Mohelnický Siemens získal ocenění Bezpečný podnik

20. května 2011, 12:29 - Profit, TZ
20. května 2011, 12:29

Závod společnosti Siemens na výrobu elektromotorů v Mohelnici získal jako první výrobní závod v Olomouckém kraji osvědčení Bezpečný podnik.

Foto: Siemens

Toto osvědčení vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí a Státní úřad inspekce práce na základě splnění požadavků národního programu zavádění systému řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

Až 1,5 milionu elektromotorů letos vyrobí mohelnický závod společnosti Siemens na výrobu asynchronních elektromotorů, který je největší svého druhu v Evropě. Jde o rekordní počet v období po celosvětové hospodářské krizi. Rostoucí objem výroby jde ruku v ruce se stále rostoucí bezpečností výroby.

Pokles výroby během krize jsme využili k dalšímu zlepšení pracovních podmínek a organizace práce. Výsledkem je ocenění, které jsme získali jako první výrobní závod v Olomouckém kraji,“ řekl Pavel Pěnička, ředitel mohelnického závodu Siemens a dodal: „Péči o zdraví a bezpečnost práce věnujeme velkou pozornost. Myslíme i na zaměstnance se změněnou pracovní schopností, pro které jsme zřídili chráněnou dílnu přímo v podmínkách průmyslové výroby.

Od opětovného vstupu do závodu v roce 1994 společnost Siemens investovala přes čtyři miliardy Kč do modernizace podniku, rozvoje vývoje a výroby, zlepšení výrobních podmínek a ochrany životního prostředí. Dnes je mohelnický Siemens největším závodem na výrobu asynchronních elektromotorů v celé Evropě a zaměstnává 2200 lidí. V příštím roce závod plánuje otevřít novou výrobní halu. Rozšíření výroby přinese dvě stě nových pracovních míst.

Program „Bezpečný podnik“ má za cíl zvýšit úroveň bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, včetně ochrany životního prostředí, a docílit tak vyšší úrovně kultury práce a pracovní pohody, společně s vytvořením podmínek pro zavedení integrovaného systému řízení v souladu s předpisy České republiky a Evropské unie. Program byl vyhlášen v roce 1996 ministrem práce a sociálních věcí, garantem programu je Státní úřad inspekce práce v Opavě. Požadavky na systém řízení BOZP, specifikované v programu „Bezpečný podnik“, vychází z principu a zásad uplatňovaných systémovými normami ISO 14001 a ISO 9001 a jsou v souladu s požadavky pro systémy řízení BOZP stanovenými dokumentem OHSAS 18001 a příručkou ILO-OSH 2001 vydanou Mezinárodní organizací práce při OSN.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít