Mohelnický Siemens získal ocenění Bezpečný podnik

20. května 2011, 12:29 - Profit, TZ
20. května 2011, 12:29

Závod společnosti Siemens na výrobu elektromotorů v Mohelnici získal jako první výrobní závod v Olomouckém kraji osvědčení Bezpečný podnik.

Foto: Siemens

Toto osvědčení vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí a Státní úřad inspekce práce na základě splnění požadavků národního programu zavádění systému řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

Až 1,5 milionu elektromotorů letos vyrobí mohelnický závod společnosti Siemens na výrobu asynchronních elektromotorů, který je největší svého druhu v Evropě. Jde o rekordní počet v období po celosvětové hospodářské krizi. Rostoucí objem výroby jde ruku v ruce se stále rostoucí bezpečností výroby.

Pokles výroby během krize jsme využili k dalšímu zlepšení pracovních podmínek a organizace práce. Výsledkem je ocenění, které jsme získali jako první výrobní závod v Olomouckém kraji,“ řekl Pavel Pěnička, ředitel mohelnického závodu Siemens a dodal: „Péči o zdraví a bezpečnost práce věnujeme velkou pozornost. Myslíme i na zaměstnance se změněnou pracovní schopností, pro které jsme zřídili chráněnou dílnu přímo v podmínkách průmyslové výroby.

Od opětovného vstupu do závodu v roce 1994 společnost Siemens investovala přes čtyři miliardy Kč do modernizace podniku, rozvoje vývoje a výroby, zlepšení výrobních podmínek a ochrany životního prostředí. Dnes je mohelnický Siemens největším závodem na výrobu asynchronních elektromotorů v celé Evropě a zaměstnává 2200 lidí. V příštím roce závod plánuje otevřít novou výrobní halu. Rozšíření výroby přinese dvě stě nových pracovních míst.

Program „Bezpečný podnik“ má za cíl zvýšit úroveň bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, včetně ochrany životního prostředí, a docílit tak vyšší úrovně kultury práce a pracovní pohody, společně s vytvořením podmínek pro zavedení integrovaného systému řízení v souladu s předpisy České republiky a Evropské unie. Program byl vyhlášen v roce 1996 ministrem práce a sociálních věcí, garantem programu je Státní úřad inspekce práce v Opavě. Požadavky na systém řízení BOZP, specifikované v programu „Bezpečný podnik“, vychází z principu a zásad uplatňovaných systémovými normami ISO 14001 a ISO 9001 a jsou v souladu s požadavky pro systémy řízení BOZP stanovenými dokumentem OHSAS 18001 a příručkou ILO-OSH 2001 vydanou Mezinárodní organizací práce při OSN.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni…
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Technologie
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Ryzen 3 jde na trh, cenami míří pod Core i3. A konečně vychází i APU Bristol Ridge
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít