Mise do zahraničí

31. července 2006, 00:00 - PETR KUČERA
31. července 2006, 00:00

Hospodářská komora DO MILÁNA NA VELETRH BI-MU České firmy mají možnost účastnit se podnikatelské mise do Itálie (Milano, Reggio Emilia) od 4. do 7. října. V Miláně v této době probíhá významný mezinárodní veletrh BI-MU, zaměřený na obráběcí stroje, robotizaci, automatizaci, NC jednotky, nástroje a další příbuzné obory.

Hospodářská komora

DO MILÁNA NA VELETRH BI-MU

České firmy mají možnost účastnit se podnikatelské mise do Itálie (Milano, Reggio Emilia) od 4. do 7. října. V Miláně v této době probíhá významný mezinárodní veletrh BI-MU, zaměřený na obráběcí stroje, robotizaci, automatizaci, NC jednotky, nástroje a další příbuzné obory. Přímo na veletrhu budou mít české firmy prostor k jednání s italskými partnery. Vyhledání a pozvání partnerů k jednání provede na základě firemních profilů Obchodní a průmyslová komora Milano. Další den se uskuteční setkání s Asociací malých a středních podnikatelů v Reggio Emilia.

Kontakt: Lenka Týčová, telefon 296 646 254, e-mail: tycova@komora.cz

V ŘÍJNU DO BARCELONY

Od 8. do 11. října se uskuteční podnikatelská kontaktní mise do Barcelony. Katalánské firmy mají zájem o spolupráci především v následujících oborech: automobilový průmysl, informační technologie, energetika, ochrana životního prostředí, průmyslová elektronika, počítače, telekomunikační zařízení, chemie, gumárenství, dopravní zařízení. Rovněž se ukazují možnosti rozšíření spolupráce ve finanční oblasti a v turistice.

Kontakt: Nataša Pospíšilová, tel: 296 646 252, e-mail: pospisilova@ komora.cz

TERITORIÁLNÍ PRIORITOU JE ČÍNA

Hospodářská komora České republiky je zapojena do programu Evropské komise Asia Invest, zaměřeného na organizaci mezinárodních firemních kontaktních akci ve vybraných asijských zemích. V aktuální nabídce jsou dva projekty zaměřené na Čínu:

Prvním je kontaktní akce EU-CHINA PARTENARIAT 2006, která se bude konat ve dnech 9. až 10. listopadu 2006 v Chengdu, hlavním městě čínské provincie Sečuán. Účastní se jí přes 500 vybraných čínských hostitelských firem a na 400 malých a středních podniků ze zemí Evropské unie. Akce je multioborová s následujícím zaměřením: strojírenství, stavebnictví a inženýring, informační a komunikační technologie, elektronika a elektronické součástky, zdravotnická technika a farmaceutika, cestovní ruch, životní prostředí - technologie, výrobky, apod., zemědělství a biotechnologie. Dalším projektem je EU-CHINA MACHINERY & CONSTRUCTION INTERPRISE, který je oborově zaměřen na strojírenství a stavebnictví. Termín kontaktní akce v rámci tohoto projektu zatím není určen, předpokládá se polovina roku 2007.

Pro české firmy může být zajímavá i významná kontaktní akce automobilového průmyslu 2006 AUTO BUSINESS EVENT, která se uskuteční 17. až 19. října v čínském Qingdao. Akce sice není financována z programu ASIA INVEST, účast pro české firmy je však díky podpoře čínských institucí a HK ČR velmi výhodná (přibližně v ceně letenky).

Kontakt: Jiří Hansl, tel.:296 646 257, hansl@komora.cz

Tuto část připravuje Hospodářská komora ČR

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít