Mobilní kancelář

24. listopadu 2003, 00:00 - ŠTĚPÁNKA MIKEŠOVÁ
24. listopadu 2003, 00:00

Z JEDNÁNÍ MODERNÍCH SPOLEČNOSTÍ POMALU MIZÍ POZNÁMKY NA PAPÍRU. PODNIKATELÉ S SEBOU VOZÍ "VKUSNĚ ZABALENÉ" NOTEBOOKY. V TAŠKÁCH, KTERÉ REPREZENTUJÍ A DO NICHŽ LZE KROMĚ PŘENOSNÉHO POČÍTAČE ULOŽIT VŠE, CO ÚSPĚŠNÝ MANAŽER POTŘEBUJE.

Doplňky k notebooku usnadňují práci a přinášejí nové možnosti

Z JEDNÁNÍ MODERNÍCH SPOLEČNOSTÍ POMALU MIZÍ POZNÁMKY NA PAPÍRU. PODNIKATELÉ S SEBOU VOZÍ „VKUSNĚ ZABALENÉ“ NOTEBOOKY. V TAŠKÁCH, KTERÉ REPREZENTUJÍ A DO NICHŽ LZE KROMĚ PŘENOSNÉHO POČÍTAČE ULOŽIT VŠE, CO ÚSPĚŠNÝ MANAŽER POTŘEBUJE.

Notebookům propadá čím dám víc lidí. Ve vlaku potkáváte podnikatele s přenosnými počítači na kolenou, na jednání přestáváte chodit se stohy papíru, při prezentaci nemusíte nosit diapozitivy, stačí mít v notebooku připravenou prezentaci a v pravý čas ji ukázat světu. Zárukou toho, že cenná data z notebooku bez problémů přenesete tam, kam potřebujete, jsou kvalitní tašky. Plní funkci mobilní kanceláře - mají přihrádky a kapsy vyměřené na doplňky, které k podnikání potřebujete. Nehrozí pak, že nemůžete najít mobilní telefon nebo kartu PCMCIA. V kvalitní tašce k notebooku mají svá přesně vymezená a na míru ušitá místa.

DOBŘE ZABALENÝ NOTEBOOK

Tašky k notebookům vyrábí velké množství firem. Záleží jen na vás, jakou částku jste ochotni zaplatit a jak dalece musí váš „obal“ na přenosný počítač reprezentovat. Platí tu stejná pravidla jako u všech typů zboží - čím luxusnější tašku zavedenější značky chcete, tím více musíte zaplatit. A tak jsou na českém trhu k dostání tašky na notebook za pět set korun stejně jako kožené kufry za deset tisíc korun a víc. Obecně se dá říci, že nejvíc se platí za kůži či „více odolné“ materiály. Firmy tašky na notebooky vyrábějí třeba z ballistického nylonu, polyesteru v kombinaci s koskinem a samozřejmě už zmiňované kůže různých barevných odstínů. Vnitřní části brašen jsou polstrované a samotný notebook má přesně určené místo tak, aby se v tašce nemohl hýbat a vyhnul se tak zbytečným otřesům, které by mohly poškodit pevný disk či jiné části. Navíc si skoro vždy můžete vybrat, jestli tašku budete nosit přes rameno - nezbytnou součástí standardní výbavy je odnímatelný ramenní popruh, ženy zase ocení vyndavací kapsičky - k notebooku si tak můžou přibalit třeba kosmetiku. Pokud si chcete pořídit tašku na notebook, měli byste pečlivě zvážit následující body:

1. jaké rozměry má váš notebook - nevyplácí se kupovat větší brašnu, protože otřesy mohou volně uložený notebook poškodit

2. zda chcete reprezentovat, nebo jen „přenášet data“ - podle toho zvolte materiál a značku, od nichž se odvíjí cena

3. kolik materiálů s sebou denně do kanceláře nosíte

4. zda využijete odnímatelné součásti tašek - může jít třeba o tvrdé desky, které se hodí na jednání samostatně jako obal na cenné dokumenty či vyjímatelné kapsičky pro kabely, nabíječku atd.

5. jak dlouho vám má taška vydržet

DOPLŇKY A PŘÍSLUŠENSTVÍ

Do této kategorie patří nejen tašky, ale i PCMCIA karty, o nichž jsme psali v Profitu č. 41/2003. Zahrnout sem můžeme i adaptery do auta, audio a TV adaptery nebo speciální klávesnice a myši, vyrobené přímo pro přenosný počítač. Při večerní práci s notebookem mnozí ocení přídavné lampičky k nasvícení pracovní plochy. Dostupnou specialitou poslední doby, která se ale netýká pouze notebooků, jsou Flash disky. Jde o asi 5 centimetrů dlouhé a 1,5 centimetrů široké zařízení (také se mu říká klíč či „špunt“ - kvůli tvaru) s velkou kapacitou, kterou slouží jako jednoduchý přenašeč dat. Přes USB port Flash disk připojíte k notebooku a pak vše funguje stejně jako s disketou. Chcete-li na Flash disk nahrát data z notebooku, prostě je zkopírujete.

PRODUKTY NA TRHU

DICOTA

Firma Dicota vznikla v roce 1991 v Německu. Založil ji Siegmund Gailing, který v té době vlastnil společnost na reklamní předměty. Inspiroval ho dobrý mnichovský zákazník, který hodně cestoval a toužil po speciálních kufrech, kam by se mu vešly všechny důležité materiály. Gailing kufry sám navrhl a vyrobil. Název Dicota je zkrácením slov „Die Computertasche (taška na počítače)“. V současné době má Dicota vnabídce devět řád tašek a kufrů a různé příslušenství. Tašky vyrábí z různých materiálů od polyesteru, přes koskin, kůži po kombinaci Hliník / Conpearl. Pobočky Dicoty jsou v západní, střední i východní Evropě, Americe i Kanadě.

TARGUS

Zjednodušte si svůj mobilní život. Tak by se dal zhruba přeložit slogan mezinárodní společnosti Targus. Má za sebou dlouhou historii a v nabídce sedm typů tašek na přenosné počítače z nylonu, koskinu, kůže, aj. Společnost byla založena v roce 1982 ve Velké Británii, v roce 1988 pronikla na americký trh. Nyní má čtyřicet pět poboček v celém světe a její zboží prodává přes distributory ve 145 zemích. Targus podle svých slov pečuje o to, aby jeho výrobky byly zárukou ochrany a bezpečí a aby odpovídaly moderním trendům a požadavkům současného „mobilního“ životního stylu lidí na cestách.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off…
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Technologie
Windows Store bude zřejmě přejmenován na Microsoft Store
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít