Mohelnický Siemens získal ocenění Bezpečný podnik

20. května 2011, 12:29 - Profit, TZ
20. května 2011, 12:29

Závod společnosti Siemens na výrobu elektromotorů v Mohelnici získal jako první výrobní závod v Olomouckém kraji osvědčení Bezpečný podnik.

Foto: Siemens

Toto osvědčení vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí a Státní úřad inspekce práce na základě splnění požadavků národního programu zavádění systému řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

Až 1,5 milionu elektromotorů letos vyrobí mohelnický závod společnosti Siemens na výrobu asynchronních elektromotorů, který je největší svého druhu v Evropě. Jde o rekordní počet v období po celosvětové hospodářské krizi. Rostoucí objem výroby jde ruku v ruce se stále rostoucí bezpečností výroby.

Pokles výroby během krize jsme využili k dalšímu zlepšení pracovních podmínek a organizace práce. Výsledkem je ocenění, které jsme získali jako první výrobní závod v Olomouckém kraji,“ řekl Pavel Pěnička, ředitel mohelnického závodu Siemens a dodal: „Péči o zdraví a bezpečnost práce věnujeme velkou pozornost. Myslíme i na zaměstnance se změněnou pracovní schopností, pro které jsme zřídili chráněnou dílnu přímo v podmínkách průmyslové výroby.

Od opětovného vstupu do závodu v roce 1994 společnost Siemens investovala přes čtyři miliardy Kč do modernizace podniku, rozvoje vývoje a výroby, zlepšení výrobních podmínek a ochrany životního prostředí. Dnes je mohelnický Siemens největším závodem na výrobu asynchronních elektromotorů v celé Evropě a zaměstnává 2200 lidí. V příštím roce závod plánuje otevřít novou výrobní halu. Rozšíření výroby přinese dvě stě nových pracovních míst.

Program „Bezpečný podnik“ má za cíl zvýšit úroveň bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, včetně ochrany životního prostředí, a docílit tak vyšší úrovně kultury práce a pracovní pohody, společně s vytvořením podmínek pro zavedení integrovaného systému řízení v souladu s předpisy České republiky a Evropské unie. Program byl vyhlášen v roce 1996 ministrem práce a sociálních věcí, garantem programu je Státní úřad inspekce práce v Opavě. Požadavky na systém řízení BOZP, specifikované v programu „Bezpečný podnik“, vychází z principu a zásad uplatňovaných systémovými normami ISO 14001 a ISO 9001 a jsou v souladu s požadavky pro systémy řízení BOZP stanovenými dokumentem OHSAS 18001 a příručkou ILO-OSH 2001 vydanou Mezinárodní organizací práce při OSN.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující…
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Technologie
Další den, nové sestavení. Microsoft vydal Windows 10 Insider Preview build 16294
Překvapení: AMD příští rok vydá 12nm procesory a GPU, na nové technologii 12LP od GloFo
Nejvýkonnější herní konzoli si už můžete předobjednat. Xbox One X stojí 13 500 Kč
Osmijádrové Intely na příští rok by stále mohly být 14nm, založené na Coffee Lake
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít