Míry 30 - 60 - 90? Divná modelka

21. ledna 2008, 00:00 - Kateřina Čechová
21. ledna 2008, 00:00

Demokracie je plnoletá holka a zaslouží si pořádné rozměry přes prsa.

Podnikáte a nejste v zisku? Jste masochisté a zuby nehty se držíte rčení, že malý český podnikatel je pilíř české ekonomiky? Věříte stále na pohádky a místo na Večerníčka koukáte večer na televizní noviny? Nevíte si rady jak z „červených čísel“ podnikání? Návod, jak vše změnit, vám poskytl český stát, potažmo české zdravotnictví.

Pokud netržíte coby majitel restaurace, obchodu nebo benzinové pumpy, dozajista hledáte úspory na svém pracovišti. Zjistíte si, jestli všichni zaměstnanci pracují ku zdaru vaší firmy, propustíte flákače, zavřete neprosperující provozovnu a tím ušetříte nemalé peníze. Vyšroubujete přebytečné žárovky, zatlučete okna, aby zaměstnanci zbytečně nevětrali, ztlumíte topení. Splachujete jen jednou denně a ušetříte za vodné a stočné. Pro zboží nepojedete dvakrát v týdnu, ale pouze jednou, a ušetříte za benzin. Nové auto neojezdíte za čtyři roky, ale za šest let. Seženete levnější toaletní papír, levnější dodavatele atd.

Nikterak ale český stát. Nedostává se financí v českém zdravotnictví? Poslali jsme si málo peněz, tudíž si z nás urvou vyhláškou a zákonem ještě více. Za recept 30 korun, 60 korun za pobyt v nemocnici (prý náklady na jídlo) a 90 korun návštěva pohotovosti. Navrhuji pro českého podnikatele toto. Při vchodu do restaurace, trafiky či obchodu zákazníka okamžitě zkásněte o 30 korun. U jednoho stolu (4 osoby) je to 120 korun. Guláš se šesti nepočítejte za 60 ale za 120, to je spravedlivé. Po 23. hodině obchod zamkněte. Při dožadování se služeb v různých nonstopech a večerkách požadujte 90 korun za mimořádné vyrušení, které demonstrujte pyžamem, papučemi a županem.

Vůbec se mi nelíbí čísla 30 - 60 - 90, s takovými rozměry se na veřejnost nechodí. Zaráží mě to o to více, že v parlamentu sedí převážně muži a mělo je to trknout, že jeden rozměr je špatně. Navrhuji ministerstvu zdravotnictví 90 - 60 - 90, super čísla. Zvláště v roce 2008, kdy se máme nejlépe za posledních 18 let a klienti to vše bez záchvatů ustojí. Demokracie je plnoletá holka a zaslouží si pořádné rozměry přes prsa.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít