jak systém monitoringu vozidla pracuje? Systém v reálném čase sleduje a zaznamenává jízdní parametry, jako jsou poloha, rychlost, stavy vstupů a další veličiny, které pak přenáší do GPS centra. Z něj jsou data vzápětí přenesena k zákazníkovi, kde se zpracovávají a vyhodnocují. Zákazník tak získává dokonalý přehled o vozovém parku a možnost snadno pracovat se všemi potřebnými informacemi.

Donedávna se ceny obdobných řešení pohybovaly v desetitisícových částkách a jejich instalace a správa byly relativně složité. Dnes činí pořizovací náklady na systém méně než deset tisíc korun. Poměrně jednoduchá je i instalace zařízení. Jednotka se skládá z centrálního modulu, GPS a GSM antény, konektorů a kabeláže. Veškeré zařízení se standardně montuje skrytě zčásti do boxu za sedačkou a zčásti pod sedačku, kde je vše napojeno na baterii a klíček startéru. Řidič zde nemusí ovládat nic kromě tlačítka, které selektuje jízdy na služební a soukromé.

Jednoduchý přesun do počítače

„Díky takto namontované jednotce dochází v reálném čase k zaznamenávání jízdních parametrů, jako jsou poloha, rychlost, nadmořská výška a další v GPS Centru CarNet, jehož služby jsou placenou součástí celého systému,“ říká Veronika Vlasatíková, výkonná ředitelka společnosti SGS, která je jednou z poskytovatelů systému CarNet. Zde jsou data uložena do doby, než si je zákazník přesune jednoduše kliknutím na svůj lokální počítač. „K tomu, aby se zjistila aktuální pozice sledovaného vozidla, je potřeba pouze internet a všechny potřebné parametry jsou okamžitě jako na dlani,“ dodává.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Týkají se vás nedoplatky na daních? Pozor, exekutoři už je začali vymáhat
Auta
Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017
Také Toyota Auris (ne)míří do terénu. Verze Freestyle přidává plasty, ale nic dalšího
Už i Hyundai přechází na uhlíková vlákna, prozrazuje nový patent
Mazda představila svou Škodu Kodiaq. Sedmimístná CX-8 ale do Evropy nemíří
Hyundai i30 N se už vyrábí. Do konce roku vznikne pouze 1450 exemplářů
Technologie
Oracle odhalil procesor Sparc M8. Má novou architekturu, takt 5 GHz a asi je poslední
Tip: Naplánujte si automatické zapnutí Wi-Fi na zařízení s Windows 10
Apple vydal iOS 11. Nový systém přináší desítky novinek
Na nereferenční Radeony RX Vega se může čekat až do půlky října, výrobci nemají čipy
Některé počítače HP se po servisní aktualizaci Windows 10 spouští až 10 minut
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít