Mise do zahraničí

31. července 2006, 00:00 - PETR KUČERA
31. července 2006, 00:00

Hospodářská komora DO MILÁNA NA VELETRH BI-MU České firmy mají možnost účastnit se podnikatelské mise do Itálie (Milano, Reggio Emilia) od 4. do 7. října. V Miláně v této době probíhá významný mezinárodní veletrh BI-MU, zaměřený na obráběcí stroje, robotizaci, automatizaci, NC jednotky, nástroje a další příbuzné obory.

Hospodářská komora

DO MILÁNA NA VELETRH BI-MU

České firmy mají možnost účastnit se podnikatelské mise do Itálie (Milano, Reggio Emilia) od 4. do 7. října. V Miláně v této době probíhá významný mezinárodní veletrh BI-MU, zaměřený na obráběcí stroje, robotizaci, automatizaci, NC jednotky, nástroje a další příbuzné obory. Přímo na veletrhu budou mít české firmy prostor k jednání s italskými partnery. Vyhledání a pozvání partnerů k jednání provede na základě firemních profilů Obchodní a průmyslová komora Milano. Další den se uskuteční setkání s Asociací malých a středních podnikatelů v Reggio Emilia.

Kontakt: Lenka Týčová, telefon 296 646 254, e-mail: tycova@komora.cz

V ŘÍJNU DO BARCELONY

Od 8. do 11. října se uskuteční podnikatelská kontaktní mise do Barcelony. Katalánské firmy mají zájem o spolupráci především v následujících oborech: automobilový průmysl, informační technologie, energetika, ochrana životního prostředí, průmyslová elektronika, počítače, telekomunikační zařízení, chemie, gumárenství, dopravní zařízení. Rovněž se ukazují možnosti rozšíření spolupráce ve finanční oblasti a v turistice.

Kontakt: Nataša Pospíšilová, tel: 296 646 252, e-mail: pospisilova@ komora.cz

TERITORIÁLNÍ PRIORITOU JE ČÍNA

Hospodářská komora České republiky je zapojena do programu Evropské komise Asia Invest, zaměřeného na organizaci mezinárodních firemních kontaktních akci ve vybraných asijských zemích. V aktuální nabídce jsou dva projekty zaměřené na Čínu:

Prvním je kontaktní akce EU-CHINA PARTENARIAT 2006, která se bude konat ve dnech 9. až 10. listopadu 2006 v Chengdu, hlavním městě čínské provincie Sečuán. Účastní se jí přes 500 vybraných čínských hostitelských firem a na 400 malých a středních podniků ze zemí Evropské unie. Akce je multioborová s následujícím zaměřením: strojírenství, stavebnictví a inženýring, informační a komunikační technologie, elektronika a elektronické součástky, zdravotnická technika a farmaceutika, cestovní ruch, životní prostředí - technologie, výrobky, apod., zemědělství a biotechnologie. Dalším projektem je EU-CHINA MACHINERY & CONSTRUCTION INTERPRISE, který je oborově zaměřen na strojírenství a stavebnictví. Termín kontaktní akce v rámci tohoto projektu zatím není určen, předpokládá se polovina roku 2007.

Pro české firmy může být zajímavá i významná kontaktní akce automobilového průmyslu 2006 AUTO BUSINESS EVENT, která se uskuteční 17. až 19. října v čínském Qingdao. Akce sice není financována z programu ASIA INVEST, účast pro české firmy je však díky podpoře čínských institucí a HK ČR velmi výhodná (přibližně v ceně letenky).

Kontakt: Jiří Hansl, tel.:296 646 257, hansl@komora.cz

Tuto část připravuje Hospodářská komora ČR

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Auta
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off…
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Technologie
Paměti DDR5 by se mohly objevovat už od roku 2019. Takt až 6,4 GHz, VRM na modulech?
Takhle bude vypadat retro ThinkPad. Lenovo jej nabídne k 25. výročí
Windows Store bude zřejmě přejmenován na Microsoft Store
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít