Místo kyslíku čerstvý vzduch

07. května 2008, 16:31 - Ivan Pilný
07. května 2008, 16:31

Glosy postaršího technokrata

Nevím, jestli jsem jediný, kdo má znovu potíže s e-mailovou schránkou u Telefóniky O2 kvůli spamům. Než se pustím do líčení zkušeností s pokusem o nápravu, uvedu dvě zprávy, jež jsem nedávno zaznamenal. Telefónica O2 se rozhodla zaplatit T-Mobilu miliardovou částku požadovanou v soudním sporu o výši poplatků za propojení. Důvod je zřejmý. Bývalý monopol nemůže manipulovat s majetkem, včetně nemovitostí, které chce prodat. Nemůže ani vyplatit dividendy, které už neinkasuje stát, ale v drtivé většině mateřská firma. V USA známý zlobivý minoritní akcionář Carl Icahn dosáhl rozpůlení Motoroly a očistění od totálně propadající mobilní divize. Vida, i s giganty jde něco dělat.
Teď k mé poště. E-mailovou schránku mám zřízenou v rámci ADSL poskytovaným Telefónikou O2. Jsem tedy jejím zákazníkem. S ADSL i s cenou za službu jsem spokojen. Až na to, že k ní musím platit známou padesátiprocentní přirážku. Platím pevnou linku, paušál, nájem telefonního přístroje, které prakticky nevyužívám. Po změně e-mailového systému v Telefónice opět dostávám stovky nejprimitivnějších spamů denně. Pokus získat informace a nápravu v call centru skončil jako obvykle, možná hůře. Po řadě minut prokládaných stisky různých čísel a následných prodlevách mi technik sdělil, že s problémem nemůže nic dělat. Neví, jak jsou nastaveny spamové filtry, neví, zda s tím něco mohu udělat já sám. Druhý pokus byl e-mailem. Odpověď mne odkázala na návod. Zároveň mi autorka sdělila, že moje e-mailová schránka je zadarmo v rámci placeného ADSL. Díky, ocenil bych spíše zadarmo panáka denně za trpělivost při mazání spamů. Návod bohužel nepomohl, zřejmě patřím mezi ty, kteří jej nejsou schopni pochopit a zprovoznit. Uvítám radu od kohokoli, komu se povedlo spamové filtry nastavit.
Nevyprávěl bych znovu něco tak banálního a mnohokrát publikovaného jako zkušenosti se zákaznickým přístupem Telefóniky kopírujícím standardy minulého monopolního vlastníka. Jsou tu ovšem výše zmíněné zprávy. Ty mi ukázaly, že důslednost v soudních sporech a uplatňování práv minoritních vlastníků je účinná strategie. Chce to asi dost trpělivosti, ale výsledky jsou pro arogantní společnosti mnohem bolestnější než plácnutí přes ruku regulátorem. Jsem v pokušení koupit si na burze nějaké akcie a určitě se rád přidám k jakémukoli sporu, který provětrá vzduch. Možná to vyjde, stát už není vlastníkem a nemá důvod Telefóniku chránit.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Technologie
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít